صفحه نخست - گزارش
  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- کاهش یکباره دما در اوایل آذرماه امسال و سرد شدن شدید هوا در هفته‌های گذشته خسارات بسیار زیادی را به کشاورزان استان‌‎های خراسان وارد کرد، بسیاری از کشاورزان و باغدارانی که در انتظار روزهای برداشت محصولات پاییزه خود بودند، با افت شدید دما غافلگیر شدند و متاسفانه حاصل زحمات یکساله و چندماهه‌شان از بین رفت.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- اگرچه که ثبات بازار ارز و واقعی بودن نرخ آن همواره از جمله دغدغه‎ها و مشکلات پیش روی بنگاه‎های اقتصادی کشور بوده است اما به گفته کارشناسان این حوزه گاهی مداخله‎های نابه‎جای دولت‎ها، سیاست‎گذاری‎های نادرست و حتی بی‏برنامگی در این زمینه مانع از واقعی شدن نرخ ارز در کشور شده که این امر صرف نظر از دلایل مختلف آن و آثار منفی که تاکنون برای اقتصاد داشته، در درازمدت نیز تبعات بسیاری به دنبال خواهد داشت.

  • دنیای اقتصاد، رها بخشایش- دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد در هفته‎ای که گذشت میزبان اولین نشست از سلسله نشست‎های «اقتصاد افغانستان و توسعه تعاملات اقتصادی با ایران» بود که اگرچه بر اساس اعلام قبلی قرار بود با حضور سیدنورالله راغی، سرکنسول افغانستان و اسد خطیبی، رئیس اتاق بازرگانی هرات برگزار شود، اما خبری از حضور آن‌ها نشد و علت این غیبت هم تجمع اخیر مقابل کنسولگری ترکیه در مشهد و مسائل امنیتی اعلام شد.

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- اگر هر روز هفته را بخواهیم به نام یکی از هنرهای هفت‌گانه ثبت کنیم، بی‌شک شنبه‌ها از آن هنرمندان هنرهای تجسمی است، دورهمی هنرمندانه‌ای که با نقاشی و مجسمه‌سازی همراه است و گاه صدای تار.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- داستان مطالبات معوق بانکی را باید قصه پر غصه‎ای دانست که سرِ دراز دارد؛ اگرچه که به لحاظ قانونی به بانک‎ها اختیاراتی برای وصول این مطالبات داده شده است، اما گاهی این اختیارات، با نگاه خوش‎بینانه زمینه بروز برخی اشتباهات و با رویکرد بدبینانه، بستر برخی تخلفات را برای نظام بانکی فراهم می‎آورد.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- مراسم روز صادرات خراسان رضوی چهارشنبه 24 آذرماه، با حضور مقامات دولتی در استان و نیز چهره‌های برتر و سرشناس تولید و صادرات خراسان رضوی در محل اتاق بازرگانی مشهد برگزار شد و در این مراسم از 5 صادرکننده نمونه ملی، 30 صادرکننده نمونه استانی و 8 صادرکننده شایسته تقدیر، تجلیل به عمل آمد. اهدای لوح رضایت از سوی روشنک، رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی و شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران به استاندار به پاس تلاش‌ها و خدمات وی و نیز رونمایی از سامانه همراه فعالان اقتصادی با نام "اتاق" که در اتاق ایران طراحی شده است، از جمله بخش‌های قابل توجه این همایش بود.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- 26 آذر ماه در تقویم رسمی ایران مقارن با روز ملی حمل‏ونقل است و این مناسبت تقویمی بهانه‌ای بود تا اعضای هیأت مدیره انجمن صنفی شرکت‎های حمل‎ونقل بین‏المللی خراسان رضوی را با حضور تعدادی از اهالی رسانه‎های استان دور یک میزگرد هم آورد تا این فعالان عرصه حمل‎ونقل و ترانزیت از دغدغه‎ها و مشکلات این حوزه بگویند.

  • دنیای اقتصاد، گروه فرهنگ و هنر- ذوالفقار عسگری‌پور (عسگریان) در سال ۱۳۱۱ در خلیل‌آباد (کاشمر) به دنیا آمد و در ۱۶ آذر ۱۳۹۳ در مشهد درگذشت. او از نوازندگان و خوانندگان برجسته و درخور ستایش موسیقی نواحی خراسان بود که کسب دیپلم افتخار سومین، چهارمین، پنجمین و هفتمین جشنواره موسیقی فجر و اجرای برنامه در کشورهای ایتالیا، فرانسه، سوییس، هلند و بلژیک از جمله افتخارات عمر هنری اوست.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی از انتخاب 35 صادرکننده نمونه ملی و استانی و تقدیر از آنها در همایش روز صادرات این استان خبر داد. نشست خبری مراسم روز صادرات خراسان رضوی با حضور روشنک، رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی، امینی، دبیر اتحادیه، علیزاده‌موسوی و نبی‌زاده، اعضای هیات مدیره اتحادیه، زاهدپیشه، نایب رئیس هیات مدیره اتحادیه و دربان‌ثانی، رخصت و زیارت‌نیا به عنوان سه صادرکننده نمونه ملی از استان در محل اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی برگزار شد.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- ضحی زردکانلو- دومین روز چهارمین همایش ملی «تعامل صنعت و دانشگاه» در حالی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد که علیرغم اطلاع‎رسانی قبلی مبنی بر حضور غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و خراسان رضوی، خبری از حضور وی نشد و مراسم اختتامیه با حضور استاندار خراسان رضوی و تعدادی از نماینده‎های استان در مجلس شورای اسلامی به پایان رسید.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها