صفحه نخست - گزارش
  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- مراسم «آیین وداع» با اجرای موسیقی زنده توسط گروه موسیقی حسام‌الدین سراج پنجشنبه شب گذشته در سالن آمفی‌تئاتر هتل ثامن‌الائمه مشهد برگزار شد.

  • قیمت پایین خرید وش پنبه در خراسان شمالی، کشاورزان این استان را که بنا به گفته کارشناسان با کیفیت‌ترین پنبه کشور را تولید می‌کنند، متضرر کرده است.

  • رئیس جمهور در جمع مردم خراسان جنوبی نوید اجرای ۲۱ طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ ميليارد تومان در خراسان جنوبی را داد.

  • اقتصاد شرق- دومین همایش «توسعه پایدار با رویکرد بهبود محیط کسبوکار» با حضور جمعی از مسئولان، کارشناسان و صاحبنظران استانی و ملی در اتاق بازرگانی مشهد برگزار شد.لزوم سوق دادن اقتصاد و بهویژه بانکها به سوی قاعدهمحوری تا صلاحدیدمحوری، تاکید بر سهولت در دسترسی به منابع بانکی و عدالت در توزیع بین بنگاههای خرد و کلان، اعمال سیاستهای اقتصادی جدید متناسب با متغیرهای اقتصادی، کاهش نااطمینانیها با توازنبخشی و توجه به ظرفیت نهادی و نگاه تاریخی به اقتصاد ایران به عنوان تنها راهکار برون رفت از وضعیت کنونی ازجمله موضوعات مطرح شده در این همایش بود.

  • دستهای صنعت خراسان جنوبی چند سالی است که به مانند کویرش خالی و بیابانی است و این روزها در آستانه سفر رئیس جمهور چشم امید به تدابیر دولت تدبیر و امید دوخته است.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- استخراج از معادن به عنوان یکی از مهم‌ترین مولفه‌های رشد اقتصادی همچون هر مولفه دیگری دارای مزایا، آسیب‌ها و مضراتی است که سنجش برتری هر یک از این مزایا و آسیب‌ها می‌تواند در میزان اثرگذاری معادن در اقتصاد منطقه خود، موثر باشد.

  • دنیای اقتصاد،گروه کشاورزی- در سال های اخیر استان هایی که شرایط آب و هوایی مطلوبی از نظر میزان بارش و پرآبی داشته اند نسبت به کاشت زعفران اقدام کرده اند و سوال اینجاست که آیا تولید زعفران در دیگر مناطق به نفع کشاورزی ایران و زعفران خراسان هست یا خیر؟

  • امروز قیمت سهام چند شده؟ سایت شرکت برای خرید کی باز میشه؟ مجمع شرکت کی برگزار میشه؟ چه خبر از جایزه مجمع برای سهامدارا؟ میگن تا آخر سال قیمت سهامش 10 برابر میشه؟ حالا کجا سهامشو می‌فروشن؟ شنیدین میگن فلان مغازه کلا دیگه کارش شده دلالی سهام؟

  • دنیای اقتصاد،سپهر استیری- با نزدیکی به نیمه آذرماه، انتظارها برای بودجه سال آتی به پایان می‌رسد. محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت یازدهم نیز وعده داده که بودجه سال 94 در موعد مقرر، 15 آذر ماه به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد. اما بودجه 93 با انتقادات بسیاری از سوی نمایندگان استان‌ها و به طور مشخص خراسان رضوی همراه بود. بسیاری معتقد بودند از آنجا که خراسان رضوی 7.3 درصد از وسعت و هشت درصد از جمعیت کشور را داراست سهم 5.3 درصدی از بودجه 93 مناسب این استان نیست.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها