صفحه نخست - گفتگو
  • کارنامه اتاق

    ۴ اسفند ۱۳۹۳

    دنیای اقتصاد، گروه صنعت- تحریریه دنیای اقتصاد هفته گذشته میهمانی ویژه ای داشت؛ محمد مهدی سیادت، نایب رئیس اول اتاق بازرگانی خراسان رضوی که در اردیبهشت ماه 1390 و با کسب 10 رای از مجموع 15 رای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی مشهد به این سمت انتخاب شده، پس از انتخاب غلامحسین شافعی به ریاست اتاق بازرگانی ایران، نقش پررنگ تری هم در طول دو سال گذشته در این تشکل ایفا کرده است.

  • دنیای اقتصاد، مهرداد امیر کلالی- یکی از نمایندگان شناخته شده مشهد در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی است. روحانی فعالی که دبیر تشکیلات جبهه پایداری در خراسان رضوی نیز هست و نقش تاثیرگذاری در پیروزی این گروه در انتخابات سال گذشته شورای شهر مشهد نیز ایفا کرد. در جریان رای اعتماد به وزاری کابینه دولت یازدهم در مخالفت با وزیرامورخارجه صحبت کرد و نطق‌هایش در کنار بعضی دیگر از نمایندگان مشهد بازتاب‌های وسیعی داشته است.

  • دنیای اقتصاد، سید مهرداد امیرکلالی- داستان جشنواره فیلم در ايران سابقه‌ای بيش از 33 سال دارد. شروع جشنواره فيلم تهران در سال 51 باعث شد نامش را به عنوان یک جشنواره بین‌المللی ثبت کند. برخی از فیلم‌سازان فعلی چندان آن را مهم نمی‌دانند؛ اما برخی دیگر آن را جشنواره معتبری می‌دانند که داوران مهمی هم در آن حضور داشته‌اند و فيلم‌های فاخری در آن شركت كرده‌اند.

  • آذری: شهرداری امسال حدود 1000 میلیارد تومان برای اداره و نگهداری مشهد نیاز دارد

  • اگر بخواهیم شهری را بر پایه پول خلاف اداره کنیم، آن شهر آخر و عاقبت خوبی نخواهد داشت زمانی اشتباهی صورت گرفت و سه الی چهار هزار شرکت ایرانی به دبی رفتند؛ چون ما نتوانستیم به سرمایه گذار احترام بگذاریم مجموعه هایی که در بافت فرسوده ساخت وساز انجام داده اند، درواقع سکونتگاه های غیرمطمئن را که ناهنجاری های اجتماعی به وجود می آورد، تبدیل به سکونتگاه های مقاوم و باکیفیت کرده اند

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها