صفحه نخست - گفتگو
  • اقتصاد شرق- منتخب اول مردم مشهد در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر در واکنش به اظهارات شهردار مشهد که به عملکرد مدیریت شهری در چهار سال گذشته نمره 20 داده بود، گفت: اگر آقای مرتضوی به کف جامعه بیاید، قطعاً به نمره بسیار پایین‎تری از آنچه به خود می‌دهد، خواهد رسید.

  • اقتصاد شرق- رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اعتقاد بر این که بخش خصوصی همیشه در خدمت دولتها بوده است، گفت: دولت دوازدهم به بخش خصوصی توجه بیشتری داشته باشد.

  • اقتصاد شرق- عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی به خبرنگار ما گفت: رای آوردن لیست امیدبستگی به چند فاکتور داشت، فاکتور اول وحدت لیست بود که شانس پیروزی را افزایش داد و موضوع دوم عدم وحدت در اردوگاه اصولگرایان بود که حداقل دو تا سه لیست ارائه دادند؛ تشتت در آن مجموعه و وحدت در مجموعه اصلاح‌طلبان یک عامل اصلی در این پیروزی بود.

  • اقتصاد شرق- عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی معتقد است: با توجه به امکانات موجود در مشهد، مردم نباید از پنجمین دوره شورای شهر انتظار معجزه داشته باشند.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- پدیده قاچاق یکی از مهمترین معضلات کنونی جامعه است که بخشهای مختلف اقتصادی از تولید تا صادرات را تحت تاثیر خود قرار داده و در سالهای اخیر ضربه‌های مهلکی بر پیکره تولید داخلی وارد کرده است.

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- پوشاک و تنوع آن همواره از اهمیت بسزایی برخوردار بوده است آنقدر که بشر نیاز به برخورد حرفه‌ای با این مقوله را حس کرده و به سراغ پرورش متخصصان و طراحان حرفه‌ای در این وادی رفته است.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- کمتر از 40 روز به برگزاری مهمترین رویداد سیاسی ایران در سال 96 باقی است و تب و تاب انتخابات با نام‌نویسی داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا و آغاز بررسی صلاحیتها در میان مردم به خوبی مشهود است. پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در روز 29 اردیبهشت ماه برگزار می‌شود و این روزها همه جا صحبت از این رویداد بزرگ است.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- بانکها نقشی اساسی و انکارناپذیر در ابعاد مختلف اقتصاد دارند تا جایی که تصور زندگی اجتماعی بدون بانک غیرممکن است. در حال حاضر بالغ بر 35 بانک و موسسه مالی و اعتباری در خراسان رضوی وجود دارد که این تعداد همه دارای مجوز رسمی از سوی بانک مرکزی هستند و تعلق داشتن بخش زیادی از سرمایه‌گذاریهای موجود در استان به بخش خصوصی، نشان‌دهنده اهمیت بانکها در این استان است. پس از اتفاقی که در سالهای گذشته برای موسسات مالی و اعتباری آرمان، میزان، ثامن‌الحجج و ... رخ داد و بخش زیادی از سرمایه‌های مردم استان بلوکه شد، بدبینی نسبت به سپرده‌گذاری به ویژه در موسسات مالی و اعتباری در میان مردم ایجاد شد. با اتفاقات گذشته، نظارتهای بانک مرکزی بر بانکها و موسسات مالی و اعتباری دوچندان شد و امروز لیست بانکها و موسسات دارای مجوز در تمامی شعب سطح استان در معرض دید عموم قرار گرفته تا مردم با اطلاع از مجاز بودن آن، نسبت به سپرده‌گذاری و انجام امور پولی و بانکی خود اقدام کنند.

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- در مشهد میزبان علی قمصری بودیم، این آهنگساز و نوازنده نامی تار و سه‌تار که به بهانة برگزاری کارگاه پژوهشی موسیقی به همراه کامران منتظری(نوازنده سازهای کوبه‌ای) و امیرفرهنگ اسکندری (نوازنده عود) هفته گذشته به مشهد سفر کرد با بیان اینکه دست به ساز شدندش و طنین موسیقی در این شهر همواره یکی از آرزوهای او بوده است به ظرفیتهای موسیقایی خراسان بزرگ اشاره می‌کند و می‌گوید: مشهد شهری است که همیشه در تاریخ و فرهنگ ایران سرآمد بوده است.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- نقش مهم و اساسی استاندارد در تمام ابعاد زندگی مردم امری بدیهی است، بنابراین نمی‌توان نسبت به اهمیت این موضوع بی‌توجه بود. داشتن نظم و تعیین حد و اندازه و مهمتر از آن رعایت حدود و اندازه‌ها برای حفظ کیفیت زندگی اجتماعی و شخصی ضروری است.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها