صفحه نخست - گزارش
 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- از هر زاویه‌ای که به موضوع نگاه کنیم می‌توان دریافت که افغانستان مهمترین همسایه ایران است و آثار این کشور در اقتصاد، فرهنگ و وضعیت اجتماعی خراسان رضوی به عنوان استانی که بیشترین مرز را با این کشور دارد، به خوبی نمود پیدا می‌کند.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- اقتصاد امروز به شدت وابسته به تکنولوژی اطلاعات است و این حوزه، حوزه‌ای است که استارتاپها در آن فعالیت می‌کنند، استارتاپ واژه‌ای است که قدمت چندانی ندارد اما در سالهای اخیر ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- پانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد، تنها با یک روز تاخیر نسبت به تهران و با تغییرات بسیاری به نسبت سالهای گذشته آغاز به کار کرده است

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- مشکلات مربوط به تامین سرمایه درگردش برای تولید و صادرات زعفران، مسائل مربوط به خرید توافقی این محصول، مازاد پیاز زعفران و نحوه مدیریت آن و تلاش برای جلوگیری از خروج مدیریت این محصول از استان‌های خراسان رضوی و جنوبی از جمله مسائلی بود که در کمیسیون کشاورزی و آب اتاق بازرگانی خراسان رضوی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 • دنیای اقتصاد- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از عدم توجه به ضرورت یکسان‌سازی نرخ ارز در بودجه 97 انتقاد و از چندگانگی این نرخ که ممکن است بستر سوء استفاده و تولید رانت را فراهم آورد ابزار نگرانی کرد.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- پدیده قاچاق یکی از مهمترین معضلات کنونی جامعه است که بخش‌های مختلف اقتصادی از تولید تا صادرات را تحت تاثیر خود قرار داده و مشکلات زیادی را برای فعالان این عرصه به وجود آورده است و می‌توان گفت عدم حمایت لازم از تولید و به دنبال آن تعطیلی برخی از صنایع و واحدهای تولیدی فضا و زمینه را برای حضور کالاهای قاچاق در بازار باز کرده است.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- تولید کالای با کیفیت برای صادرات امری مهم است اما این همه موضوع نیست بلکه نحوه انتقال کالا به دیگر کشورها و رساندن به موقع و مطلوب کالا بدون آسیب و در کمترین زمان در دنیای دیجیتالی امروز که ثانیه به ثانیه آن برای فعالان اقتصادی اهمیت دارد، بسیار ضروری است.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- نمایشگاه نقاشی خط «کرشمه» به کوشش هنرجویان محمود نامجو در مشهد برگزار شد و 21 اثر از 61 هنرمند جوان از 22 تا 28 دی ماه سال جاری در نگارخانه رادین به نمایش درآمد.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- پس از چند روز بالاخره تلگرام رفع فیلتر شد. اما این فیلترینگ چه تبعاتی را در پی داشت؟ تعداد زیادی از کسب و کارهای اینترنتی امنیت شغلی خود را در خطر دیدند به گونه‌ای که ادامه این روند علیرغم به‌کارگیری فیلترشکن‌ها ممکن بود منجر به بیکاری جماعت بسیاری شود. فیلترشکن‌ها نیز که نقش ثابتی در تلفنهای همراه بازی می‌کردند آنقدر زمان داشتند که علاوه بر تلگرام پنجره‌های دیگری را هم به روی کاربران بگشایند! از همه مهمتر چه کسی می‌داند تلگرام و سایر نرم‌افزارهای ارتباطی دیگر فیلتر نخواهد شد؟ پس می‌توان گفت واهمه و نگرانی همچنان وجود دارد.

 • مکافات اکتشاف

  ۲۵ دی ۱۳۹۶

  دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- خراسان رضوی با بیش از 830 معدن فعال یکی از استان‌های معدنی کشور است که از ظرفیت بالایی برخوردار بوده و ذخایر فراوان سنگ‌آهن و دیگر فلزات ارزشمند را در خود جای داده است.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها