صفحه نخست - گزارش
 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- می‌توان سهامداران خرد را موتور حرکت و پویایی بازار سرمایه دانست؛ کسانی که با سرمایه‌های اندک خود نقش قابل توجهی در اقتصاد دارند اما در تصمیمات شرکتهایی که در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند نادیده گرفته می‌شوند

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- چرا بزرگترین تولیدکنندة زعفران در دنیا با سالانه 200 تن صادرات، بازار این محصول را در اختیار ندارد؟

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- شاید بتوان اخذ اعتبار را یکی از مهمترین و البته سخت‌ترین مراحل انجام یک کسب و کار در ایران لقب داد، مرحله‌ای که روشهای گوناگونی می‌تواند داشته باشد اما معمولا با تقاضای دریافت تسهیلات از بانکها همراه است و دستیابی به منابع مالی خصوصا از طریق نظام بانکی یکی از عمده‌ترین مشکلات حال حاضر بخش واقعی اقتصاد کشور است.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو-شاید یک تشابه بی‌سابقه باشد! تشابه در فرهنگ، زبان، تاریخ، ادبیات و دین بین دو کشور ایران و افغانستان را می‌گویم.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- گزارش این هفته دنیای اقتصاد از سلسله گزارشهای مربوط به شاخصهای کسب و کار جهانی، به شاخص ثبت مالکیت و وضعیت فعالان اقتصادی ایران و به ویژه خراسان رضوی در گذار از این مرحله برای راه‌اندازی یک کسب و کار اختصاص دارد.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- اخذ مجوزهای ساختمانی، سومین شاخص محیط کسب و کار و شاید یکی از طولانی‌ترین مراحل آغاز یک کسب و کار به شمار می‌رود. مرحله‌ای که علاوه بر خرید زمین و گاها تغییر کاربری آن و ساخت ساختمان و دریافت پایان کار، دریافت انشعابات آب، برق و گاز و پیچیدگی‌های هر یک از آنها را نیز در خود جای داده و می‌توان گفت فعال اقتصادی و سرمایه‌گذار برای طی کردن این مرحله نیاز به کفشهای آهنین دارد!

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- اغلب اوقات قیمت و کیفیت کالای خارجی از کالای داخلی مناسب‌تر است اما چرا باید با خرید کالای وطنی از تولیدکنندگان داخلی حمایت کنیم؟

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- در شماره‌های 187 و 188 دنیای اقتصاد به وضعیت اجرای قانون بهبود محیط کسب و کار در خراسان رضوی، معرفی مولفه‌ها و شاخصهای این قانون و سهولت کسب و کار به عنوان نخستین شاخص بهبود مستمر محیط کسب و کار از دیدگاه بانک جهانی پرداختیم. در این شماره وضعیت دومین شاخص یعنی شروع کسب و کار یا ثبت شرکت در استان را بررسی می‌کنیم.

 • کاشی شکستگانیم

  ۲۴ مهر ۱۳۹۶

  دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- 27 اردیبهشت امسال و همزمان با آغاز هفته میراث فرهنگی طرح نصب کاشی ماندگار بر سردر منازل مشاهیر هنری کشور اجرا شد.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- نوزدهمین جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری و تامین مالی اتاق بازرگانی خراسان رضوی با حضور اعضای این کمیسیون و دیگر کمیسیونهای اتاق و نیز شرکت تامین سرمایه نوین برگزار شد و شیوه‌های تامین سرمایه در این نشست مورد ارزیابی قرار گرفت.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها