صفحه نخست - گزارش
  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- رونق سالن‌های نمایش در مشهد و استقبال مردم از این هنر همواره سر زبان‌هاست. مردمی‌که نمایش‌ها را چه بومی و چه غیربومی با حضورشان در سالن‌های تئاتر حمایت می‌کنند.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- شهرداری را می‌توان به عنوان بزرگترین نهاد خودگردان و غیردولتی تلقی کرد که به دلیل خدماتی که به دستگاه‌های دولتی می‌دهد و در مقابل خدماتی که از آنها دریافت می‌کند، به طور معمول بدهی و طلب‌هایی نیز از آنها دارد. معاون اداری و مالی شهرداری مشهد در بخشی از صحبت‌های خود در نشست خبری هفته گذشته به موضوع طلب شهرداری از دستگاه‌های دولتی اشاره کرده بود. آذری در این جلسه از دستگاه‌های دولتی در پرداخت نکردن طلب شهرداری گلایه کرده و عنوان کرده بود تاکنون هیچ وصولی از دولتی‌ها نداشته ایم. این درحالی است که مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در ماه گذشته در نشست خبری خود از پرداخت نشدن سهم آموزش و پرورش از عوارض نوسازی توسط شهرداری گلایه کرده بود.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- فعالیت واحدهای غیرصنعتی (سنتی) تولید لبنیات در خراسان رضوی حکایت تازه‎ای نیست و همیشه انتقاد و گلایه صاحبان واحدهای صنعتی را به دنبال داشته است.

  • دنياي اقتصاد، فاطمه رافع- ضرورت سرمایه‏‌گذاری برای توسعه تجارت الکترونیک با توجه به افزایش روزافزون تعداد کاربران اینترنت، اهمیت نماد اعتماد الکترونیک در جلب اعتماد مشتریان در فضای سایبری، چالش‎های موجود در مسیر توسعه این نوع از تجارت، راهکارهای موجود و ... بخشی از مهم‎ترین محورهایی بود که در دومین همایش «نماد اعتماد الکترونیک» که به همت انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی برگزار شد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- سومین جشنواره تئاتر فجر خراسان رضوی با اجرای 7 و خوانش8 نمایشنامه‌ به کار خود پایان داد.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- پانزدهم آذر ماه امسال بود که ضمیمه هفتگی استان‎های خراسان روزنامه «دنیای اقتصاد» در گزارشی با عنوان «چالش‎های مالیاتی بخش تولید» به صورت مفصل به انعکاس مشکلات بنگاه‎های اقتصادی در حوزه مالیات پرداخت و راهکارهایی را نیز از منظر صاحب‎نظران و کارشناسان این حوزه ارائه کرد.

  • دنیای اقتصاد، رها بخشایش- سالن همایش‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی در آخرین روز کاری هفته گذشته میزبان دوره مقدماتی کارگاه آموزشی «آشنایی با اصول داوری سازمانی در صنایع و اصناف» بود که قائم مقام معاونت معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، رئیس اتاق ایران، قائم مقام دبیر کل مرکز داوری اتاق ایران و ... مهمانان ویژه این کارگاه بودند و به اتفاق بر نقش ویژه و کلیدی داوری در تسهیل فعالیت‎های اقتصادی تأکید کردند.

  • دنیای اقتصاد، رها بخشایش- دبیر اجرایی انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی از برگزاری دومین همایش «نماد اعتماد الکترونیکی» با رویکرد خلق مزیت نسبی در تجارت الکترونیک در روز ششم بهمن ماه خبر داد.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- صدور بی‎رویه مجوز ساخت‎وساز هتل در مشهد مسأله‌ای است که صدای بسیاری از فعالان باتجربه صنعت هتل‎داری دومین کلان‎شهر کشور را درآورده است.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی از 20 تا 24 دی ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد برگزار شد و مردم استقبال خوبی از این نمایشگاه کردند.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها