صفحه نخست - گزارش
  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- «اقتصاد مقاومتی یک مجموعه است؛ این مجموعه اگر فقط در زیر نام اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار بگیرد، ممکن است چندان منشأ اثر نباشد؛ من علاج را در این می‌بینم که این مجموعه را به نقاط مهم تقسیم کنیم و برای هر نقطة کلیدی و مهمی یک فصلی از زمان را قرار بدهیم ...؛ به نظر من علاج در این است که این نقطة کلیدی را امسال درست شناسایی کنیم؛ به اعتقاد من این نقطة کلیدی عبارت است از تولید، تولید داخلی، اشتغال و عمدتاً اشتغال جوانان؛ اینها آن نقاط کلیدی اصلی است. اگر ما توانستیم روی این دو نقطه متمرکز بشویم و کارها را بر این اساس برنامه‌ریزی و دسته‌بندی کنیم، تصوّر این است که کار به‌میزان زیادی جلو خواهد رفت»؛ اینها بخشی از پیام نوروزی مقام معظم رهبری بود که همچون سالهای اخیر نشانگر دغدغة معظم‌له دربارة مشکلات اقتصادی جامعه است؛

  • دنیای اقتصاد، گروه فرهنگ و هنر- نوروز امسال نیز همچون سالهای گذشته با چاشنی هنر همراه بود که المانهای نوروزی و تئاترهای خیابانی، بارزترین مشخصه آن است. طی گزارشهای میدانی که خبرنگار دنیای اقتصاد در سطح شهر انجام داد، رضایت نسبی شهروندان را از طرح بهار فیروزه ای ثبت کرد.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- در پی تماسهای برخی از اهالی منطقه هاشمیه مشهد با تحریریه دنیای اقتصاد، مبنی بر انتشار دودی سیاه رنگ از پشت بام مجتمع تجاری آبان، علت این موضوع را از مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی جویا شدیم که تولید برق با سوخت گازوئیل دلیل اصلی این موضوع عنوان شد.

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- «هنرمند وقتی هست نیست، وقتی نیست هست» محمد یگانه در طول گفتگو این جمله را بارها تکرار می‌کند و می‌گوید این حرفم را در روزنامه با تاکید بنویسید.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- از همان زمان که حسن روحانی به عنوان کلیددار دولت تدبیر و امید فعالیت خود را پس از انتخابات سال 92 آغاز کرد، همانند رؤسای جمهور پیشین، سفرهای استانی را در دستور کار خود قرار داد البته با این تفاوت که از همان ابتدا اعلام کرد بر خلاف سفرهای استانی قبل، قرار نیست در دور جدید، حاصل این سفرها انبوهی از مصوبات و طرحهای نیمه‎تمام و پروژه‎های کلنگ‎زنی شده و بر زمین مانده باشد؛ روحانی از همان ابتدا تأکید می‎کرد که قرار نیست در این سفرها مصوباتی به تصویب برسد که عمر دولت به اجرای آنها قد ندهد.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- سال 85 بود که طرح توزیع سهام عدالت در راستای اجری سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی در کشور اجرا شد و با اجرای آن 49 میلیون و 226 هزار و 193 نفر طی 18 مرحله شناسایی و ثبت‎نام قطعی شدند.

  • دنیای اقتصاد، رها بخشایش- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی هفتة گذشته در کانون فرهنگی تربیتی رشد مشهد میزبان اهالی رسانه بود تا در فضایی متفاوت علاوه بر ارائة گزارشی از عملکرد این اداره‎کل به سؤالات اصحاب رسانه پاسخ دهد.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- پرداخت تسهیلاتی به مبلغ 16 هزار میلیارد تومان در قالب طرح رونق تولید در حالی به منظور تأمین مالی بنگاههای تولیدی کوچک، متوسط و طرحهای نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد در سال جاری در دستور کار دولت قرار گرفت که با مصوبة بانک مرکزی، بنگاههای کوچک و متوسط می‌توانند بدون لحاظ کردن چک برگشتی و بدهیهای معوق، از بانکها وام دریافت کنند.

  • دنیای اقتصاد- «قطعاً شورای آینده باید به فکر شهردار جدید باشد»؛ این جمله بخشی از پاسخ شهردار مشهد به سؤالی مبنی بر پذیرش یا رد پیشنهاد احتمالی از سوی پنجمین دورة شورای شهر برای تصدی پُست شهرداری بود.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- پس از اجرای برجام شاهد روند پر شتاب رفت و آمد هیئتهای اقتصادی خارجی به کشور هستیم و در پی این رفت و آمدها هر از گاهی آماری از میزان افزایش جذب سرمایه‎گذاران خارجی اعلام می‎شود.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها