صفحه نخست - اخبار
  • رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: کیفیت نمایشگاه مسکن، انبوه‌سازان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ارتقا یافته است. محمدرضا رئیسی با حضور در محل غرفه روزنامه «دنیای اقتصاد» در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی مسکن، انبوه‌سازان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در نمایشگاه بین‌المللی مشهد، اظهار کرد: وضعیت نمایشگاه امسال از نظر کیفی ارتقا یافته و افزایش تلاش‌ها در بخش ساخت‌وساز و نیز توجه سرمایه‌گذاران به این بخش موجب خرسندی است؛ زیرا می‌تواند آینده خوبی برای صنعت ساختمان رقم بزند و این مهم‌ترین برداشت من از نمایشگاه است. وی کیفیت ساخت‌وسازهای سطح شهر مشهد را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: اینکه در برخی از ساخت‌وسازها مشکلاتی باشد، طبیعت کار است و براساس آمار برای هر 10 میلیون متر مربع ساخت‌وساز، کمتر از یک درصد مشکل ایجاد می‌شود.

  • دنیای اقتصاد، گروه اقتصادی - با گذشت 15ماه از شروع به کار دولت یازدهم، شورای ‌عالی اداری کشور در نوزدهمین روز آبان 93 کلیات طرح پیشنهادی دولت مبنی بر احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را به تصویب رساند تا سرانجام به یکی دیگر از وعده‌های انتخاباتی رئیس جمهور، جامه عمل پوشانده شود.

  • دنیای اقتصاد- جلسه مجمع عمومی شورای ملی زعفران ایران در اتاق مشهد به ریاست غلامحسین شافعی تشکیل شد و آخرین تحولات مربوط به زعفران را در ایران و جهان مورد بررسی قرار داد.

  • دنیای اقتصاد،گروه سیاسی- دومین نشست استاندار خراسان رضوی با رسانه‌ها برگزار شد و علیرضا رشیدیان که به اتفاق معاونانش در این جلسه حضور یافته بود به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

  • معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در حاشیه نشست خبری استاندار پیرامون انتصابات فرمانداران استان خراسان رضوی اظهار کرد: این انتصابات به زمان بسیار زیادی نیاز دارد و این موضوع در دولت‌های قبلی نیز معمول بوده است

  • دنیای اقتصاد،نجمه موسوی زاده- خراسان رضوی یکی از استان‌های شرقی کشور است که به دلیل نزدیکی و مراودات فرهنگی و تاریخی با کشورهای حوزه CIS، می‌تواند نقش مؤثری در صادرات به این کشورها داشته باشد و از سوی دیگر هم‌جواري این استان و جايگاه آن به عنوان کانال ارتباطي با کشورهاي آسياي مرکزي، سبب شده سهم صادرات فعالان اقتصادي استان به اين کشورها نسبت به استان‌هاي ديگر بسيار چشم‌گير باشد.

  • ایسنا-رئیس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد گفت: پیش‌بینی می‌کنم با سرمایه‌گذار پروژه مشارکتی بازسازی بافت فرسوده مجد به توافق برسیم.

  • همزمان با ايام ماه محرم الحرام دو بانوي سوئدي و آلمانی در حرم ثامن الحجج(ع) به دين مبين اسلام و مذهب شيعه تشرف يافتند.

  • دنیای اقتصاد، مسعود زارع،سپهر استیری-چندی پیش بانک جهانی شاخص کسب و کار کشورهای مختلف را اعلام کرد که ایران با دو پله صعود نسبت به گزارش سال گذشته، رتبه 130 جهان را به خود اختصاص داد. این گزارش بهانه‌ای شد تا به سراغ دکتر علی چشمی، اقتصاددان و عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد برویم. وی که در رابطه با محیط کسب و کار مشهد پژوهش‌هایی انجام داده، معتقد است شواهدی مبنی بر بهبود فضای کسب و کار مشهد وجود ندارد و فعالیت‌های نهادهای مختلف پاسخگوی نیازهای کسب وکارها در مشهد نیست، آنچه در ادامه می‌خوانید مشروح گفت‌وگو با علی چشمی درباره این موضوع است.

  • دنیای اقتصاد،مهرداد امیرکلالی- صبح سومین روز آبان ماه 1393 با مهدی ذاکرالحسینی، رئیس کمیسیون امور فنی، عمران و طرح‌ریزی شهری شورای شهر مشهد در تحریریه روزنامه دنیای اقتصاد و در فضایی صمیمانه به گفت‌وگو نشستیم. او که سابقه معاونت وزارت مسکن و شهرسازی، مدیرکلی بنیاد مسکن استان خراسان و معاونت عمرانی استانداری قم را در کارنامه اجرایی و مدیریتی خود دارد، مانند دیگر اعضای شورای شهر در پاسخ به این سوال که شورای شهر چهارم چه اقداماتی در حوزه سرمایه‌گذاری انجام داده است، به طرح بسته‌های مشارکتی اشاره و اظهار می‌کند که ساختار این نوع بسته‌ها، چارچوب و شفافیت دارد.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها