صفحه نخست - یادداشت ها
 • مهدی بهنامه* عمده فعالیتهای دولت آقای روحانی در این سالها بر مسئلة برجام متمرکز بوده که برای تأمین امنیت، کاهش ریسک سرمایه‎گذاری و همچنین دسترسی به بازارهای بین‎المللی، جهت ایجاد رشد و اشتغال پایدار لازم و ضروری بود.

 • مزدا نوبری* لرزه‎ای که در شانزدهمین روز از اول سال 96 بر تن شهر مشهد نشست، وهم و هیبت خود را بر جان مردمان نهاد و دوباره فرصتی شد تا از این رخداد طبیعی زمین سخن بگوییم.

 • سعید مهرپویا* شهرها را کالبدها می‌سازند و رویدادها و اندرکنش این دو، آن هم در نیکوترین حال، به زایایی ارزشها می‌انجامد.

 • مهمترین حق مردم، حاکمیت بر سرنوشت خویش در چارچوب قانون اساسی می‌باشد. این مهم را آنان می‌توانند از طریق انتخابات و مکانیزم صندوق رأی، تحقق بخشیده و عملی سازند. برخورداری از رئیس جمهوری با تجربه مدیریت اجرایی، اهل تعامل با دنیا، نوگرا، صلح‌جو و دوراندیش و شوراهای شهر و روستایی دارای دانش، تخصص، پاکدست، شهروند مدار و راهگشا، حق بدیهی و مسلم آزادمردان و شیرزنان ایرانی و خراسانی می‌باشد. نسل جوان این مرز و بوم، تجربه موفق و پیروزمندانه دو انتخابات ریاست جمهوری24 خرداد1392 و انتخابات مجلس 7 اسفند1394 را به یاد و حافظه تاریخی خویش دارند. در پایتخت فرهنگی و معنوی ایران یعنی مشهد، بیش از 000/ 500 نفر به دکتر روحانی رأی دادند. آن هم در برابر حریفهای سرسخت، دارای امکانات بیشمار و قدرتمند بومی، دولت"تدبیر و امید"را راهی پاستور کردند. علاوه بر آن بیش از 000/280 نفر از مردمان آگاه و صبور مشهد در سال 1394 برای مجلس دهم به نفر اول لیست" امید"رأی دادند.

 • در نگاه اول شاید پاسخ چنین سوالی این باشد که مسلما شورای شهر به عنوان بالاترین مرجع تصمیم‌گیری برای برنامه‌ریزی شهری، تخصصهای ویژه‌ای را می‌طلبد و باید افرادی با مدرک دانشگاهی مدیریت شهری، برنامه‌ریزی شهری، شهرسازی، اقتصاد، حقوق و تخصصهایی از این دست وارد شورا شوند. برخی همین استدلال را به سایر مناصب مدیریتی و سیاسی نیز تعمیم می‌دهند و معتقدند چنانچه هواپیما را جز به خلبان نمی‌سپاریم و جراحی را به پزشک، در چنین مناصبی نیز باید همین قاعده حکمفرما باشد.

 • بانکها استوانه‌های تامین مالی پروژه‌های بزرگ، متوسط و کوچک هستند و اگر با هجمه های غیرمنطقی و غیرعادلانه آنها را مورد هجوم قرار دهیم تقریبا حکم یک ورشکستگی برای کشور دارد و وقتی بانکهای یک کشور ورشکسته می‌شوند به اندازه یک جنگ خسارت به دنبال دارند. بنابراین به عنوان یک تولیدکننده با هجمه‌ای که به صورت غیرمنطقی به بانکها وارد شود، موافق نیستم زیرا آنها تامین مالی واحدهای صنعتی، سرمایه در گردش و ایجادی را دارند و جزو نیازهای بالقوه ما در عرصه اقتصاد و کسب و کار هستند.

 • علی چشمی* 1- مالیات وقتی به رفاه جامعه کمک می‌کند که یک ریال مالیات بیشتر را دولت بتواند بهتر از بخش خصوصی به کار ببرد؛ پس مالیات بیشتر لزوماً امر مطلوبی نیست؛ گرفتن مالیات از کارگران و تولیدکنندگان و دادن به برخی ادارات و مؤسساتی که خدمت چندانی برای مردم تولید نمی‏کنند به معنای آسیب به اشتغال و تولید کشور است.

 • موزیک‌تراپی

  ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

  *امیررضا کاردار طهران موسیقی درمانی(موزیک تراپی) روشی است در جهت برخی اهداف درمان با کمک موسیقی که می‌تواند مواردی از جمله تقویت و ساماندهی سلامت روحی و جسمی افراد را به‌دنبال داشته باشد.

 • گلاب قمصر، زیره کرمان، سوهان قم، قالی کاشان، فیروزه نیشابور و هزاران نامی که بر کالاهایی خاص چنان چسبیده‌اند که آنها را بی آن نامها نشانی نیست! این نامها نه بدان معناست که گلاب را نمی‌توان در جایی دیگر گرفت و زیره را در بازاری دیگر یافت و قالی را بر داری دیگر بافت و سوهان را در قنادی دیگری پخت و فیروزه را از معدنی دیگر بدر آورد! بلکه این کالاها آنقدر در میان مردم رایج شده‌اند که معیار سنجش کیفیت کالاهای مشابه شده‌اند!

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها