صفحه نخست - گزارش
 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- یکی از شاخصهای مهم در زمینه کسب و کار، چگونگی حل و فصل مشکلات مربوط به ورشکستگی و عدم توانایی بنگاه اقتصادی در پرداخت دیون خود است. در این شماره، به بررسی این شاخص به عنوان دهمین شاخص فضای کسب و کار می‌پردازیم.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- هر ساله همایشها و سمینارهایی بعضا با عنوان "تخصصی" از سوی تشکلهای بخش خصوصی و دولتی و یا شرکتهایی که برای این منظور تاسیس شده‌اند برگزار می‌شود و طبق سنتی که چند سالی است رونق گرفته در پایان با معرفی برگزیدگانی پایان می‌یابد.

 • جای خالی عدالت؟

  ۲۷ آذر ۱۳۹۶

  دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- شاخص استخدام و اخراج نیروی کار در چند سال اخیر از لیست شاخص‌های اصلی فضای کسب و کار برای ارزیابی وضعیت کشورها از سوی بانک جهانی خارج شده و در زمره شاخص‌های فرعی قرار گرفته است، بنابراین آماری از وضعیت رتبه ایران در این شاخص در سالهای اخیر وجود ندارد. اما اهمیت این موضوع ما را بر آن داشت که دیدگاه فعالان عرصه کارآفرینی و نماینده کارگران را درباره قانون کار و شاخص استخدام و اخراج نیروی کار بررسی کنیم.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- ایران سالانه با تولید بیش از 300 تن زعفران، حدود 96 درصد زعفران دنیا را تولید می‌کند که در این بین خراسان با تولید بیش از 90درصد زعفران ایرانی، بزرگترین تولیدکنندة طلای سرخ در جهان محسوب می‌شود؛ اما این نمی‌تواند باعث فخر و مباهات ما باشد وقتی تنها 20 درصد بازار جهانی در دستان ماست.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- تنزل ده پله‌ای ایران در شاخص الزام‌آور بودن قراردادها در فضای کسب و کار، نشان‌دهنده این است که دیگر کشورها هر روز در حال بهبود شرایط و اصلاح قوانین خود و بهبود فرایند دادرسی هستند اما ایران در این زمینه پیشرفتی که نداشته هیچ، پسرفت هم داشته است.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- 12 آذرماه سالروز درگذشت خیام نیشابوری است و چندی است آرامگاه شاعر، ستاره‌شناس، فیلسوف و ریاضی‌دان نیشابوری در سیطرة داربست است

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- تجارت فرامرزی یکی از شاخصهای کسب و کار جهانی است؛ امری که نقش قابل توجهی در موضوعات مختلف اقتصادی از جمله تولیدات داخلی، اشتغالزایی، درآمد، بازارهای خارجی و... دارد و همین امر نشان‌دهنده اهمیت بالای بحث صادرات و واردات در اقتصاد یک کشور است.

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- شبانه خیابان را نرده‌کشی کرده‌اند. مرد پای تلفن مدام این عبارت را تکرار می‌کند و می‌گوید: بازارمان کساد شد خانم و تلفن را قطع می‌کند.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- یاری‌رسانی به دیگران ناشی از قلیان حس خوب نوع‌دوستی در بشر و داشتن روحی پاک در کالبد انسان است و کمک به افراد بحران‌زده و حادثه دیده شاید زیباترین صحنه پس از بروز هر حادثه باشد.

 • سوختن و ساختن

  ۳۰ آبان ۱۳۹۶

  دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- تعطیلات نوروز که تمام شد، سال 96 را با زلزله آغاز کردیم.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها