صفحه نخست - گفتگو
 • تالار جدید شورای شهر نور مناسبی ندارد و با سقف کوتاه درست شده است درصورتی‌که تالار فعلی شورای شهر که 70 سال پیش بنا شده بسیار بهتر از تالار جدید است.

 • دنیای اقتصاد- معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهردار مشهد که پیش از این در نشست با مهمانان خارجی اجلاس متروپلیس در مشهد اظهاراتی را درباره ریشه کلمه متروپلیس و اسپانیا مطرح کرده بود، توضیحاتی را در خصوص دلیل طرح این مسائل عنوان کرد.

 • دنیای اقتصاد، سید مهرداد امیرکلالی- توسعه پایدار یکی از جامع‌ترین مفاهیم در همه زمان ها است. در دهه‌های اخیر یکی از ارکان اساسی توسعه پایدار ، دستیابی به توسعه پایدار شهری است. طرفداران توسعه شهری با تاکید بر پروژه‌های منطقی، سعی در توجه به تمام جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی و کالبدی طرح‌های شهری دارند و برای نیل به شهر آرمانی بایستی تعمق و تعامل بین بخش‌های مختلف شهری و یکپارچگی سیستم مدیریت شهری صورت پذیرد . از این رو با توجه به اهمیت مقوله پایداری در اهداف توسعه شهرها، دامنه گسترده‌ای از مجموعه نیازهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی برای حرکت به سوی پایداری مورد توجه است.

 • فوتبال بی احساس ما

  ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

  دنیای اقتصاد، سپهر استیری- این روزها علیرضا مرزبان به چهره‌ای شناخته شده در عرصه ورزش خراسان رضوی بدل شده است. او که در «ازنا»ی لرستان چشم به جهان گشود، سابقه بازی در تیم‌های بانک ملی، دارایی و تیم ملی جوانان را دارد، وی پس از انقلاب به آلمان رفته و تحت نظر فدراسیون فوتبال آلمان مشغول به تدریس مربی‌گری فوتبال می‌شود و سابقه مربی‌گری در تیم‌هایی چون اشبورن و باوناتال آلمان، دونایسکااسترادا اسلواکی، تیم ملی صربستان و مونته‌نگرو، پرسپولیس، استیل آذین و سپاهان را در پرونده خود دارد، او سرانجام و در اولین تجربه سرمربی‌گری خود سکان هدایت تیم فوتبال پدیده مشهد را بر عهده گرفت.

 • دنیای اقتصاد، سید مهرداد امیرکلالی- سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از جمله سازمان‌های مهم در سپهر فرهنگی و تاریخی کشورمان است و اینکه رئیس این سازمان، معاون رئیس جمهوری است جایگاه این سازمان را مشخص می‌کند. حفظ و نگهداری از میراث ارزشمند تاریخی، رشد و توسعه صنایع دستی و بخصوص توجه و فراهم کردن امکانات برای صنعت درآمدزای گردشگری از وظایف مهم این مجموعه بزرگ است. در مهر سال 1392، رجبعلی لباف خانیکی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی شد. وی که کارشناسی ارشد در رشته‌ باستان‌شناسی دارد، در سال‌های گذشته مسئولیت‌هایی همچون معاون پژوهشی اداره کل میراث فرهنگی استان خراسان، عضویت در شورای فنی و عضویت در شورای ثبت سازمان میراث فرهنگی و عضویت در شورای پژوهشی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی را در کارنامه مدیریتی و اجرایی خود دارد. با او در مورد استفاده از توان بخش‌خصوصی در حوزه‌های کاری اداره میراث فرهنگی صحبت کردیم.

 • دنیای اقتصاد، احسان میرزاده- دکتر معصومه ابتکار تعطیلات نوروز 94 را در مشهد گذراند و از این فرصت برای بازدید از مناطق حفاظت‌شده استان و دیدار با محیط‌بانان و کارکنان این سازمان استفاده کرد. او که سابقه مدیریت این سازمان در دولت‌های هفتم و هشتم را در کارنامه خود دارد، به دغدغه‌ها و مشکلات گریبان‌گیر محیط‌زیست ایران آشنایی دارد و بر این اساس به اولویت‌های کاری‌اش می‌پردازد.

 • دنیای اقتصاد- مسئول مطالعات و پژوهشهای اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: به نظر من انتخابات اتاق استان با موفقیت انجام شد زیرا تعداد شرکت کنندگان در حد انتظار بود و خوشبختانه با توجه به تعداد داوطلبان، زمینه ای برای اینکه اعضا قدرت انتخاب داشته باشند، وجود داشت.

 • دنیای اقتصاد، سید مهرداد امیرکلالی- یکی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و عضو دو کمیسیون امور فنی، عمرانی و طرح ریزی شهری و کمیسیون برنامه، بودجه و امور اداری است. کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری است و در انتخابات شورای شهر سال 92 جزء لیست جبهه پایداری بود که در نهایت بر کرسی این شورا تکیه زد. از جمله سوابق اجرایی محمدرضا دیمه‌کار می‌توان به کارشناس نظارت عالیه سازمان نظام مهندسی و مدیر دفتر نظارت سازمان نظام مهندسی در شهرک فناوریهای نوین صنعت ساختمان مشهد اشاره کرد. او که در تغییرات هیات رئیسه شورا در تابستان سال جاری به عنوان خزانه‌دار شورای شهر انتخاب شد، مدتی است که مواضع صریحی در مقابل برخی از اقدامات دیگر اعضا می‌گیرد که باعث شده است به قول خودش او را غیرخودی محسوب کنند. اخیرا هم در جریان تصویب بودجه سال 94 شهر مشهد در مورد افزایش بلیت اتوبوس و مترو و رویکرد سیاسی روزنامه شهرداری، مواضعی اتخاذ کرد که در این گفت‌وگو آن را شرح و بسط می‌دهد. وی معتقد است که در شورای شهر تخصص‌گرایی به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته است و بعضا تصمیماتی گرفته می‌شود که بر اساس نظرات غیرکارشناسی است. در ادامه مشروح این گفت‌وگو را می‌خوانید.

 • دنیای اقتصاد، سیدمهرداد امیرکلالی- یکی از نمایندگان شناخته‌شده مشهد در مجلس شورای اسلامی و عضو كميسيون بهداشت و درمان است. او متخصص بيماري‌هاي گوش ، حلق و بيني و جراح سروگردن است، فعال دانشجویی سابق که در تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان رشد کرد و در نهایت در دوره هشتم انتخابات مجلس با لیست حامیان دولت نهم وارد مجلس شد و به همین منوال در دوره نهم انتخابات مجلس نهم با لیست جبهه پایداری دوباره بر کرسی سبز بهارستان تکیه زد. از جمله سوابق مدیریتی وی می‌توان به ریاست دانشگاه علوم پزشكي سمنان و معاونت بهداشت و درمان بنياد جانبازان خراسان بزرگ اشاره کرد. در سال 92 در پی کاندیداتوری دکتر لنکرانی برای انتخابات ریاست جمهوری 92، وی به سمت سخنگوی جبهه پایداری منصوب شد. او که پسرعموی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی دولت فعلی است از کمک‌ها و رایزنی‌های وزیر بهداشت برای رشد و توسعه و حل مشکلات شهر مشهد و استان می‌گوید. در ادامه مشروح این گفت‌وگو را می‌خوانید.

 • دنیای اقتصاد- رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به مصوبه شورای شهر مبنی بر افزایش هزینه تخلفات ساختمانی گفت: این امر در نهایت مصرف‌کنندگان مسکن را متضرر خواهد کرد.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها