صفحه نخست - گزارش
 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- شاید بتوان اخذ اعتبار را یکی از مهمترین و البته سخت‌ترین مراحل انجام یک کسب و کار در ایران لقب داد، مرحله‌ای که روشهای گوناگونی می‌تواند داشته باشد اما معمولا با تقاضای دریافت تسهیلات از بانکها همراه است و دستیابی به منابع مالی خصوصا از طریق نظام بانکی یکی از عمده‌ترین مشکلات حال حاضر بخش واقعی اقتصاد کشور است.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو-شاید یک تشابه بی‌سابقه باشد! تشابه در فرهنگ، زبان، تاریخ، ادبیات و دین بین دو کشور ایران و افغانستان را می‌گویم.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- گزارش این هفته دنیای اقتصاد از سلسله گزارشهای مربوط به شاخصهای کسب و کار جهانی، به شاخص ثبت مالکیت و وضعیت فعالان اقتصادی ایران و به ویژه خراسان رضوی در گذار از این مرحله برای راه‌اندازی یک کسب و کار اختصاص دارد.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- اخذ مجوزهای ساختمانی، سومین شاخص محیط کسب و کار و شاید یکی از طولانی‌ترین مراحل آغاز یک کسب و کار به شمار می‌رود. مرحله‌ای که علاوه بر خرید زمین و گاها تغییر کاربری آن و ساخت ساختمان و دریافت پایان کار، دریافت انشعابات آب، برق و گاز و پیچیدگی‌های هر یک از آنها را نیز در خود جای داده و می‌توان گفت فعال اقتصادی و سرمایه‌گذار برای طی کردن این مرحله نیاز به کفشهای آهنین دارد!

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- اغلب اوقات قیمت و کیفیت کالای خارجی از کالای داخلی مناسب‌تر است اما چرا باید با خرید کالای وطنی از تولیدکنندگان داخلی حمایت کنیم؟

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- در شماره‌های 187 و 188 دنیای اقتصاد به وضعیت اجرای قانون بهبود محیط کسب و کار در خراسان رضوی، معرفی مولفه‌ها و شاخصهای این قانون و سهولت کسب و کار به عنوان نخستین شاخص بهبود مستمر محیط کسب و کار از دیدگاه بانک جهانی پرداختیم. در این شماره وضعیت دومین شاخص یعنی شروع کسب و کار یا ثبت شرکت در استان را بررسی می‌کنیم.

 • کاشی شکستگانیم

  ۲۴ مهر ۱۳۹۶

  دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- 27 اردیبهشت امسال و همزمان با آغاز هفته میراث فرهنگی طرح نصب کاشی ماندگار بر سردر منازل مشاهیر هنری کشور اجرا شد.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- نوزدهمین جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی اتاق بازرگانی خراسان رضوی با حضور اعضای این کمیسیون و دیگر کمیسیونهای اتاق و نیز شرکت تامین سرمایه نوین برگزار شد و شیوه‌های تامین سرمایه در این نشست مورد ارزیابی قرار گرفت.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- موضوع حمایت از صادرکنندگان و پرداخت مشوقهای صادراتی یکی از درخواستهای فعالان این حوزه در خراسان رضوی از وزارت صنعت است، زیرا با وجود پرداخت مشوقهای صادراتی در برخی از استانهای کشور، خراسان رضوی از این موضوع بی بهره بوده و صادرکنندگان این استان در این زمینه طلب قابل توجهی از وزارت صنعت دارند.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- هیچ‌کداممان نفهمیدیم که دقیقا از چه روزی «موبایل» ، «تلفن» را به انزوا برد، همانطور که حالا تاکسی موبایلی دارد تاکسی تلفنی را به انزوا می‌برد.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها