صفحه نخست - گزارش
 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- پس از چند روز بالاخره تلگرام رفع فیلتر شد. اما این فیلترینگ چه تبعاتی را در پی داشت؟ تعداد زیادی از کسب و کارهای اینترنتی امنیت شغلی خود را در خطر دیدند به گونه‌ای که ادامه این روند علیرغم به‌کارگیری فیلترشکن‌ها ممکن بود منجر به بیکاری جماعت بسیاری شود. فیلترشکن‌ها نیز که نقش ثابتی در تلفنهای همراه بازی می‌کردند آنقدر زمان داشتند که علاوه بر تلگرام پنجره‌های دیگری را هم به روی کاربران بگشایند! از همه مهمتر چه کسی می‌داند تلگرام و سایر نرم‌افزارهای ارتباطی دیگر فیلتر نخواهد شد؟ پس می‌توان گفت واهمه و نگرانی همچنان وجود دارد.

 • مکافات اکتشاف

  ۲۵ دی ۱۳۹۶

  دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- خراسان رضوی با بیش از 830 معدن فعال یکی از استان‌های معدنی کشور است که از ظرفیت بالایی برخوردار بوده و ذخایر فراوان سنگ‌آهن و دیگر فلزات ارزشمند را در خود جای داده است.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- روسای کمیسیونهای اقتصادی، برنامه و بودجه، کمیته پولی مالی و بانکی کمیسیون اقتصادی و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به همره برخی از نمایندگان مجلس و مسئولان سازمان امور مالیاتی کشور و خراسان رضوی و فعالان اقتصادی و دانشگاهی در همایش ملی مالیات بر ارزش افزوده، فرصتها و چالشها در دانشگاه فردوسی مشهد گرد هم آمدند.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- بی‌آبی و عدم مدیریت صحیح در استفاده از منابع آبی را می‌توان مهمترین مسائل پیش روی کشاورزی ایران و به ویژه خراسان رضوی در سالهای اخیر دانست. کاهش هر ساله منابع آبی زیرزمینی از یکسو و تولید محصولات آب‌بر در کنار روشهای نادرست آبیاری، بحران بی‌آبی در بخش کشاورزی این استان را پررنگ‌تر کرده است.

 • دنیای اقتصاد- در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی تغییر در روش واگذاری واحدهای تولیدی از سوی بانکها و مکلف شدن بانکها به تسهیل در شرایط سرمایه‌گذاری مطرح و مقرر شد.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- این روزها تنها با انتخاب چند گزینه در تلفن همراه یا رایانه‌های خود می‎توانیم خواسته‌هایمان را تامین کنیم. این فرآیند که به مدد تکنولوژی حاصل شده نوعی کسب و کار به شمار می‌آید که «استارت آپ» نامگذاری شده است.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- سوء استفاده از کارتهای بازرگانی موضوعی است که سالها مطرح بوده و تخلفات زیادی از این راه صورت گرفته است و افراد سودجو و متخلف معمولاً از این کارت‌ها تا حداکثر ممکن سوءاستفاده کرده‌اند و براساس خبرهایی که در سالهای گذشته در خروجی رسانه‌ها آمد، بدهی گمرکی و مالیاتی این افراد سر از چند صد میلیون و میلیارد درمی‌آورد و ابتدای سال گذشته کار به جایی رسید که لزوم حذف این کارتها از سوی نعمت‌زاده، وزیر صنعت و معدن وقت مطرح شد.

 • دنیای اقتصاد- روزهای پایانی هفته گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و تولیدی در خراسان رضوی افتتاح شد. جهانگیری و شریعتمداری پس از افتتاح چند طرح در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان در مشهد حاضر شدند

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- یکی از شاخصهای مهم در زمینه کسب و کار، چگونگی حل و فصل مشکلات مربوط به ورشکستگی و عدم توانایی بنگاه اقتصادی در پرداخت دیون خود است. در این شماره، به بررسی این شاخص به عنوان دهمین شاخص فضای کسب و کار می‌پردازیم.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- هر ساله همایشها و سمینارهایی بعضا با عنوان "تخصصی" از سوی تشکلهای بخش خصوصی و دولتی و یا شرکتهایی که برای این منظور تاسیس شده‌اند برگزار می‌شود و طبق سنتی که چند سالی است رونق گرفته در پایان با معرفی برگزیدگانی پایان می‌یابد.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها