صفحه نخست - گزارش
 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- «هنرمند وقتی هست نیست، وقتی نیست هست» محمد یگانه در طول گفتگو این جمله را بارها تکرار می‌کند و می‌گوید این حرفم را در روزنامه با تاکید بنویسید.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- از همان زمان که حسن روحانی به عنوان کلیددار دولت تدبیر و امید فعالیت خود را پس از انتخابات سال 92 آغاز کرد، همانند رؤسای جمهور پیشین، سفرهای استانی را در دستور کار خود قرار داد البته با این تفاوت که از همان ابتدا اعلام کرد بر خلاف سفرهای استانی قبل، قرار نیست در دور جدید، حاصل این سفرها انبوهی از مصوبات و طرحهای نیمه‎تمام و پروژه‎های کلنگ‎زنی شده و بر زمین مانده باشد؛ روحانی از همان ابتدا تأکید می‎کرد که قرار نیست در این سفرها مصوباتی به تصویب برسد که عمر دولت به اجرای آنها قد ندهد.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- سال 85 بود که طرح توزیع سهام عدالت در راستای اجری سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی در کشور اجرا شد و با اجرای آن 49 میلیون و 226 هزار و 193 نفر طی 18 مرحله شناسایی و ثبت‎نام قطعی شدند.

 • دنیای اقتصاد، رها بخشایش- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی هفتة گذشته در کانون فرهنگی تربیتی رشد مشهد میزبان اهالی رسانه بود تا در فضایی متفاوت علاوه بر ارائة گزارشی از عملکرد این اداره‎کل به سؤالات اصحاب رسانه پاسخ دهد.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- پرداخت تسهیلاتی به مبلغ 16 هزار میلیارد تومان در قالب طرح رونق تولید در حالی به منظور تأمین مالی بنگاههای تولیدی کوچک، متوسط و طرحهای نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد در سال جاری در دستور کار دولت قرار گرفت که با مصوبة بانک مرکزی، بنگاههای کوچک و متوسط می‌توانند بدون لحاظ کردن چک برگشتی و بدهیهای معوق، از بانکها وام دریافت کنند.

 • دنیای اقتصاد- «قطعاً شورای آینده باید به فکر شهردار جدید باشد»؛ این جمله بخشی از پاسخ شهردار مشهد به سؤالی مبنی بر پذیرش یا رد پیشنهاد احتمالی از سوی پنجمین دورة شورای شهر برای تصدی پُست شهرداری بود.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- پس از اجرای برجام شاهد روند پر شتاب رفت و آمد هیئتهای اقتصادی خارجی به کشور هستیم و در پی این رفت و آمدها هر از گاهی آماری از میزان افزایش جذب سرمایه‎گذاران خارجی اعلام می‎شود.

 • سد گفتگوها شکست

  ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

  دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- برگزاری نشست تخصصی با عنوان «آب، فرهنگ و رسانه» از سلسله نشستهای نخستین جشنوارة ملی علمی، فرهنگی «آب و زندگی» در حالی مسئولان و دست‎اندرکاران حوزة آب و رسانه را در دانشکدة کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد گرد هم آورد که اظهارنظر رئیس اتاق فکر خراسان رضوی مبنی بر ارائة آمار و اطلاعات ناقص، غیرشفاف و غیرکارشناسانه دربارة بحران آب در رسانه‎ها، واکنش مدیرمسئول روزنامه خراسان و انتقاد تند نمایندة صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی را که به نمایندگی از رسانه‎ها در این نشست حضور داشتند، به دنبال داشت و آنها نوک پیکان را در این زمینه به سمت کارشناسان و مسئولانی نشانه گرفتند که یا اطلاعات درست و دقیقی ندارند یا برخی ملاحظات و مصلحتها آنها را به محافظه‏کاری و عدم ارائة اطلاعات و داده‎های درست و دقیق به رسانه‎ها وادار می‎کند.

 • دنیای اقتصاد، رها بخشایش- دانشکدة علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد در هفته‎ای که گذشت میزبان همایش ملی «دولت‎پژوهی، واکاویهای نظری، کاربردی و آسیب‏شناختی» بود و اساتید و کارشناسان حاضر در این همایش در پنلها و نشستهای تخصصی آن به بررسی نقش دولت در توسعه‎یافتگی یا توسعه‏نیافتگی کشور، عوامل شکست دولتها در ایران و ... پرداختند و راهکارهایی را نیز در این زمینه مطرح کردند.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- اواخر بهمن‌ماه سال جاری در خبرها خواندیم با عزل حسین زارع‌صفت از مدیرکلی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ...

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها