صفحه نخست - گزارش
 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- ترافیک خیابان‌های منتهی به میدان جانباز سنگین است، البته این کندی عبور و مرور برای چندمین روز پیاپی اتفاق می‌افتد و شاید مسافران اتوبوس‌ها به آن عادت کرده باشند.

 • زن بودن محدودیت نیست

  ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

  دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- این روزها زنان دوشادوش مردان در فعالیت‌های مختلف جامعه مشغول بوده و تابوی خانه‌نشینی آن‌ها در سال‌های دور شکسته شده است، هر چند هنوز سنت‌ها و تفکرات قدیمی مبنی بر توانمندی‌های بیشتر مردان نسبت به زنان وجود دارد و شاید به همین دلیل است که پست‌های مدیریتی کمتری در دستگاه‌های اجرایی به زنان سپرده می‌شود اما بانوان در سال‌های گذشته تلاش زیادی برای نشان دادن استعدادها و توانایی‌های خود به‌کار بسته‌اند.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- گردشگری از جمله مقوله‌هایی است که کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه به دنبال سرمایه‌گذاری و توسعه آن هستند و از آنجایی که این صنعت کارکردهای بسیاری در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی و ... دارد، هر کشور بسته به پتانسیل‌هایی که در این زمینه دارد، در راستای گسترش صنعت گردشگری گام برمی‌دارد. در این میان کشور ما، ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست و صرف‌نظر از ظرفیت‌های بی‌بدیل وکم‌نظیر از قبیل گردشگری طبیعت، تجاری، فرهنگی، مذهبی و ... در زمینه گردشگری سلامت هم پتانسیل‌های بسیاری دارد.

 • دنیای اقتصاد- استقبال هرساله از بهار در پایتخت معنوی ایران به حدی چشمگیر بود که کاربران اینترنتی در فضای مجازی با بازنشر تصاویر المان های شهر مشهد سبب پیگیری افکار عمومی نسبت به تداوم این حرکت و کم و کیف آن در سال های بعدی و حتی الگوگیری مسئولان شهری در سایر شهرهای کشور شدند.

 • دنیای اقتصاد، علی ناصری- چه نیکوست که اول اردیبهشت را «روز سعدی» نام نهاده‌اند تا این خود بهانه‌ای باشد برای نوشتن از بزرگ مردی که از مرزهای این مرز و بوم فراتر رفت.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بانوان گفت: بانوان با تلاش و شایستگی که در راستای کسب دانش داشته‌اند 64 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور را تشکیل می‌دهند اما درصد اشتغال آن‌ها بسیار پایین و نرخ بیکاری آن‌ها 42 درصد است.

 • تعویق انتخاب رئیس

  ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

  دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- هشتمین دوره انتخابات اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان که قرار بود ظهر پنج شنبه 27 فروردین ماه برگزار شود، به دلیل ضرورت تبادل نظر بیشتر بین اعضای هیات نمایندگان اتاق، به روز پنج شنبه سوم اردیبهشت ماه موکول شد.

 • دانشکده علوم سیاسی دانشگاه آزاد مشهد عصر روز گذشته، 30 فروردین ماه میزبان مناظره‌ مظفر عليزاده، دبير مجمع نیروهای خط امام در خراسان رضوي و محمد سعيد احديان، دبير جبهه آرمان‌خواهان واقع‌بين بود که با موضوع «مذاکرات هسته‌ای و نقش آن در توسعه سیاسی کشور» برگزار شد.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- این روزها ترافیک و آلودگی هوا قصه پُر غصه‌ای است که اگر بگوییم گریبان همه کلان‌شهرها را گرفته و همه‌مان را کلافه کرده است، اغراق نکرده‌ایم. مدیران شهری در این میان طرح‌هایی را برای کاهش این معضل برنامه‌ریزی و اجرا می‌کنند که توسعه حمل‌ونقل عمومی و ناوگان ریلی درون‌شهری یکی از این راهکارهاست. مشهد، دومین کلان‌شهر کشور هم از این قاعده مستثنی نمانده و بر اساس مطالعات، طرح جامع احداث چهار خط قطار شهری برای آن پیش‌بینی شده است.

 • دنیای اقتصاد، علی ناصری- مغولان حمله و همه جا را ویران کردند. تاختند و آتش زدند و کشتند و در این بین گوهری از میان رفت که آثار برجسته‌ای برجای ماند.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها