صفحه نخست - گفتگو
  • قوچان‌نژاد: منتظر درخشش قوچان‌نژادهای دیگر در فوتبال و والیبال ایران باشید دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- والیبال خراسان رضوی در سال‌های اخیر روند رو به رشدی را طی کرده است و نماینده مشهد در لیگ برتر در سال‌های ابتدایی حضورش در این عرصه، ابتدا برای بقا و حضور در میانه‌های جدول رده‌بندی تلاش کرد و پس از آن با تلاش بیشتر حتی توانست خود را در میان مدعیان اصلی و چهار تیم برتر لیگ معرفی کند. بی‌شک حضور موفق و چشم‌گیر نماینده والیبال مشهد در سال‌های اخیر را نمی‌توان بدون حضور اسپانسر و حامیان مالی آن در نظر گرفت زیرا این روزها نقش حامیان مالی و سرمایه‌گذاران در موفقیت تیم‌های باشگاهی اگر بیشتر از بازیکنان و کادر فنی نباشد، کمتر از آنها نیست.

  • دنیای اقتصاد- تفسیرهای سلیقه‎ای بانک‎ها از بخشنامه‎های بانک مرکزی به نفع خودشان، نبود یک رویه واحد در خصوص قراردادهای بانکی و ... از جمله مواردی است که دستگاه قضا نیز بر آن مهر تأیید می‎زند و برای جلوگیری از این رویه و کاهش مشکلات بخش تولید به این حوزه ورود پیدا کرده است.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- توسعه تجارت و رشد اقتصادی شاهرگ حیات هر کشور است و بسیاری از روابط کشورها وابسته به نوع و چگونگی روابط اقتصادی آنها با یکدیگر است. افغانستان کشوری است که بیشترین مرز زمینی با ایران را نسبت به دیگر همسایگان کشور ما دارد و خراسان رضوی به دلیل بیشترین میزان هم‌مرزی با این کشور در صادرات ایران و روابط تجاری میان دو کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. اتاق مشترک ایران و افغانستان از جمله تشکل‌هایی است که با هدف بهبود روابط اقتصادی دو کشور راه‌اندازی شده و تاثیر فعالیت‌های این اتاق در چگونگی روند صادرات و واردات کالاهای دو کشور قابل تامل است.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- شاید تا پیش از دی ماه 1386 که رئیس وقت قوه قضائیه با صدور بخشنامه‎ای حمایت قضایی از حوزه‎ کسب‎وکار و فعالیت‎های مشروع اقتصادی را به عنوان یکی از وظایف دستگاه قضا تعیین کرد، این رابطه حمایتی دستگاه قضا از بخش اقتصاد کمی نامأنوس به نظر می‌رسید

  • عدم دریافت مشوق‎های صادراتی مدیرعامل شرکت بازرگانی گهر زعفران که به عنوان صادرکننده نمونه خراسان رضوی در سال گذشته انتخاب شده است، در خصوص کالای صادراتی این شرکت، به «دنیای اقتصاد» می‎گوید: شرکت ما 100 درصد صادراتی است و بیشتر حجم کالاهای صادراتی شرکت را زعفران تشکیل می‌دهد اما در کنار آن برخی اقلام خشکبار از قبیل خرما، پسته، کشمش و ... را نیز صادر می‌کنیم.

  • دنیای اقتصاد- صادرکننده نمونه خراسان رضوی که سابقه 20 ساله در زمینه صادرات چای ایرانی دارد، در گفت‏وگو با «دنیای اقتصاد» اظهار می‎کند: سالانه بیش از یک میلیون دلار صادرات داریم و امسال نیز افزایش حدود 20 درصدی این رقم را پیش‌بینی می‎کنیم؛

  • دنیای اقتصاد- علیرضا دربان ثانی صادرکننده نمونه کشوری است که فعالیت خود را در حوزه بازرگانی از سال 1360 آغاز کرده است، او از سال 71 در بخش بازرگانی وارد عرصه صادرات شده و از سال 79 نیز به حوزه صنعت و عرصه تولید لوازم کودک با پنج قلم کالا ورود پیدا کرده است.

  • دنیای اقتصاد- غلامعلی رخصت، صادرکننده حوزه نساجی در خراسان رضوی است که امسال به عنوان نمونه کشوری از سوی سازمان توسعه تجارت انتخاب شده است. به گفته خودش 34 سال تجربه در صنعت نساجی داشته و کار را از صفر شروع کرده است.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- داود باقری یکی از تولیدکنندگان صنعتی خراسان رضوی است که به گفته خودش بیش از 35 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید محصولات روشنایی در استان را دارد، وی که کسب عناوین واحد تولیدی برتر، مدیر برتر، مهندس مکانیک برتر و واحد برتر اداره استاندارد خراسان رضوی و نیز انتخاب به عنوان مدیر برتر کشوری را در کارنامه دارد، گلایه‌های بسیار زیادی از سیستم بانکی کشور، برخورد مدیران بانکی و مسئولان دولتی استان با تولیدکنندگان و صنعتگران و قوانین دست‌ و پاگیر پیش روی آنها دارد. از چندی پیش خبرهایی مبنی بر در آستانه تعطیلی قرار گرفتن شرکت تولیدی معروف و باسابقه لامپ افروغ به دلیل پاره‌ای از مشکلات عموما بانکی در میان فعالان اقتصادی مطرح شده بود، دنیای اقتصاد به منظور جویا شدن وضعیت این واحد تولیدی با مدیرعامل آن به گفت‌وگو نشسته است:

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- جواد باقری شیروانی یکی دیگر از چهره‌های فعال اقتصای خراسان رضوی است، او که در حال حاضر عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی استان و رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری آن است، سابقه عضویت در دو دوره هیات رئیسه خانه صنعت، معدن و تجارت استان را داشته و مشاور ارشد رئیس این تشکل اقتصادی است. باقری ریاست هیات مدیره شهرک صنعتی مشهد و نایب رئیسی انجمن همگن کاغذ و کارتن خراسان رضوی را برعهده دارد.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها