صفحه نخست - یادداشت ها
 • آموزش خصوصی با کیفیت

  ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

  * علی ظریف آموزش مهم‌ترین تصمیم سرمایه‌گذاری است که هر فرد و یا والدینش در طول زندگی می‌گیرند.

 • مژگان عظیمی هاشمی توسعه و پیشرفت پدیده ای فرآیندی و در حال شدن است که ابعاد متفاوت فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی را شامل می شود. بسیاری از جوامع در حال توسعه با تاخر پیشرفت در این ابعاد را تجربه می کنند و گاهی تغییر در بعد یا ابعادی بر ابعاد دیگر پیشی می‌گیرد.

 • فیروز ابراهیمی* این روزها مباحث مربوط به توافق هسته‌ای لوزان در میان فعالان اقتصادی داغ است. خیلی‌ها می‌پرسند آیا لغو تحریم‌ معجزه‌گر اقتصاد ایران است؟ در این میان تکلیف بخش‌خصوصی چیست ؟ و ده‌ها پرسش دیگر.

 • احمد اثنی‌عشری* آنچه در ارتباط با بیانیه لوزان مطرح می‌شود به طور شفاف چگونگی لغو تحریم‌ها را مشخص نمی‌سازد ولی علی‌القاعده چند اتفاق خوب رخ داده، یکی اینکه نگاه اشتباه به کشور ما از یک کشور جهان‌ستیز به یک کشور پای‌بند به مبانی عقلانی و اهل مذاکره تغییر یافته و دیگر اینکه اعتمادسازی، بستر مناسبی را برای ورود سرمایه‌ها با ریسک کم آماده ساخته است.

 • جعبه جادو در نوروز94

  ۱۸ فروردین ۱۳۹۴

  علی رزاقی بهار* ساخت برنامه های تلویزیونی در رسانه ملی برای ایام نوروز شاید یکی از مهم ترین دغدغه های برنامه سازان در سال های اخیر بوده است. نوروز94 شاید از چند جهت برای برنامه سازان و مخاطبان متفاوت بوده است.

 • سایت خبری، تحلیلی تابناک به قلم بهروز صداقت، نقدی بر ویژ‌ه‌نامه نوروزی روزنامه شهرآرا نوشته که بخش‌هایی از آن به شرح زیر است:

 • عبدالرضا اسفندیاری مقدم ، عباس پور فرخی- «نوشابه با مارک... سمی است؛ مصرف نکنید. وزیر بهداشت هم تایید کرده. به همه اطلاع‌رسانی کنید. یا علی» «در نان‌های فانتزی شرکت... ماده‌ای یافت شده که باعث عقیم شدن می‌شود. مردم مراقب باشند. به همه اطلاع دهید. یاحق» «بستنی با آرم... آلودگی سمی دارد؛ خواهشا مصرف نکنید. به دیگران هم بگویید.» این‌ها برخی پیام‌های خبری است که این روزها در شبکه‌های متعدد اجتماعی، به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی موبایلی، مانند وایبر، لاین و... به وفور یافت می‌شود. اینکه این خبرها چه اهدافی را دنبال می‌کنند موضوعی است که تا کنون کسی به آن نپرداخته است.

 • کوثر، فاطمه (س) و روز زن

  ۱۷ فروردین ۱۳۹۴

  شهناز رمارم- سخن این هفته را به میمنت تقارن آن با سالروز ولادت بانوی بزرگوار عالم حضرت فاطمه اطهر (س) و روز زن به این مناسبت بی‌بدیل اختصاص می‌دهیم:

 • محمد جواد حمید* وقتی روز 18 اسفند ماه به عنوان تاریخ انتخابات اتاق بازرگانی مشخص و اعلام گردید کمتر کسی فکر می‌کرد که فعالان حوزه اقتصاد با حجم بالای گرفتاری‌های پایان سال در یک روز کاری وسط هفته با چنین شور واشتیاقی در محل اخذ رای حاضر شوند. همه دیدیم که حتی از شهرهای دور نیز صاحبان کارت بازرگانی خود را به محل اخذ رای رساندند و این درحالی بود که حتما می‌بایست شخص صاحب کارت در محل صندوق حاضر می‌شد و هیچگونه وکالتی پذیرفته نمی‌شد.

 • * رضا حمیدی 1.تلاش برای ایجاد وفاق و همگرایی بین کلیه اعضای اتاق و تبدیل فرهنگ تقابل به فرهنگ همزیستی مسالمت‌آمیز. 2.تعامل شایسته با دولتمردان و مجلسیان و افزایش قدرت چانه‌زنی. 3.توجه به سلامت و کم‌هزینه بودن اتاق. 4.اتاق باید بازتاب‌دهنده مشکلات اعضا و برادر بزرگتر تشکل‌ها باشد. 5.پیش بردن اتاق به سوی کارآمدی بیشتر. 6.اتاق نباید پایگاه فرصت‌یابی اشخاص و سکوی پرتاب جاه‌طلبان باشد. 7.تلاش برای اجرای صحیح قانون رفع موانع تولید وکسب‌وکار در تمام موارد.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها