صفحه نخست - گزارش
  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- سلسله همایش‎های «تعامل صنعت و دانشگاه» به ایستگاه چهارم رسید و اتاق بازرگانی خراسان رضوی پس از استان‎های یزد، کرمان و البرز، در روزهای 17 و 18 آذر ماه امسال میزبانی چهارمین همایش را با رویکرد «بهبود محیط کسب‎وکار» بر عهده داشت تا بار دیگر اهالی دانشگاه و فعالان حوزه کسب‎وکار و صنعت گرد هم بیایند و علت‌های تعامل کمرنگ و ناکارآمد صنعت و دانشگاه سخن بگویند و در پی این حلقه وصل گمشده و برای پیوند صنعت و مکتب راه چاره بجویند.

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- گروه تئاتر معلولان باران، در موسسه خیریه توانمندسازی بچه‌های باران اندیشه مشهد، هنرمندانی هستند که برای از میان برداشتن دیوارهای تبعیضی که پیش رویشان بالا رفته است تلاش می‌کنند و از همه مهم‌تر تک تکشان آرزو و هدفی دارند

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- مدت‎هاست کارشناسان و صاحب‎نظران حوزه اقتصاد در محافل مختلف از رهایی اقتصاد کشور از اتکا به نفت و درآمدهای نفتی به عنوان یکی از راهکارهای بهبود اوضاع اقتصادی یاد می‎کنند و از طرفی نقش مالیات را نیز به عنوان یکی از سرفصل‎های بودجه‎ای دولت، در این مسیر پررنگ می‎دانند؛ کارشناسان بر این باورند اتکای بودجه کشور به درآمدهای مالیاتی باعث می‎شود بودجه از تکانه‎های نفتی در امان بماند.

  • دنیای اقتصاد، رها بخشایش- فعالان اقتصادی خراسان رضوی روز گذشته میزبان هیأتی 10 نفره از اعضای اتاق بازرگانی مشترک پاکستان در این کشور بودند که در این نشست هر دو طرف بر لزوم راه‎اندازی اتاق بازرگانی مشترک اتفاق نظر داشتند.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- کاهش، تقسیط یا حذف بخشی از بدهی‌های پدیده به نهادها و ارگان‌هایی از قبیل شهرداری شاندیز، سازمان جهاد کشاورزی، مؤسسه منحله میزان، تأمین اجتماعی، دارایی، آخرین اخبار از وضعیت راه‎اندازی اتاق تبادل سهام وضعیت اجرایی شدن مصوبات 30 مرداد، و ... چکیده‎ای از مهم‎ترین مطالبی بود که مدیرعامل شرکت پدیده شاندیز در نخستین روز کاری هفته جاری، در نشست خود با اصحاب رسانه مطرح کرد و به سؤالات خبرنگاران در این زمینه پاسخ گفت.

  • نیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- «امیدوارم پدرم در یادها بماند» این آخرین عبارت یا شاید آخرین خواسته از نامه‌ای است که دختر ابراهیم شریف زاده خطاب به پیام‌های تسلیت نوشته است.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- ممنوع‎الخروج کردن تولیدکنندگان بدهکار یکی از حربه‎هایی است که قانون برای وصول مطالبات بانکی در اختیار بانک‎ها قرار داده اما در حالی که در بخشنامه‎های متعدد بانکی همیشه بر این نکته تأکید شده که ممنوع‎الخروجی باید آخرین مرحله اقدام باشد، این اختیار قانونی به مستمسکی در دست بانک‎ها تبدیل شده و نظام بانکی معمولا در اولین مرحله، سراغ این آخرین حربه فشار می‎رود و تولیدکنندگان بدهکار را ممنوع‎الخروج می‎کند.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- «زعفران افغانستان برای سومین سال متوالی به عنوان باکیفیت‎ترین زعفران جهان معرفی شد و بالاتر از زعفران ایران قرار گرفت»؛ این خبری بود که چندی پیش روی خروجی برخی رسانه‎ها قرار گرفت و باعث شد چشمان مخاطبان ایرانی این خبر از تعجب گرد شود!

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- پس از حرف و حدیث‌ها و نظرات موافق و مخالف بسیار پیرو محل برگزاری هجدهمین نمایشگاه ناشران کتاب ایران در استان، این نمایشگاه از 16 تا 21 آبان ماه سال جاری در نیشابور برگزار شد

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- تملیک واحدهای تولیدی یکی از راهکارهایی است که بانک‎ها برای وصول مطالبات خود از تولیدکنندگان انتخاب می‎کنند اما با توجه به وضعیت اقتصادی ویژه و بحرانی موجود و نیز تعمیق رکود، تملیک واحد تولیدی باید آخرین راهکار پیش روی بانک باشد و این همان نکته‏ای است که به ویژه در ماه‎های اخیر بارها مورد تأکید مسئولان قضایی خراسان رضوی نیز بوده است.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها