صفحه نخست - گزارش
  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی در نشست خبری که به مناسبت هفته مهندس برگزار شد، از کاهش 45 درصدی حجم ساخت‌وسازها در مشهد نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: با این حال در زمینه ساخت‌وساز در کشور از استان‌های پیشرو هستیم و در کیفی‌سازی ساخت‌وسازها با همکاری شهرداری اقدامات خوبی انجام داده‌ایم.

  • بسته شدن مرزها از سوی افغانستان سبب شده تا فرصت‌های تجار خراسان جنوبی از بین برود، این درحالی است که باوجود انتقادهای تجار به مسئولان استان، روند بی‌تفاوتی‌ها همچنان ادامه دارد.

  • دنیای اقتصاد، گروه صنعت- انتخابات هشتمین دوره اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کشور کمتر از یک ماه دیگر برگزار می شود و شمارش معکوس برای این فرایند مهم که هر 4 سال یک بار انجام می شود شروع شده است.

  • دنیای اقتصاد، بهزاد هاشمی- در ابتدای برگزاری سی و سومین جشنواره فیلم فجر و با تکمیل شدن لیست نهایی فیلم‌ها این حدس و گمان از اول هم بر سر زبان‌ها بود که امسال با فیلم‌هایی نسبتا خنثی و معمولی روبه‌رو باشیم که حداقل بر خلاف جشنواره‌ سال گذشته، ضعف و کاستی فیلم‌ها، زیر نقاب اسامی بزرگ نادیده گرفته نخواهد شد و در نهایت با آثاری مواجه‌ایم که ادعایی ندارند و قرار است در حد بضاعت خودشان روایتی را تصویر کنند؛ اما گویا همین تصور خوش‌باورانه هم سال‌به‌سال رنگ می‌بازد و هرسال با این امید به استقبال این جشن باشکوه سینمایی می‌رویم که قرار است با دیدن محصولات یک ساله سینمای ایران حالمان خوش باشد و مسرور این عطر و بوی فیلم، سینما و جادویش بر پرده نقره‌ای شویم؛ اما انگار یاد کردن دوران گذشته‌ جشنواره هم تبدیل به نوعی عادت شده، که سالانه بر شدت حسرتش اضافه می‌شود.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- فاضلاب‌ها و پساب‌ها از مهمترین منابع آلاینده محیط‌زیست محسوب می‌شوند و مدیریت اصولی آن گامی موثر در راستای حفاظت و به‌سازی محیط‌زیست و استفاده پایدار از منابع حیاتی این سرمایه بزرگ به‌شمارمی‌رود.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- حکایت عجیبی است قصه دست‌اندازی بشر به طبیعت؛ حکایتی که تازگی هم ندارد و هر بار بهانه‌های مختلفی برای توجیه آن مطرح می‌شود و اگرچه این روزها نهادهای مردمی و دولتی بسیاری هستند که دم از حفظ محیط‌زیست و طبیعت می‌زنند؛ اما باز میراث زمین به تاراج می‌رود و غارت می‌شود.

  • دنیای اقتصاد،سپهر استیری، زهرا صفدری- چندی است که حرکت به سوی اقتصاد بدون نفت به یکی از اولویت‌های کشور تبدیل شده است. این روزها نیز کاهش چشمگیر قیمت نفت و نزاع غول‌های نفتی جهان، حرکت به سوی این هدف دیرینه را بیش از پیش ضرورت می‌بخشد. گردشگری و به‌طور خاص گردشگری خارجی از بخش‌های بااستعداد اقتصاد کشور هستند. خراسان رضوی نیز با توجه به پتانسیل‌های فراوانی که در این حوزه داراست، توانایی درآمدآفرینی بسزایی را برای کشور دارد.

  • دوازدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد با حضور تعدادی از هنرمندان و هنردوستان مشهدی به کار خود پایان داد.

  • رئیس هیات مدیره شهرک صنعتی کلات مشهد از فعالیت 241 واحد صنعتی و 20واحد کارگاهی در این شهرک خبر داد.

  • رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، امور اداری و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر مشهد معتقد است: واگذاری امتیازات در شهرداری زمینه اقتصاد رانتی را فراهم می‌کند.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها