صفحه نخست - گزارش
 • دنیای اقتصاد- «قطعاً شورای آینده باید به فکر شهردار جدید باشد»؛ این جمله بخشی از پاسخ شهردار مشهد به سؤالی مبنی بر پذیرش یا رد پیشنهاد احتمالی از سوی پنجمین دورة شورای شهر برای تصدی پُست شهرداری بود.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- پس از اجرای برجام شاهد روند پر شتاب رفت و آمد هیئتهای اقتصادی خارجی به کشور هستیم و در پی این رفت و آمدها هر از گاهی آماری از میزان افزایش جذب سرمایه‎گذاران خارجی اعلام می‎شود.

 • سد گفتگوها شکست

  ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

  دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- برگزاری نشست تخصصی با عنوان «آب، فرهنگ و رسانه» از سلسله نشستهای نخستین جشنوارة ملی علمی، فرهنگی «آب و زندگی» در حالی مسئولان و دست‎اندرکاران حوزة آب و رسانه را در دانشکدة کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد گرد هم آورد که اظهارنظر رئیس اتاق فکر خراسان رضوی مبنی بر ارائة آمار و اطلاعات ناقص، غیرشفاف و غیرکارشناسانه دربارة بحران آب در رسانه‎ها، واکنش مدیرمسئول روزنامه خراسان و انتقاد تند نمایندة صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی را که به نمایندگی از رسانه‎ها در این نشست حضور داشتند، به دنبال داشت و آنها نوک پیکان را در این زمینه به سمت کارشناسان و مسئولانی نشانه گرفتند که یا اطلاعات درست و دقیقی ندارند یا برخی ملاحظات و مصلحتها آنها را به محافظه‏کاری و عدم ارائة اطلاعات و داده‎های درست و دقیق به رسانه‎ها وادار می‎کند.

 • دنیای اقتصاد، رها بخشایش- دانشکدة علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد در هفته‎ای که گذشت میزبان همایش ملی «دولت‎پژوهی، واکاویهای نظری، کاربردی و آسیب‏شناختی» بود و اساتید و کارشناسان حاضر در این همایش در پنلها و نشستهای تخصصی آن به بررسی نقش دولت در توسعه‎یافتگی یا توسعه‏نیافتگی کشور، عوامل شکست دولتها در ایران و ... پرداختند و راهکارهایی را نیز در این زمینه مطرح کردند.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- اواخر بهمن‌ماه سال جاری در خبرها خواندیم با عزل حسین زارع‌صفت از مدیرکلی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ...

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- حدود سه سال پیش بود که کمیسیون پنج نفرة حمایت قضایی از سرمایه‎گذاری دادگستری خراسان رضوی کار خود را با وجود تمام مخالفتها و مقاومتها در استان آغاز کرد و اگرچه حالا بعد از گذشت سه سال هنوز هم برخی فعالان اقتصادی استان از وجود چنین ظرفیتی و نیز آثار و برکات این تغییر رویکرد دستگاه قضا برای بخش تولید و صنعت آگاهی چندانی ندارند با این حال، اواخر هفته گذشته رئیس این کمیسیون و فعالان اقتصادی استان در جلسه دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی دور یک میز گرد هم آمدند و در نشستی مشترک به طرح و بررسی مشکلات بخش تولید پرداختند.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- رشد 8.7 درصدی درآمدهای مالیاتی خراسان رضوی در بودجه سال آینده خبری بود که سیدکامل تقوی‌نژاد، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در آخرین روز کاری هفتة گذشته در جلسة شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان مطرح کرد؛ اگرچه میزان رشد درآمدهای مالیاتی در خراسان رضوی 1.3 درصد از میانگین 10 درصدی این رقم در سطح کشور کمتر است، اما به اعتقاد فعالان بخش خصوصی با توجه به مشکلات اقتصادی و رکود موجود این میزان افزایش درآمدهای مالیاتی به بخش تولید فشار مضاعفی وارد و نفسهای به شماره افتادة این شریان حیاتی کشور را بیش از پیش تنگ خواهد کرد.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- تأمین مسکن برای اقشار متوسط و کم‎درآمد یکی از دغدغه‎ها و مسائلی است که می‎توان گفت تمام دولتها به نوعی با آن درگیر هستند و هر یک هم راهکاری در این زمینه ارائه می‎دهند و به دنبال آن هم طرحی را اجرا می‎کنند.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- چندی است یکی از بناهای تاریخی ارزشمند مشهد به نام «خانه امیری» در کماست. خانه اميرى درمحله تاريخى «عيدگاه» و در نزديكى گذر و محل «باغ حسن خان» (مربوط به دوره تاريخى قاجاريه) قرار دارد، يكى از ويژگى‌هاى منحصربه‌فرد این بنا وجود دو بازه زمانى مربوط به دوره قاجاريه است

 • دنیای اقتصاد، رها بخشایش- اجرای توافق هسته‎ای و برجام، زمینه حضور هیئتهای اقتصادی کشورهای خارجی را در استانهای مختلف کشور فراهم کرد و حالا هر از گاهی آمار و ارقامی از میزان جذب این سرمایه‎ها از سوی دستگاهها و مسئولان مربوطه اعلام می‎شود.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها