صفحه نخست - گزارش
  • دنیای اقتصاد، ورشان بزازان- همزمان با آغاز دهه فجر مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در تالار وحدت برگزار شد و هنرمندان منتخب در چهار بخش بین‌الملل، محیطی، جوانان و مرور معرفی شدند.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- حوالی تابستان 1387 بود که طرقبه، شاندیز از مشهد جدا شد و به شهرستان مستقلی ارتقا یافت و اگرچه بعد از گذشت حدود هشت سال هنوز محدوده مرزهای این شهرستان به درستی مشخص نیست با این حال به تدریج بررسی و رفع مشکلات و مسائل مربوط به این بخش به حوزه خود شهرستان واگذار شد اما پرونده‎های مالیاتی اشخاص حقوقی در این شهرستان هنوز به مشهد ارجاع و در آنجا بررسی می‎شود.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- حکایت مظلومیت طلای سرخ ایرانی و جفاهای صورت گرفته در حق گران‎بهاترین محصول کشاورزی را بارها گفته‎اند و بسیار شنیده‌ایم؛ دست‎اندرکاران این حوزه در خراسان رضوی در هر محفل و مجلسی از مشکلات حوزة زعفران گفته‎اند و از هر تریبونی برای متنبه کردن مسئولان بهره جسته‌اند.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- عملیات اجرایی احداث نخستین نیروگاه بومی کشور با ظرفیت 100 کیلو وات در زميني به مساحت يك هكتار به همت شرکت دانش‎بنیان نیان الکترونیک در پارک علم و فناوری خراسان آغاز شد.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- پای درد دل فعالان و دست‎اندرکاران حوزه تولید کشور که بنشینی، از بی‎مهری‎ها به این شریان حیاتی اقتصاد کشور می‎گویند و از حکایت واحدهای تولیدی که صدای خُرد شدن استخوانشان در این حال و روز ناخوش اقتصاد از هر طرف به گوش می‎رسد

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- چهاردهمین جلسه کمیسیون سرمایه‎گذاری و تأمین مالی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی در حالی برگزار شد که حاضران در این جلسه بر نادرست بودن روند فعلی سرمایه‎گذاری در استان تأکید کردند و بر لزوم شناسایی اولویت‎ها و فرصت‎های سرمایه‎گذاری و نیز اجتناب از بخشی‎نگری در این مسیر اتفاق نظر داشتند.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- شهردار مشهد در اولین روز کاری هفته جاری در نشستی مطبوعاتی میزبان اهالی رسانه بود تا گزارشی از عملکرد 3.5 ساله مدیریت شهری ارائه کند و به سؤالات خبرنگاران نیز پاسخ دهد.

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- رونق سالن‌های نمایش در مشهد و استقبال مردم از این هنر همواره سر زبان‌هاست. مردمی‌که نمایش‌ها را چه بومی و چه غیربومی با حضورشان در سالن‌های تئاتر حمایت می‌کنند.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- شهرداری را می‌توان به عنوان بزرگترین نهاد خودگردان و غیردولتی تلقی کرد که به دلیل خدماتی که به دستگاه‌های دولتی می‌دهد و در مقابل خدماتی که از آنها دریافت می‌کند، به طور معمول بدهی و طلب‌هایی نیز از آنها دارد. معاون اداری و مالی شهرداری مشهد در بخشی از صحبت‌های خود در نشست خبری هفته گذشته به موضوع طلب شهرداری از دستگاه‌های دولتی اشاره کرده بود. آذری در این جلسه از دستگاه‌های دولتی در پرداخت نکردن طلب شهرداری گلایه کرده و عنوان کرده بود تاکنون هیچ وصولی از دولتی‌ها نداشته ایم. این درحالی است که مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در ماه گذشته در نشست خبری خود از پرداخت نشدن سهم آموزش و پرورش از عوارض نوسازی توسط شهرداری گلایه کرده بود.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- فعالیت واحدهای غیرصنعتی (سنتی) تولید لبنیات در خراسان رضوی حکایت تازه‎ای نیست و همیشه انتقاد و گلایه صاحبان واحدهای صنعتی را به دنبال داشته است.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها