صفحه نخست - گزارش
 • انتظار تولیدکنندگان و مردم استان خراسان رضوی از تیم جدید اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی مشهد که در هشتمین دوره از انتخابات سراسری این تشکل بزرگ غیردولتی تشکیل شد، رونق صادرات و شفاف سازی فعالیتهاست.

 • معاون اقتصادی شهردار مشهد گفت: پیش‌بینی می‌کنیم سال آینده مبلغ چهار هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مشارکتی در شهر صورت گیرد.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- نشست شهر هوشمند، اقتصاد هوشمند به همت انجمن علمی دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد و اساتید و کارشناسان اقتصادی به بحث و تبادل نظر در این زمینه پرداختند. غلامحسین راغفر، عضو هيات علمي دانشگاه الزهرا(س)، محمدعلی خطیب مسئول مطالعات و پژوهش‌های اتاق بازرگانی خراسان رضوی و مهدی برادران معاون توسعه و برنامه‌ریزی شهردار مشهد کارشناسان حاضر در این برنامه بودند.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- اسفند ماه که فرا می‌رسد کم‌کم می‌توانی حال و هوای نوروز را از کوچه و پس‌کوچه‌های شهر حس کنی؛ هر چه به روزهای پایانی دوازدهمین ماه سال نزدیک می‌شوی، بوی عید را بیشتر استشمام می‌کنی؛ بوی عیدی، بوی توپ ....

 • رخشنده ی شعر پارسی

  ۲۵ اسفند ۱۳۹۳

  دنیای اقتصاد، علی ناصری- جست‌وجو در ادبیات و خواندن، عشق می‌خواهد. عشق به کلمات، عشق به آن چیزی که تک تک این جملات را قابل فهم می‌کند.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- پرونده هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی بسته شد و با اعلام نتایج، تکلیف افراد راه‌یافته به هیات نمایندگان اتاق بازرگانی مشخص شد.

 • بیابان لوت به دلیل دارا بودن شگفت انگیزترین عوارض بیابانی دنیا به يكی از مشهورترين بيابان‌های طبيعی بدل شده و ثبت جهانی آن نیازمند مدیریت هماهنگ و صحیح است.

 • دستگاه های خدمات رسان سومین استان پهناور کشور با فراهم کردن امکانات و خدمات خود در سرزمین طلای سرخ ایران به استقبال مسافران نوروزی رفتند.

 • دنیای اقتصاد- ضحی زردکانلو اهمیت و جایگاه محرز موسیقی منطقه خراسان و هنرمندان بزرگی که در این خطه رشد کرده و در موسیقی جهانی مطرح شده‌اند از یک سو و نیز شرایط موسیقیایی حال حاضر خراسان و اظهارنظرها و محدودیت‌ها از سویی دیگر، ما را بر آن داشت تا نگاهی اجمالی به دیدگاه موسیقی‌دانان خراسانی و متخصصان و کارشناسانی که دارای تجربه اجرای موسیقی در مشهد هستند، داشته باشیم، در ادامه نظرات برخی از این هنرمندان که در گفت‌وگو با دنیای اقتصاد مطرح شده است، از نظرتان خواهد گذشت.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- اینجا شهر بهشت است؛ پایتخت معنوی ایران؛ بزرگترین کلان‌شهر مذهبی کشور که قرار است در سال 2017 میلادی لقب پایتخت فرهنگی جهان اسلام را نیز به خود بگیرد؛ اینجا مشهد است؛ شهری که در حال حاضر سالانه میزبان 25 میلیون نفر زائر و گردشگر داخلی و خارجی است و در افق 1404 تعداد گردشگران آن به 40 میلیون نفر در سال خواهد رسید؛ از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری مشهد بسیار گفته‌اند و بسیار هم شنیده‌ایم؛ در واقع سفر به مشهد حکایت همان «یک تیر و دو نشان» را دارد؛ هم زیارت است و هم سیاحت. وجود مضجع نورانی علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) مشهد را به مقصد بسیاری از گردشگران، چه داخلی و چه خارجی، تبدیل کرده است؛ زائرانی که از تمام اقشار در میان آن‌ها دیده می‌شود؛ مرد و زن، پیر و جوان، دارا و ندار، دکتر و مهندس، بازاری و دانشگاهی و ...

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها