صفحه نخست - گزارش
  • دنیای اقتصاد،سپهر استیری، زهرا صفدری- چندی است که حرکت به سوی اقتصاد بدون نفت به یکی از اولویت‌های کشور تبدیل شده است. این روزها نیز کاهش چشمگیر قیمت نفت و نزاع غول‌های نفتی جهان، حرکت به سوی این هدف دیرینه را بیش از پیش ضرورت می‌بخشد. گردشگری و به‌طور خاص گردشگری خارجی از بخش‌های بااستعداد اقتصاد کشور هستند. خراسان رضوی نیز با توجه به پتانسیل‌های فراوانی که در این حوزه داراست، توانایی درآمدآفرینی بسزایی را برای کشور دارد.

  • دوازدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد با حضور تعدادی از هنرمندان و هنردوستان مشهدی به کار خود پایان داد.

  • رئیس هیات مدیره شهرک صنعتی کلات مشهد از فعالیت 241 واحد صنعتی و 20واحد کارگاهی در این شهرک خبر داد.

  • رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، امور اداری و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر مشهد معتقد است: واگذاری امتیازات در شهرداری زمینه اقتصاد رانتی را فراهم می‌کند.

  • نایب‌ رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ساختارهای مدیریتی در کشور ما به اندازه‌ای که باید، مورد توجه نیست و مقداری مغفول واقع می‌شود.

  • دنیای اقتصاد، گروه صنعت- انتخابات هشتمین دوره اتاق های بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی در حالی قرار است هجدم اسفندماه جاری برگزار شود که میزان ثبت نام نامزدها حداقل در خراسان رضوی نشان دهنده افزایش میزان اهمیت پارلمان بخش خصوصی برای فعالان اقتصادی است.

  • دنیای اقتصاد، داود حاجیان پیروز، زهرا صفدری- مهاجرت از دیرباز به عنوان يك عامل مؤثر بر حجم نيروي كار، توزيع نيروي كار بر حسب مهارت، آموزش، تخصص و اشتغال، فرصت‌هاي شغلي، پس‌انداز، سرمايه‌گذاري و توليد بوده است.

  • دنیای اقتصاد، صادق اسلامی-شهرداری مشهد درحال آماده کردن شهری هوشمند است که لازمه این اتفاق ترویج استفاده از شهر هوشمند و تربیت مردم هوشمند است. فرهنگسرای فناوری و رسانه در سال 1388 به منظور آموزش و ارتقاء سواد الکترونیک و رسانه‌ای شهروندان مشهد افتتاح شد.

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- فجر سی و سوم بالاخره با چند فیلم به روی پرده می‌رود؟ سوالی که به قول معروف تا دقیقه 90 ذهن مردم، مسئولان و رسانه‌ها را درگیر کرده بود، در حالی‌که مراسم افتتاحیه جشنواره فجر در پایتخت برگزار شده و فیلم ها یکی پس از دیگری در حال اکران بودند، برگزاری این جشنواره در مشهد در هاله‌ای از ابهام بود و زمزمه‌هایی همچون کمبود بودجه برای پاسخ به این سوال به گوش می‌رسید.

  • بدون شک اهمیت مناطق مرزی در هر کشور برکسی پوشیده نیست، چراکه این مناطق نقش حساس و استراتژیکی در امنیت و استقلال کشورها دارند. بازارچه‌های مرزی از دیرباز به عنوان یکی از اهرم‌های مهم در ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای مرزنشینان محسوب می‌شدند. این بازارچه‎ها که دریچه‌ای برای توسعه روابط تجاری با کشورهای همجوار هستند، می‌توانند تاثیر چشمگیری در رونق فعالیت‌های اقتصادی منطقه و کشور داشته باشند. عدم‌دسترسی به نیازهای اولیه، فقدان اشتغال و پايين‌بودن درآمد از عمده‌ترين ویژگی‌های اقتصادي و اجتماعي اين مناطق است كه زمينه را براي معضلات و نابساماني‌هايي از قبیل مهاجرت، قاچاق كالا و ناامني در اين مناطق فراهم می‌کند؛

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها