صفحه نخست - گزارش
 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- پس از حرف و حدیث‌ها و نظرات موافق و مخالف بسیار پیرو محل برگزاری هجدهمین نمایشگاه ناشران کتاب ایران در استان، این نمایشگاه از 16 تا 21 آبان ماه سال جاری در نیشابور برگزار شد

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- تملیک واحدهای تولیدی یکی از راهکارهایی است که بانک‎ها برای وصول مطالبات خود از تولیدکنندگان انتخاب می‎کنند اما با توجه به وضعیت اقتصادی ویژه و بحرانی موجود و نیز تعمیق رکود، تملیک واحد تولیدی باید آخرین راهکار پیش روی بانک باشد و این همان نکته‏ای است که به ویژه در ماه‎های اخیر بارها مورد تأکید مسئولان قضایی خراسان رضوی نیز بوده است.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- صنایع غذایی به دلایل بسیار از جمله افزایش تولید و امنیت غذایی، تأمین نیازهای معیشتی افراد جامعه، کاهش ضایعات، ایجاد فرصت‎های شغلی، افزایش ارزش افزوده، ظرفیت افزایش صادرات، جلوگیری از صدور مواد اولیه کشاورزی به صورت خام و ... اهمیت و نقش قابل ملاحظه‎ای در توسعه بخش کشاورزی و نیز رشد و توسعه اقتصاد کشور بر عهده دارند و شناسایی نقاط قوت و ضعف، فرصت‎ها و مشکلات موجود در مسیر توسعه صنایع غذایی می‎تواند چشم‎انداز روشن‎تری برای اقتصاد کشور ترسیم کند.

 • دنیای اقتصاد، رها بخشایش- مدیرکل آموزش فنی و حرفه‎ای خراسان رضوی از افتتاح اولین مرکز دولتی مهارت‎آموزی معلولان کشور در بهمن ماه امسال در مشهد خبر داد.

 • دنیای اقتصاد- جلوگیری از صد‌‌ور ممنوع‌الخروج شد‌‌ن مد‌‌یران واحد‌‌های تولید‌‌ی و اقتصاد‌‌ی توسط بانک‌ها با ابلاغ د‌‌اد‌‌ستان مشهد‌‌ مهم‎ترین خبری بود‌‌ که معاون د‌‌اد‌‌ستان عمومی و انقلاب د‌‌ر مراسم معارفه رئیس و د‌‌بیر کمیسیون پنج نفره حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری د‌‌اد‌‌گستری طرقبه و شاند‌‌یز اعلام کرد‌‌.

 • دنیای اقتصاد، ورشان بزازان- هفته گذشته مراسم بزرگداشت محمد کاظم خواجویان، رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد در دهه 60، به همت مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه با حضور رئیس، اساتید دانشگاه، دانشجویان و خانواده مرحوم محمدکاظم خواجویان برگزار شد.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- بخش کشاورزی را در کشورهای در حال توسعه موتور محرکه رشد و توسعه اقتصادی دانسته‎اند؛ به اعتقاد کارشناسان با توجه به نقش غیرقابل انکاری که این بخش می‎تواند در تهیه و تولید مواد غذایی، تأمین رفاه، اشتغال‎زایی و ... ایفا کند، بسیاری از کشورهای در حال توسعه می‎توانند برای عبور از بحران‎های ناشی از توسعه‏نیافتگی، بخش کشاورزی را سرلوحه برنامه‎های اقتصادی خود قرار دهند و برای توسعه آن برنامه‎ریزی درستی داشته باشند.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- مدت‎هاست زنگ خطر بحران آب برایمان به صدا درآمده و همه از بحرانی سخن می‎گویند که ادامه آن حتی امنیت کشور را تهدید می‎کند و به مخاطره می‎اندازد و گذشته از طرح دلایل مختلف و مؤثر در ایجاد این بحران، راهکارهایی هم مطرح می‎شود که یکی از آن‎ها احیا و تعادل‎بخشی به منابع آب‎ زیرزمینی است.

 • دفاع در دقیقه 90

  ۱۰ آبان ۱۳۹۵

  دنیای اقتصاد، رها بخشایش- سه سال و اندی از فعالیت چهارمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد می‎گذرد و در این مدت برخی از مدیران شهری سابق و اعضای شورای سوم در مصاحبه‎هایی با رسانه‏های محلی، نکاتی را در خصوص عملکرد مدیریت فعلی شهر مطرح کرده‎اند و به ایراداتی که از سوی مدیران فعلی به مدیریت قبلی وارد می‌شد، پاسخ داده‎اند.

 • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- اواسط آبان ماه سال گذشته بود که دولت در راستای سیاست‎های خود برای تحریک تقاضا دو طرح وام 25 میلیون تومانی برای خرید خودرو و کارت‎های اعتباری 10 میلیون تومانی برای خرید کالاهای مصرفی با دوام ایرانی را در دستور کار قرار داد.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها