صفحه نخست - گزارش
 • دنیای اقتصاد،ضحی زردکانلو- در حاشیه برگزاری مراسم جشن روز ملی صنعت و معدن در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد با تعدادی از منتخبان به گفتگو پرداختیم

 • یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه علنی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد حاشیه‌های بسیاری داشت، از ادعای تخلف در انتخابات پنجمین دوره شورای شهر گرفته تا تذکر یکی از اعضا به رئیس شورای شهر به دلیل برگزاری جلسه‎ای با منتخبات شورای آینده که این تذکر به مشاجره بین اعضا و رئیس شورا منجر شد.

 • اعضای شورای اسلامی شهر مشهد به لایحه شهرداری مبنی بر انتشار 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خط 3 قطار شهری رأی مثبت دادند.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری، فاطمه رافع- کارشناسان حوزة ساخت‎وساز بر این باورند در کنار تمام عوامل مؤثر بر صنعت ساختمان، سیاستها و تصمیمات اتخاذ شده در شوراهای شهر نیز نقش بسزایی در رکود یا رونق این صنعت دارند زیرا یکی از راه‌های کسب درآمد شهرداریها صدور پروانه و پایان کار ساختمانی است بنابراین رونق یا رکود در بخش صنعت ساختمان در میزان درآمد آنها بسیار تأثیرگذار است و نحوه وصول این درآمدها براساس ضوابط و مقرراتی است که توسط شوراهای اسلامی شهر تعیین می‎شود.

 • «آری» به انتخابات

  ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

  دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- نظر به اینکه در آستانة پنجمین دوره از انتخابات شورای اسلامی شهر مشهد هستیم برآن شدیم تا طی گزارشی مردمی به بررسی عملکرد شورای فعلی شهر و نیز اهمیت مشارکت مردم در انتخابات شوراها بپردازیم.

 • دنیای اقتصاد- دوازدهم دی ماه 1394 بود که عده‎ای کاسة داغتر از آش شدند و در خونخواهی شیخ نمر، روحانی آزاده‎ای که توسط حکومت عربستان سعودی‎ به شهادت رسید، به سفارت این کشور در تهران حمله کردند که این اقدام خودسرانة آنان تبعات بسیاری، از عدم میزبانی تیمهای فوتبال ایرانی در جام باشگاههای آسیا گرفته تا کاهش ورود گردشگر از شهروندان حوزة خلیج ‌فارس و ... داشت.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- آخرین روز سال 95 بود که ثبت‌نام نامزدها برای پنجمین دورة انتخابات شورای اسلامی شهر همزمان با سراسر کشور در مشهد آغاز شد و تا آخرین روز ثبت‎نام، یعنی ششم فروردین ماه سال جاری، 959 نفر داوطلب برای تصدی 15 کرسی پارلمان محلی مشهد اعلام آمادگی کردند.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- بیکاری گسترده را شاید بتوان یکی از مهمترین مشکلات و معضلات اقتصاد ایران در سه دهة گذشته دانست؛ معضلی که حالا از آن با عنوان «بحران بیکاری» یاد می‎شود؛ اهمیت بحث اشتغال در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی به اندازه‎ای است که رهبر معظم انقلاب نیز سال 96 را با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری و بحث اشتغال را به عنوان یکی از کلیدواژه‎های شعار امسال مطرح کردند و لزوم تمرکز بر رونق تولید و ایجاد اشتغال را مورد تأکید قرار دادند.

 • دنیای اقتصاد، رها بخشایش- هفدهم فروردین ماه، درست یک روز بعد از زلزلة 6.1 ریشتری مشهد سیدصولت مرتضوی، شهردار این شهر، به گفتة خودش از شورای شهر مرخصی گرفت و در حالی برای حضور در یک میتینگ سیاسی، یعنی دومین مجمع ملی «جبهة مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» راهی پایتخت شد که مردم مشهد وحشت‎زده از زلزلة روز گذشته و پس‎لرزه‎های پس از آن، شب را تا صبح در خیابان‎ها به سر بردند؛ این اقدام سکاندار مشهد، صدای بسیاری را در شهر درآورد و واکنشهای بسیاری را به دنبال داشت که بازخورد مردم را می‎شد به وضوح در شبکه‎های مجازی مشاهده کرد.

 • دنیای اقتصاد، رها بخشایش- ساعت 10:39 دقیقة روز چهارشنبه شانزدهم فروردین ماه با آن تکانهای شدید 6.1 ریشتری و حدود 500 پس‌لرزه که کانون آن منطقة سفیدسنگ فریمان بود، در حافظة تاریخی خراسان رضوی به ثبت رسید تا تلنگری باشد برای یادآوری این نکته که مسئولان و مردم خطة خورشید برای رویارویی با چنین بحرانهایی آماده نیستند.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها