صفحه نخست - گفتگو
 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- نوروز امسال هنرمندان مشهدی، با خلق اثری ماندگار در جنوب کشور، در امر زیباسازی آب‌های خلیج فارس سهیم بودند.

 • دنیای اقتصاد، سیدمهرداد امیرکلالی- انتخابات دهمین دوره مجلس شوراي اسلامي با تمام فراز و نشيب‌هايش هفتم اسفند‌ماه سال 94 به پايان رسيد. انتخاباتی که از حیث تعداد داوطلبان نسبت به برخی دوره‌ها و میزان مشارکت جای تعجب دارد اما از لحاظ ماهیت دارای پیام‌های جدیدی بود که مانند تابلویی روشن، نظرات و اهداف نوین ملت را به جهانیان عرضه می‌کرد. برآیند انتخابات 7 اسفند 94 نشان از ظهور و بروز تفکری جدید در کشور داشت که چنانچه نتایج پایتخت و کلان‌شهرها بررسی شود به وضوح تغییر نگاه ساختاری رأی‌دهندگان احساس خواهد شد. مردم در این انتخابات دست به رفراندمی بزرگ زدند که نشان از رقم خوردن یک اتفاق بزرگ سیاسی در این کشور داشت. همگی لازم است این موضوع را فرصتی برای دستیابی به فردایی بهتر تعبیر کنیم و به فال نیک بگیریم که صدالبته شرط آن توجه و مدّاقه جدی به این درخواست عمومی است. در بین لیست‌های موجود در انتخابات، لیست امید که متعلق به اصلاح‌طلبان بود، توانست کرسی‌های سبز بیشتری را کسب کند. در این میان و در شهرستان درگز رقابت سختی میان کاندیداهای مختلف در جریان بود که در نهایت عبدالله حاتمیان با 11 هزار و 880 رأی حائز اکثریت آرا برای راهیابی به مجلس شورای اسلامی دوره دهم شد. آنطورکه مردم منطقه می‌گویند ایشان اولین نماینده مجلس کرمانج (کردزبان) از شهرستان درگز است...

 • آیا افسرده‌ایم؟

  ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

  دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- یکی از شایع‌ترین اختلال‌های روانی در جامعه انسانی، افسردگی است، که نرخ شیوع آن در جامعه زنان دو برابر مردان بوده و به‎قدری شایع است که به آن لقب سرماخوردگی را داده‌اند.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- پروین اعتصامی کیست؟ بانوی شاعری که در نگاهش زنان اساس هستی و پایه زندگی خانوادگی هستند، شاعری استبدادستیز و شجاع که در مدت حیات کوتاه خود آثار ماندگار بسیاری را به ادبیات ایران هدیه داد، زنی اصیل و نجیب که از کودکی در فضای هنری رشد کرد و با بی‌عدالتی جنگید.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- جمعیت مردم مشهد چیزی بالغ بر سه میلیون نفر است که از این میان یک میلیون و دویست هزار نفرحاشیه‌نشین هستند. از این رو مشهد یکی از پرحاشیه‌ترین شهرهای ایران محسوب می‌شود!و اهمیت توجه به این قشر که بیش از یک‌سوم جمهیت شهر را تشکیل می‌دهند، غیرقابل‌انکار است.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- امروزه فیلم مستند علی‌رغم جایگاه تعریف شده والایی که در سطح جهانی دارد، در صنعت سینمای ایران دارای اقبال کم‌رنگتری است.

 • دنیای اقتصاد، عاطفه چوپان- دفتر «دنیای اقتصاد» در آستانه دهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی میزبان چند کاندیدا از لیست‌های مختلف انتخاباتی بود

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- به دهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک می‌شویم، این روزها سوداگران ورود به خانه ملت، سخت در تکاپوی جلب توجه مردم شهرشان هستند، اما چقدر موفق عمل کرده‌اند و چقدر توانسته‌اند حواس مردم را متوجه خود کنند و این تب تا چه حد به عموم مردم سرایت کرده است؟

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- در سال‌های اخیر ورود چهره‌های سیاسی به حوزه‌های اقتصادی کشور و نداشتن تخصص لازم برای فعالیت در آن عرصه، موضوع مورد انتقاد برخی از فعالان اقتصادی و کارشناسان بوده و هست.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- در مراسم اختتامیه سی‌و‌چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر که دوشنبه گذشته در تالار وحدت برگزار شد، سهم مشهدی‌ها جایزه نقش اول مرد، طراحی صحنه و طراحی پوستر بود.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها