صفحه نخست - گفتگو
  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- امروزه فیلم مستند علی‌رغم جایگاه تعریف شده والایی که در سطح جهانی دارد، در صنعت سینمای ایران دارای اقبال کم‌رنگتری است.

  • دنیای اقتصاد، عاطفه چوپان- دفتر «دنیای اقتصاد» در آستانه دهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی میزبان چند کاندیدا از لیست‌های مختلف انتخاباتی بود

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- به دهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک می‌شویم، این روزها سوداگران ورود به خانه ملت، سخت در تکاپوی جلب توجه مردم شهرشان هستند، اما چقدر موفق عمل کرده‌اند و چقدر توانسته‌اند حواس مردم را متوجه خود کنند و این تب تا چه حد به عموم مردم سرایت کرده است؟

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- در سال‌های اخیر ورود چهره‌های سیاسی به حوزه‌های اقتصادی کشور و نداشتن تخصص لازم برای فعالیت در آن عرصه، موضوع مورد انتقاد برخی از فعالان اقتصادی و کارشناسان بوده و هست.

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- در مراسم اختتامیه سی‌و‌چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر که دوشنبه گذشته در تالار وحدت برگزار شد، سهم مشهدی‌ها جایزه نقش اول مرد، طراحی صحنه و طراحی پوستر بود.

  • دنیای اقتصاد، احسان میرزاده، ضحی زردکانلو- یلدا عباسی در 11 آذرماه 1366 در شیروان متولد و در قوچان بزرگ شده و از سن 11 سالگی شروع به یادگیری دوتار کرده است...

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- در استودیو «چپ چین»گرافیستهای خلاق و هنرمندی کار می کنند و به جرات میتوان گفت کمتر کسی ست که خروجی‌های این استودیو را ندیده باشد.

  • دنیای اقتصاد، سیدمهرداد امیرکلالی- در شرایطی که هر دو اردوگاه اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان در تدارک سازوکارهای خود برای انتخابات پیش‌رو هستند، یکی از مسائل تعیین‌کننده در صف‌آرایی انتخاباتی هر دو جناح، اظهاراتی است که گاه و بی‌گاه از سوی منتسبان به هر دو طرف مطرح می‌شود که می‌تواند در حرکت‌های پیش روی آن‌ها موثر باشد. موضوع شکل‌گیری ائتلافی بین اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان معتدل مساله‌ای است که چهره‌های مختلف سیاسی دیدگاه‌های متفاوتی درباره آن ارائه می‌کنند. این فرضیه از این جهت مطرح شده است که دو جناح کشور به این نتیجه رسیده‌اند که باید سایه افراط از کشور رخت بربندد. با این حال پس از کش‌و‌قوس‌های فراوان و عدم‌اظهارنظر واحد از سوی دو جناح مطرح کشور به‌نظر مي‌رسد كه هر دو جناح رقابت با يكديگر را به ائتلاف انتخاباتي ترجيح مي‌دهند. اصول‌گرايان با جدي كردن رقيب سياسي خود به وحدت و به‌تبع آن پيروزي اميد بسته‌اند و اصلاح‌طلبان با وجود همه محدوديت‌هاي پيش‌رو ترجيح مي‌دهند همچنان مواضع خود را روشن و شفاف مطرح كرده و با رسيدن به اجماع، مدل انتخاباتي رياست‌جمهوري را براي مجلس هم پياده كنند. برای اطلاع از دیدگاه اصول‌گرایان مشهد و همچنین تحلیل آرایش انتخاباتی مشهد به سراغ جواد آرین‌منش نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در دوره‌های هفتم و هشتم رفتیم...

  • دنیای اقتصاد، سیدمهرداد امیرکلالی- برنامه‌ریزی استراتژیک یا راهبردی به‌مثابه ابزاری برای تعیین اولویت‌ها و راهکارهای ضروری برای رسیدن به اهداف در ادبیات علوم مدیریت تلقی می‌شود. داشتن نگاه و تفکر استراتژیک در حوزه‌های تصمیم‌گیری و اجرا علاوه بر ایجاد درک دقیق از شرایط و ساماندهی و همسوسازی همه اقدامات، از اتخاذ و به‌کارگیری تصمیمات یکسویه، راهکارهای مقطعی و اتلاف منابع و امکانات جلوگیری می‌نماید. از سوی دیگر موجب ایجاد مزیت‌های رقابتی جدی در حوزه‌های بین‌المللی، ملی و منطقه‌ای خواهد شد. متاسفانه در نظام تصمیم‌گیری و اجرایی کشور که سالیان سال است براساس نظام‌ها و مدل‌های بسیار قدیمی بوروکراسی اداری اداره می‌شود، نگاه و تفکر استراتژیک به‌عنوان حلقه مفقوده مورد بی‌مهری و کم‌توجهی قرار می‌گیرد. این بی‌مهری و کم‌توجهی ناشی از موارد متعددی نظیر احساس بی‌نیازی مدیران و تصمیم‌گیران به بهبود رویه‌های جاری، نبود نظارت‌های کلان و راهبردی، ‌آموزش ندادن تفکر و برنامه‌ریزی استراتژیک به مدیران و تصمیم‌گیران و در نهایت احساس بی‌نیازی نظام مدیریتی کلان کشور به افزایش بهره‌وری ناشی از اتکای بی‌حدوحصر به درآمدهای نفتی و منابع معدنی و طبیعی است.

  • دنیای اقتصاد، سپهر استیری- شاید طی یک سال اخیر بارها و بارها با عبارت «گروه هنر وتجربه» برخورد کرده باشید. گروه هنر و تجربه برای سینمادوستان مشهدی نیز نامی شناخته شده است چراکه پردیس سینمایی هویزه مشهد از بدو تأسیس این گروه سینمایی به نمایش فیلم‌های آن پرداخته است.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها