صفحه نخست - گزارش
  • دنیای اقتصاد- کميسیون حمایت و حقوق شهروندی کانون وکلای دادگستری خراسان رضوی و کانون زنان حقوقدان سورا در نشستی به بررسی علمی و تخصصی منشور حقوق شهروندی پرداختند.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- وقتی حرف از تشکل‌های اقتصادی بخش خصوصی به میان می‌آید، خانه صنعت، معدن و تجارت یکی از تشکل‌هایی است که به ذهن‌ها متبادر می‌شود، 95 درصد واحدهای صنعتی خراسان رضوی متعلق به بخش خصوصی است و این تشکل تلاش می‌کند نقش پررنگی در اقتصاد استان و ارتباط بخش خصوصی و دولتی ایفا کند.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- قصه نافرمانی بانک‌ها از مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در خراسان رضوی به آنجا رسیده که علاوه بر فعالان بخش خصوصی، صدای معاون اجرایی رئیس‎جمهور و استاندار را هم در آورده است.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- حکایت گیر و گرفتاری بخش تولید با نظام بانکی کشور حکایت همان قصه‎ پر غصه‎ای است که سر دراز دارد و اگر قرار است نفس‎های به شماره افتاده این شریان حیاتی از اقتصاد دوباره احیا شود و تولید جان بگیرد، باید هر چه سریع‎تر فکری برای این گیر و گرفتاری کرد تا حیاتی‏ترین بخش نظام اقتصادی نرسد به آنجا که مجبور شویم حلوی عزایش را بپزیم و رخت عزایش را بر تن کنیم.

  • دنیای اقتصاد، ورشان بزازان- چندی پیش گوه موسیقی کوبانگ که یکی از گروه‌های موسیقی فعال مشهدی است موفق به دریافت جایزه موسیقی آکادمیا شد، این جایزه بین‌المللی به آلبوم موسیقی «زیباتر از ماه» که طی سال گذشته تولید و ضبط شده تعلق گرفته است، گفتنی است این آلبوم به عنوان برترین آلبوم موسیقی جهانی در سال ۲۰۱۶ انتخاب شده است.

  • دنیای اقتصاد- نخستین نشست خبری مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در محل دبستان امام سجاد(ع) برگزار شد و علیرضا کاظمی در این جلسه به موضوعات جالب توجهی اشاره کرد؛ پرداخت نشدن حق آموزش و پرورش از عوارض نوسازی توسط شهرداری مشهد در سه سال گذشته، مشکلات مدارس حاشیه شهر، ضرورت رعایت حقوق آموزش و پرورش توسط دستگاههای متولی عمران و بهسازی برای بهبود وضعیت حاشیه شهر و ایجاد مدارس جدید در این مناطق، پوشش 98 درصدی سوادآموزی در خراسان رضوی و بالاتر بودن این استان از میانگین کشوری در این زمینه، عملکرد آموزش و پرورش استان در اجرای طرح شهاب و آخرین وضعیت هتل فرهنگیان مشهد و مدرسه انرژی اتمی استان از جمله مواردی بود که توسط کاظمی در این جلسه به آنها اشاره شد.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- پای صحبت هر کدام از مسئولان بخش خصوصی و دولتی که بنشینی، رونق بخش تولید را اصلی‎ترین راهکار برون‎رفت از مشکلات اقتصادی موجود عنوان می‎کنند و همگی بر این موضوع اتفاق نظر دارند که تمام بخش‎ها و ارگان‎ها در این مسیر باید پشت تولید باشند و از تمام امکان و توان برای جان بخشیدن دوباره به این بخش که حالا نفس‎هایش به شماره افتاده، استفاده کنند.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- تضمین سلامت انتخابات پیش رو، اقدامات و برنامه‎های در دستور کار برای جلوگیری از فعالیت زودهنگام و تخریب‎گونه برخی طیف‎های تندرو در استان، تغییرات احتمالی فرمانداران، ارائه گزارشی در خصوص وضعیت آسیب‎های اجتماعی در کشور و مشهد و ... از جمله مهم‏ترین محورهای دومین نشست خبری معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار خراسان رضوی بود که روز گذشته در محل مهمان‏سرای استانداری برگزار شد.

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- هنوز هم جشن‌های باستانی برای ایرانیان ارزشمند و پرخاطره است، گویی هویت گم شده خود را از حداقل آیین‌ها و رسم‌های به جا مانده از اجدادشان می‌جویند.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- کاهش یکباره دما در اوایل آذرماه امسال و سرد شدن شدید هوا در هفته‌های گذشته خسارات بسیار زیادی را به کشاورزان استان‌‎های خراسان وارد کرد، بسیاری از کشاورزان و باغدارانی که در انتظار روزهای برداشت محصولات پاییزه خود بودند، با افت شدید دما غافلگیر شدند و متاسفانه حاصل زحمات یکساله و چندماهه‌شان از بین رفت.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها