صفحه نخست - گفتگو
 • دنیای اقتصاد، سید مهرداد امیرکلالی- یکی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و عضو دو کمیسیون امور فنی، عمرانی و طرح ریزی شهری و کمیسیون برنامه، بودجه و امور اداری است. کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری است و در انتخابات شورای شهر سال 92 جزء لیست جبهه پایداری بود که در نهایت بر کرسی این شورا تکیه زد. از جمله سوابق اجرایی محمدرضا دیمه‌کار می‌توان به کارشناس نظارت عالیه سازمان نظام مهندسی و مدیر دفتر نظارت سازمان نظام مهندسی در شهرک فناوریهای نوین صنعت ساختمان مشهد اشاره کرد. او که در تغییرات هیات رئیسه شورا در تابستان سال جاری به عنوان خزانه‌دار شورای شهر انتخاب شد، مدتی است که مواضع صریحی در مقابل برخی از اقدامات دیگر اعضا می‌گیرد که باعث شده است به قول خودش او را غیرخودی محسوب کنند. اخیرا هم در جریان تصویب بودجه سال 94 شهر مشهد در مورد افزایش بلیت اتوبوس و مترو و رویکرد سیاسی روزنامه شهرداری، مواضعی اتخاذ کرد که در این گفت‌وگو آن را شرح و بسط می‌دهد. وی معتقد است که در شورای شهر تخصص‌گرایی به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته است و بعضا تصمیماتی گرفته می‌شود که بر اساس نظرات غیرکارشناسی است. در ادامه مشروح این گفت‌وگو را می‌خوانید.

 • دنیای اقتصاد، سیدمهرداد امیرکلالی- یکی از نمایندگان شناخته‌شده مشهد در مجلس شورای اسلامی و عضو كميسيون بهداشت و درمان است. او متخصص بيماري‌هاي گوش ، حلق و بيني و جراح سروگردن است، فعال دانشجویی سابق که در تشکیلات جامعه اسلامی دانشجویان رشد کرد و در نهایت در دوره هشتم انتخابات مجلس با لیست حامیان دولت نهم وارد مجلس شد و به همین منوال در دوره نهم انتخابات مجلس نهم با لیست جبهه پایداری دوباره بر کرسی سبز بهارستان تکیه زد. از جمله سوابق مدیریتی وی می‌توان به ریاست دانشگاه علوم پزشكي سمنان و معاونت بهداشت و درمان بنياد جانبازان خراسان بزرگ اشاره کرد. در سال 92 در پی کاندیداتوری دکتر لنکرانی برای انتخابات ریاست جمهوری 92، وی به سمت سخنگوی جبهه پایداری منصوب شد. او که پسرعموی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی دولت فعلی است از کمک‌ها و رایزنی‌های وزیر بهداشت برای رشد و توسعه و حل مشکلات شهر مشهد و استان می‌گوید. در ادامه مشروح این گفت‌وگو را می‌خوانید.

 • دنیای اقتصاد- رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به مصوبه شورای شهر مبنی بر افزایش هزینه تخلفات ساختمانی گفت: این امر در نهایت مصرف‌کنندگان مسکن را متضرر خواهد کرد.

 • کارنامه اتاق

  ۴ اسفند ۱۳۹۳

  دنیای اقتصاد، گروه صنعت- تحریریه دنیای اقتصاد هفته گذشته میهمانی ویژه ای داشت؛ محمد مهدی سیادت، نایب رئیس اول اتاق بازرگانی خراسان رضوی که در اردیبهشت ماه 1390 و با کسب 10 رای از مجموع 15 رای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی مشهد به این سمت انتخاب شده، پس از انتخاب غلامحسین شافعی به ریاست اتاق بازرگانی ایران، نقش پررنگ تری هم در طول دو سال گذشته در این تشکل ایفا کرده است.

 • دنیای اقتصاد، مهرداد امیر کلالی- یکی از نمایندگان شناخته شده مشهد در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی است. روحانی فعالی که دبیر تشکیلات جبهه پایداری در خراسان رضوی نیز هست و نقش تاثیرگذاری در پیروزی این گروه در انتخابات سال گذشته شورای شهر مشهد نیز ایفا کرد. در جریان رای اعتماد به وزاری کابینه دولت یازدهم در مخالفت با وزیرامورخارجه صحبت کرد و نطق‌هایش در کنار بعضی دیگر از نمایندگان مشهد بازتاب‌های وسیعی داشته است.

 • دنیای اقتصاد، سید مهرداد امیرکلالی- داستان جشنواره فیلم در ايران سابقه‌ای بيش از 33 سال دارد. شروع جشنواره فيلم تهران در سال 51 باعث شد نامش را به عنوان یک جشنواره بین‌المللی ثبت کند. برخی از فیلم‌سازان فعلی چندان آن را مهم نمی‌دانند؛ اما برخی دیگر آن را جشنواره معتبری می‌دانند که داوران مهمی هم در آن حضور داشته‌اند و فيلم‌های فاخری در آن شركت كرده‌اند.

 • آذری: شهرداری امسال حدود 1000 میلیارد تومان برای اداره و نگهداری مشهد نیاز دارد

 • اگر بخواهیم شهری را بر پایه پول خلاف اداره کنیم، آن شهر آخر و عاقبت خوبی نخواهد داشت زمانی اشتباهی صورت گرفت و سه الی چهار هزار شرکت ایرانی به دبی رفتند؛ چون ما نتوانستیم به سرمایه گذار احترام بگذاریم مجموعه هایی که در بافت فرسوده ساخت وساز انجام داده اند، درواقع سکونتگاه های غیرمطمئن را که ناهنجاری های اجتماعی به وجود می آورد، تبدیل به سکونتگاه های مقاوم و باکیفیت کرده اند

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها