صفحه نخست - گزارش
 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- نایب رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: اتاق منتقد دولت نیست بلکه مطالبه‌گر است؛ اجرای قانون بهبود محیط کسب و کار از مطالبات ماست و در صورت تحقق آن بسیاری از مشکلات فعالان اقتصادی مرتفع خواهد شد.

 • ساز ناکوک صادرات

  ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

  دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه ملی و استانی خراسان رضوی با حضور مسئولان دولتی، فعالان اقتصادی و صادرکنندگان برتر در سالن همایشهای اتاق بازرگانی مشهد برگزار و 30 صادرکننده نمونه استانی، 6 صادرکننده نمونه ملی و 4 صادرکننده شایسته تقدیر معرفی و تجلیل شدند.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- از هر زاویه‌ای که به موضوع نگاه کنیم می‌توان دریافت که افغانستان مهمترین همسایه ایران است و آثار این کشور در اقتصاد، فرهنگ و وضعیت اجتماعی خراسان رضوی به عنوان استانی که بیشترین مرز را با این کشور دارد، به خوبی نمود پیدا می‌کند.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- اقتصاد امروز به شدت وابسته به تکنولوژی اطلاعات است و این حوزه، حوزه‌ای است که استارتاپها در آن فعالیت می‌کنند، استارتاپ واژه‌ای است که قدمت چندانی ندارد اما در سالهای اخیر ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- پانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد، تنها با یک روز تاخیر نسبت به تهران و با تغییرات بسیاری به نسبت سالهای گذشته آغاز به کار کرده است

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- مشکلات مربوط به تامین سرمایه درگردش برای تولید و صادرات زعفران، مسائل مربوط به خرید توافقی این محصول، مازاد پیاز زعفران و نحوه مدیریت آن و تلاش برای جلوگیری از خروج مدیریت این محصول از استان‌های خراسان رضوی و جنوبی از جمله مسائلی بود که در کمیسیون کشاورزی و آب اتاق بازرگانی خراسان رضوی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 • دنیای اقتصاد- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از عدم توجه به ضرورت یکسان‌سازی نرخ ارز در بودجه 97 انتقاد و از چندگانگی این نرخ که ممکن است بستر سوء استفاده و تولید رانت را فراهم آورد ابزار نگرانی کرد.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- پدیده قاچاق یکی از مهمترین معضلات کنونی جامعه است که بخش‌های مختلف اقتصادی از تولید تا صادرات را تحت تاثیر خود قرار داده و مشکلات زیادی را برای فعالان این عرصه به وجود آورده است و می‌توان گفت عدم حمایت لازم از تولید و به دنبال آن تعطیلی برخی از صنایع و واحدهای تولیدی فضا و زمینه را برای حضور کالاهای قاچاق در بازار باز کرده است.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- تولید کالای با کیفیت برای صادرات امری مهم است اما این همه موضوع نیست بلکه نحوه انتقال کالا به دیگر کشورها و رساندن به موقع و مطلوب کالا بدون آسیب و در کمترین زمان در دنیای دیجیتالی امروز که ثانیه به ثانیه آن برای فعالان اقتصادی اهمیت دارد، بسیار ضروری است.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- نمایشگاه نقاشی خط «کرشمه» به کوشش هنرجویان محمود نامجو در مشهد برگزار شد و 21 اثر از 61 هنرمند جوان از 22 تا 28 دی ماه سال جاری در نگارخانه رادین به نمایش درآمد.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها