صفحه نخست - گزارش
 • رخشنده ی شعر پارسی

  ۲۵ اسفند ۱۳۹۳

  دنیای اقتصاد، علی ناصری- جست‌وجو در ادبیات و خواندن، عشق می‌خواهد. عشق به کلمات، عشق به آن چیزی که تک تک این جملات را قابل فهم می‌کند.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- پرونده هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی بسته شد و با اعلام نتایج، تکلیف افراد راه‌یافته به هیات نمایندگان اتاق بازرگانی مشخص شد.

 • بیابان لوت به دلیل دارا بودن شگفت انگیزترین عوارض بیابانی دنیا به يكی از مشهورترين بيابان‌های طبيعی بدل شده و ثبت جهانی آن نیازمند مدیریت هماهنگ و صحیح است.

 • دستگاه های خدمات رسان سومین استان پهناور کشور با فراهم کردن امکانات و خدمات خود در سرزمین طلای سرخ ایران به استقبال مسافران نوروزی رفتند.

 • دنیای اقتصاد- ضحی زردکانلو اهمیت و جایگاه محرز موسیقی منطقه خراسان و هنرمندان بزرگی که در این خطه رشد کرده و در موسیقی جهانی مطرح شده‌اند از یک سو و نیز شرایط موسیقیایی حال حاضر خراسان و اظهارنظرها و محدودیت‌ها از سویی دیگر، ما را بر آن داشت تا نگاهی اجمالی به دیدگاه موسیقی‌دانان خراسانی و متخصصان و کارشناسانی که دارای تجربه اجرای موسیقی در مشهد هستند، داشته باشیم، در ادامه نظرات برخی از این هنرمندان که در گفت‌وگو با دنیای اقتصاد مطرح شده است، از نظرتان خواهد گذشت.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- اینجا شهر بهشت است؛ پایتخت معنوی ایران؛ بزرگترین کلان‌شهر مذهبی کشور که قرار است در سال 2017 میلادی لقب پایتخت فرهنگی جهان اسلام را نیز به خود بگیرد؛ اینجا مشهد است؛ شهری که در حال حاضر سالانه میزبان 25 میلیون نفر زائر و گردشگر داخلی و خارجی است و در افق 1404 تعداد گردشگران آن به 40 میلیون نفر در سال خواهد رسید؛ از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری مشهد بسیار گفته‌اند و بسیار هم شنیده‌ایم؛ در واقع سفر به مشهد حکایت همان «یک تیر و دو نشان» را دارد؛ هم زیارت است و هم سیاحت. وجود مضجع نورانی علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) مشهد را به مقصد بسیاری از گردشگران، چه داخلی و چه خارجی، تبدیل کرده است؛ زائرانی که از تمام اقشار در میان آن‌ها دیده می‌شود؛ مرد و زن، پیر و جوان، دارا و ندار، دکتر و مهندس، بازاری و دانشگاهی و ...

 • خراسان جنوبی با ۱.۵ میلیارد تن ذخیره معدنی از قطب های معدنی کشور به شمار می رود اما نبود صنایع تبدیلی مواد معدنی سبب شده ۸۰ درصد ذخایر ارزشمند، خام به فروش برسد.

 • مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی از آمادگی این اداره کل برای اعطای تسهیلات بانکی به طرح‌های سرمایه‌گذاری فرزندان شهدا و ایثارگران استان خبر داد.

 • این روزها بررسی مصوبه افزایش قیمت خدمات اتوبوسرانی و متروی مشهد با وجود مخالفان زیاد به صحن علنی شورای شهر مشهد موکول شده است.

 • مهم نيست از آخرين بار كه شاهد افزايش بهاي خدمات حمل و نقل عمومي در مشهد بوده‌ايم چقدر مي‌گذرد و اين افزايش قيمت به چه ميزان و چرا رخ داده، مهم آن است كه مديران شهري اين شهر به دنبال تامين هزينه‌هاي خود هستند و چه منبعي بهتر از جيب مردم!

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها