صفحه نخست - گزارش
  • دنیای اقتصاد- ضحی زردکانلو اهمیت و جایگاه محرز موسیقی منطقه خراسان و هنرمندان بزرگی که در این خطه رشد کرده و در موسیقی جهانی مطرح شده‌اند از یک سو و نیز شرایط موسیقیایی حال حاضر خراسان و اظهارنظرها و محدودیت‌ها از سویی دیگر، ما را بر آن داشت تا نگاهی اجمالی به دیدگاه موسیقی‌دانان خراسانی و متخصصان و کارشناسانی که دارای تجربه اجرای موسیقی در مشهد هستند، داشته باشیم، در ادامه نظرات برخی از این هنرمندان که در گفت‌وگو با دنیای اقتصاد مطرح شده است، از نظرتان خواهد گذشت.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- اینجا شهر بهشت است؛ پایتخت معنوی ایران؛ بزرگترین کلان‌شهر مذهبی کشور که قرار است در سال 2017 میلادی لقب پایتخت فرهنگی جهان اسلام را نیز به خود بگیرد؛ اینجا مشهد است؛ شهری که در حال حاضر سالانه میزبان 25 میلیون نفر زائر و گردشگر داخلی و خارجی است و در افق 1404 تعداد گردشگران آن به 40 میلیون نفر در سال خواهد رسید؛ از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری مشهد بسیار گفته‌اند و بسیار هم شنیده‌ایم؛ در واقع سفر به مشهد حکایت همان «یک تیر و دو نشان» را دارد؛ هم زیارت است و هم سیاحت. وجود مضجع نورانی علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) مشهد را به مقصد بسیاری از گردشگران، چه داخلی و چه خارجی، تبدیل کرده است؛ زائرانی که از تمام اقشار در میان آن‌ها دیده می‌شود؛ مرد و زن، پیر و جوان، دارا و ندار، دکتر و مهندس، بازاری و دانشگاهی و ...

  • خراسان جنوبی با ۱.۵ میلیارد تن ذخیره معدنی از قطب های معدنی کشور به شمار می رود اما نبود صنایع تبدیلی مواد معدنی سبب شده ۸۰ درصد ذخایر ارزشمند، خام به فروش برسد.

  • مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی از آمادگی این اداره کل برای اعطای تسهیلات بانکی به طرح‌های سرمایه‌گذاری فرزندان شهدا و ایثارگران استان خبر داد.

  • این روزها بررسی مصوبه افزایش قیمت خدمات اتوبوسرانی و متروی مشهد با وجود مخالفان زیاد به صحن علنی شورای شهر مشهد موکول شده است.

  • مهم نيست از آخرين بار كه شاهد افزايش بهاي خدمات حمل و نقل عمومي در مشهد بوده‌ايم چقدر مي‌گذرد و اين افزايش قيمت به چه ميزان و چرا رخ داده، مهم آن است كه مديران شهري اين شهر به دنبال تامين هزينه‌هاي خود هستند و چه منبعي بهتر از جيب مردم!

  • خراسان‌جنوبی در هفته‌ای که گذشت شاهد وقایع مهم زیادی بود که مهمترین آن سفر هیئت تورگردانان اروپایی در فصل برداشت زرشک و زعفران خراسان جنوبی به استان است.

  • نماینده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی معتقد است: همبستگی دستگاه‌های استان در حوزه گردشگری ضعیف است.

  • عضو هیات رئیسه خانه صنعت، معدن و تجارت ایران معتقد است در تحقق اقتصاد مقاومتی، هیچ حرکت جدی در کشور اتفاق نیافتاده است. دنیای اقتصاد- رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در پاسخ به سوال خبرنگار دنیای اقتصاد مبنی بر اینکه منظور استاندار از بیان اینکه نمره اقتصاد مقاومتی در استان چندان بالا نیست، چه بوده است؟ اظهار کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی باید بپرسیم نمره کشوری چند است، به نظر من در بحث اقتصاد مقاومتی هیچ حرکت جدی در کشور اتفاق نیافتاده است. یکی از نخستین مباحث اقتصاد مقاومتی، واگذاری اقتصاد به مردم و تقویت بخش خصوصی است و حتی مقام معظم رهبری هم بر لزوم رفع موانع قانونی و اصلاح قوانین در این زمینه توسط قوه مقننه تاکید کردند. اقتصاد مقاومتی یک سند راهبردی برای همیشه است و مربوط به امسال و سال گذشته نیست و امیدواریم تمام قوا و آحاد مردم ایران در این نسخه ملی تلاش کنیم زیرا تنها راه برون رفت از وضعیت کنونی در اقتصاد ما همین موضوع است.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- مدیرعامل شرکت عمران و مسکن‌سازان شرق درباره علت تاخیر در روند اجرای پروژه مجد گفت: اختلافات با شهرداری مانع سرعت بخشی در کار شده و رکود حاکم بر بازار املاک و مستغلات و سیاست‌های انقباضی دولت که تشدیدکننده تبعات رکود است، از دیگر دلایل این موضوع است.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها