صفحه نخست - اخبار
  • دنیای اقتصاد،گروه گردشگری- اینکه چمدانی به کدام مقصد بسته می‌شود، مهم نیست. سفر باید «نیت» باشد. البته آن‌هایی که چرخ اموراتشان از بسته‌شدن این چمدان‌ها می‌چرخد، دیگر نمی‌توانند به «نیت»ها فکر کنند و «مقصد» برایشان حرف اول را می‌زند.

  • ا تنش‌زدایی، دولت‌هایی را که در زمان جنگ همراه صدام با ایران می‌جنگیدند، به میز مذاکره آوردیم دنیای اقتصاد- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدارصنعت‌گران و فعالان اقتصادی خراسان رضوی گفت: می‌توان این فرهنگ را در جامعه فراگیر کرد که کارآفرینی نه تنها ضد ارزش نیست، بلکه به خاطر ایجاد اشتغال و جلوگیری از بیکاری‌ها، یکی از بهترین کارهای فرهنگی است که جلوی خیلی از ضد فرهنگی‌ها را می‌گیرد.

  • دنیای اقتصاد، نجمه موسوی زاده- هفته دوم شهریورماه، هفته بانکداری اسلامی و روز دهم شهریور روز بانکداری اسلامی نامیده شده‌است. در حقیقت بانکداری اسلامی نوعی از بانکداری است که با احکام اسلام، بدون ربا و با رعایت عدالت اجتماعی فعالیت می کند و در قالب اقتصاد اسلامی تعریف می‌شود.نظام بانکداری بدون ربا، ریشه در ایدئولوژی و ارزش‌های اقتصاد اسلامی دارد و تحقق آن مستلزم استقرار عدالت اقتصادی و اجتماعی و نیز توزیع عادلانه درآمد و ثروت در جامعه است. بنابراین، منظور از بانکداری اسلامی نوعی نظام بانکداری است که مبتنی بر قوانین اسلامی و نظریات اقتصاددانان و کارشناسان علوم بانکی و علمای اسلام است...

  • دنیای اقتصاد،گروه صنعت- حفظ سهم و میزان فروش در یک بازار و چیرگی بر رقبا مهم‌ترین دغدغه بنگاه‌های تولیدی در یک محیط رقابتی است. جهانی‌شدن، کاهش موانع جغرافیایی و تعرفه‌ای در تجارت بین‌المللی، گسترش بازارهای اقتصادی و حضور رقبای بین‌المللی در اقتصادهای ملی و منطقه‌ای، مسئله قابلیت‌های رقابتی بنگاه‌ها و شرکت‌ها و توان رقابتی آن‌ها را بیش از پیش دارای اهمیت ساخته است. با توجه به اهمیت این نکته در سال‌های اخیر مفهوم «رقابت پذیری» از سوی اقتصاددانان و نهادهای بین‌المللی پیشنهاد شده است که قدرت رقابتی بنگاه‌ها را بصورتی دقیق‌تر مورد واکاوی قرار داده است.به همین منظور در گزارشی به بررسی دلایل افت رقابت پذیری صنایع خراسان در مقایسه با سایر استان های کشور پرداختیم و نظر کارشناسان را جویا شدیم.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها