صفحه نخست - گزارش
  • خراسان‌جنوبی در هفته‌ای که گذشت شاهد وقایع مهم زیادی بود که مهمترین آن سفر هیئت تورگردانان اروپایی در فصل برداشت زرشک و زعفران خراسان جنوبی به استان است.

  • نماینده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی معتقد است: همبستگی دستگاه‌های استان در حوزه گردشگری ضعیف است.

  • عضو هیات رئیسه خانه صنعت، معدن و تجارت ایران معتقد است در تحقق اقتصاد مقاومتی، هیچ حرکت جدی در کشور اتفاق نیافتاده است. دنیای اقتصاد- رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در پاسخ به سوال خبرنگار دنیای اقتصاد مبنی بر اینکه منظور استاندار از بیان اینکه نمره اقتصاد مقاومتی در استان چندان بالا نیست، چه بوده است؟ اظهار کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی باید بپرسیم نمره کشوری چند است، به نظر من در بحث اقتصاد مقاومتی هیچ حرکت جدی در کشور اتفاق نیافتاده است. یکی از نخستین مباحث اقتصاد مقاومتی، واگذاری اقتصاد به مردم و تقویت بخش خصوصی است و حتی مقام معظم رهبری هم بر لزوم رفع موانع قانونی و اصلاح قوانین در این زمینه توسط قوه مقننه تاکید کردند. اقتصاد مقاومتی یک سند راهبردی برای همیشه است و مربوط به امسال و سال گذشته نیست و امیدواریم تمام قوا و آحاد مردم ایران در این نسخه ملی تلاش کنیم زیرا تنها راه برون رفت از وضعیت کنونی در اقتصاد ما همین موضوع است.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- مدیرعامل شرکت عمران و مسکن‌سازان شرق درباره علت تاخیر در روند اجرای پروژه مجد گفت: اختلافات با شهرداری مانع سرعت بخشی در کار شده و رکود حاکم بر بازار املاک و مستغلات و سیاست‌های انقباضی دولت که تشدیدکننده تبعات رکود است، از دیگر دلایل این موضوع است.

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- چند سالی است آغاز بهار در مشهد همراه با المان‌های موضوعی شهری است که مخاطبان و علاقمندان زیادی را به خود جلب کرده و در عکس‌های آپلود شده نوروزی مجاوران و مسافران در این شهر حضور پررنگ المان‌های سال نو به چشم می‌خورد.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- زمستان امسال اگرچه سرمای چندانی برای دومین کلان‌شهر کشور به ارمغان نیاورد؛ اما سرمای بازار مسکن در مشهد به اندازه‌ای بود تا اندکی از کمبود سرمای زمستان را در شهر بهشت جبران کند.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- زمانی دغدغه پشت کنکوری ها و دانش آموزانی که دوره دبیرستان را به پایان می رسانند، تنها یک چیز بود؛ ورود به دانشگاه! امروز با توجه به تعداد بی شمار دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دیگر مانند گذشته اضطراب پذیرفته نشدن در دانشگاه وجود ندارد.

  • خراسان جنوبی۸۰هزار واحد مسکونی روستایی دارد که ۳۰هزار واحد آن مقاوم نیست و باتوجه به قرار گرفتن ۷۰ درصد پهنه استان روی گسل ها مقاوم سازی باید مورد توجه ویژه مسئولان و مردم قرار گیرد.

  • امروز به جای تارهای قالی، تار عنکبوت به دارهای قالی گره خورده، جامعه فرشباف کاشمر کوچک شده و فرشبافی رونق گذشته را ندارد.

  • واحدهای تولید محصولات گلخانه ای خراسان شمالی که در چند سال گذشته گسترش زیادی یافته بود هم اکنون روزهای نابودی خود را سپری می کند.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها