صفحه نخست - گفتگو
  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- ماه آبان با عناوین زیبایی چون روز «فرهنگ عمومی» و روز «کتاب و کتاب‌خوانی» همراه شده است، در این میان توجه به فرهنگ کتاب خوانی و تحریر کتاب از دغدغه‌های بنیادی ماست.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- محمدحسین روشنک از فعال‌ترین چهره‌های اقتصادی در خراسان رضوی و به ویژه مشهد به شمار می‌رود، او که در حال حاضر عضو هیأت نمایندگان و رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی مشهد است، ریاست اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان خراسان رضوی و ریاست کانون کارآفرینان این استان را نیز برعهده دارد. روشنک از 12 سالگی کارآفرین بوده و تاکنون در حوزه‌های مختلف تولید، کشاورزی، صنعت، تجارت، ساختمان، عمران و دیگر حوزه‌های اقتصادی فعالیت داشته ‌است و شغل ریشه‌ای خود از سال 1353 تاکنون را مرغداری صنعتی عنوان می‌کند. کسب عنوان صادرکننده نمونه، تولیدکننده نمونه، کارآفرین برتر در چند دوره و نیز چهره ماندگار تولید از افتخارات این چهره فعال اقتصادی استان است.

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- اهمیت هنر ترجمه آنقدر هست که در تقویم جهانی روزی را به خود اختصاص دهد، نهم مهرماه روزی است که ما را بیش از هر زمان دیگری به ارزشمند بودن ترجمه خوب و مترجمان خوب آگاه می‌کند.

  • دنیای اقتصاد، سیدمهرداد امیرکلالی- پس از اتفاقاتی که برای باشگاه ابومسلم خراسان رخ داد و به‌دلیل مسائل سیاسی با تغییر دولت، باشگاه ابومسلم نیز منحل شد. در این باشگاه جمعی از پیشکسوتان درباره سرنوشت فوتبال خراسان احساس خطر کرده و درصدد ایجاد قطب سوم در فوتبال استان در کنار تیم‎های پیام و ابومسلم برآمدند، برهمین اساس باشگاه جدیدی در تابستان سال 90 با نام «سیاه‎جامگان ابومسلم» توسط محمدرضا عباسی، مدیرعامل سابق باشگاه ابومسلم، تشکیل شد. در این شماره تصمیم گرفتیم با محمدرضا عباسی، مالک باشگاه سیاه‌جامگان ابومسلم گفت‌وگویی داشته باشیم تا از نظراتش پیرامون چرایی ورودش به ورزش حرفه‌ای، نحوه تامین هزینه‌های باشگاه و وضعیت حمایت مسئولان از تیم پرطرفدار فوتبال شهر مشهد، آگاه شویم...

  • دنیای اقتصاد، سپهر استیری- می‌گویند عصر، عصر ارتباطات است و حتی روزنامه‌های کاغذی نیز در جستجوی مخاطبان مجازی هستند. همین چندماه پیش بود که روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نیز انتشار کاغذی خود را متوقف کرد و تنها به‌صورت آنلاین منتشر می‌شود. در فضای مجازی نیز شبکه‌های اجتماعی از اقبال خوبی برخوردارند که شاید بتوان گواه این امر را حضور رسانه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی در شبکه‌های اجتماعی برای انتشار آخرین اخبار خود دانست، در این میان کسانی هستند ‌که فعالیت در شبکه‌های اجتماعی به‌نوعی به شغل آنان تبدیل شده و از این راه درآمد کسب می‌کنند. «مستر تبلیغ» یکی از این فعالان نام‌آشنا و مشهدی این عرصه است که کالاها و خدمات شهر مشهد را در اینستاگرام تبلیغ می‌کند، البته بسیاری او را با تبلیغ رستوران‌های شهر می‌شناسند. وی هم‌اکنون 32 سال دارد و دانش‌آموخته رشته گرافیک و عکاسی است و مدتی است در عرصه تبلیغات فعالیت می‌کند. برای آشنایی بیشتر با «آقای تبلیغ» و فعالیت‌هایش به سراغ او رفتیم. آنچه می‌خوانید، مشروح این گفت‌وگو است.

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- چندی پیش از هویت بصری مشهد 2017، پایتخت فرهنگی جهان اسلام رونمایی شد، این طرح واکنش‌های بسیاری را در جامعه گرافیست‌های مشهد برانگیخت، به‌طوریکه طی گفت‌وگوهایی که با گرافیست‌های متعدد انجام دادیم، لزوم اجرای هویت بصری برای این رویداد و ایده اولیه آن از نکات مثبت و عدم‌اطلاع‌رسانی صحیح و خروجی کار از نقاط ضعف این فرآیند تلقی شد. تفصیل نظرات برخی از این گرافیست‌ها را دراین گزارش می‌خوانید.

  • دنیای اقتصاد، سیدمهرداد امیرکلالی- با طرح شکایتی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی و با استفاده از آیین‌نامه اجرایی که بعد‌ها توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت اصلاح شد موضوع ابطال انتخابات اتاق اصناف مشهد از حدود دو سال پیش کلید خورد. این آیین‌نامه اجرایی موجب شد تا رأی دیوان عدالت اداری کشور در دو مرحله بدوی و تجدید نظر به نفع شاکی مبنی بر تجدید انتخابات اتاق اصناف مشهد صادر شود. از مدت زمان برگزاری انتخابات و فعالیت هیات رئیسه جدید دو سال گذشته و طی این مدت عملکرد هیات رئیسه جدید با مدیریت‌های قبلی متفاوت است. به‌همین جهت با محمود بنانژاد، رئیس اتاق اصناف مشهد گفت‌وگویی داشتیم تا از جزئیات ماجرای انتخابات اخیر اتاق اصناف و برنامه‌ها و مشکلات پیش‌روی این اتاق مطلع شویم..

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- در این روزها که در شهرمان شرایط حاکم برای موسیقی و موسیقی‌دانان مساعد نیست، جوان 22 ساله مشهدی که ساز تخصصی‌اش پیانو و گیتار است، سازی اختراع کرده که بدون لمس دست نواخته می‌شود. حمید شکاری با استفاده از سنسور لیپ موشن و برنامه‌نویسی، این دستگاه موسیقی را ساخته است

  • دنیای اقتصاد، ورشان بزازان- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی در بازدید از تحریریه «دنیای اقتصاد» در مشهد گفت: سه نوع موازی‌کاری با سازمان فنی و حرفه‌ای انجام می‌شود

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- در میان هنرهای هفت‌گانه در استان خراسان، هنر تئاتر را با اتکا به افتخاراتی که به‌دست آورده، هنرمندانی که تربیت کرده و رونقی که همواره حافظ آن بوده است، به جرأت می‌توان طلایه‌دار دانست، اما این نیمه پر لیوان است و در پرده‌های بعدی این نمایش، مشکلات و مصائبی ایفای نقش می‌کنند که تنها با دیده شدن و مطرح کردن می‌توان برای حذفشان از صحنه نمایش تلاش کرد و به نتیجه رسید

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها