صفحه نخست - اخبار
  • دنیای اقتصاد،مهرداد امیرکلالی- صبح سومین روز آبان ماه 1393 با مهدی ذاکرالحسینی، رئیس کمیسیون امور فنی، عمران و طرح‌ریزی شهری شورای شهر مشهد در تحریریه روزنامه دنیای اقتصاد و در فضایی صمیمانه به گفت‌وگو نشستیم. او که سابقه معاونت وزارت مسکن و شهرسازی، مدیرکلی بنیاد مسکن استان خراسان و معاونت عمرانی استانداری قم را در کارنامه اجرایی و مدیریتی خود دارد، مانند دیگر اعضای شورای شهر در پاسخ به این سوال که شورای شهر چهارم چه اقداماتی در حوزه سرمایه‌گذاری انجام داده است، به طرح بسته‌های مشارکتی اشاره و اظهار می‌کند که ساختار این نوع بسته‌ها، چارچوب و شفافیت دارد.

  • گزارش تصویری از ورود گردشگران اروپایی به مشهد

  • به مجموعه تمام واحدهایی که در تولید، توزیع یا مصرف یک محصول یا یک دسته از محصولات مشابه فعالیت می‌کنند، صنعت گفته می‌شود و اگر تمام فعالیت‌های اقتصادی را که با تولید کالا و خدمات با استفاده از ماشین‌آلات و تجهیزات ساخته دست بشر سر و کار دارد به عنوان یک کل تصور کنیم، هر صنعت زیرمجموعه‌ای از این کل به شمار می رود. هم اکنون واحدهای صنعتی در کشور نقش مهمی در تولید بازی می کنند، اما متاسفانه با وجود تحولات اقتصادی زیادی که در چند سال اخیر در کشور اتفاق افتاده است، برخی از این واحدها تعطیل و یا نیمه‌تعطیل هستند و هنوز هم با مشکلات بسیاری مواجه‌اند. برای بررسی آخرین تحولات صنعت استان با امیرمهدی مرادی، دبیر انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی گفت‌وگو کردیم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید. لطفا در مورد فعالیت واحدهای صنعتی خراسان رضوی و سیر تحولات این واحدها در سال‌های اخیر توضیح دهید.

  • ـهـدی ذاکـرالـحـسـیـنـی که در حاشیه همایش «استراتژی‌های سرمایه‌گذاری در بازار مسکن» سخن می‌گفت، در خصوص تاثیر فعالیت‌های مدیریت شهری بر بازار مسکن عنوان کرد: در حال حاضر یکی از منابع اصلی مورد نیاز شهر ساخت و سازهای شهری است، به همین دلیل رونق این بخش می‌تواند به منابع شهری کمک موثری بکند. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بخش عمده‌ای از تامین منابع شهری یعنی حدود 80 درصد آن، مربوط به ساخت و ساز است، گفت: هر چه ساخت و ساز رونق پیدا کند به افزایش درآمدهای شهری کمک می‌کند.

  • دنیای اقتصاد،سپهر استیری- بخش مسکن به دلیل ارتباط با صنایع پسین و پیشین بسیار، به یکی از بخش‌های مهم اقتصاد کشور بدل شده، به گونه‌ای که رکود این روزهای این بخش از اقتصاد ایران سبب شده دولت یازدهم از بخش مسکن به عنوان یکی از بخش‌های پیشران اقتصاد کشور یاد کند. به همین خاطر بعضی از کارشناسان اقتصادی ورود دولت به بازار مسکن را جهت خروج از رکود و اشتغال‌زایی هرچه بیشتر لازم و ضروری می‌دانند. به همین منظور و برای بررسی تخصصی تحولات بازار مسکن، سرپرستی روزنامه دنیای اقتصاد در خراسان رضوی اقدام به برگزاری اولین همایش «استراتژی های سرمایه گذاری در بازار مسکن» با حضور اساتید برجسته این حوزه نمود که با استقبال کارشناسان و فعالان این حوزه مواجه شد.

  • بررسي چالش‌ها و فرصت‌هاي انتخاب مشهد به عنوان پايتخت فرهنگي کشورهاي اسلامي در سال 2017؛

  • در قضیه افزایش نرخ بلیت اتوبوس، آقای استاندار با موضعی که گرفتند به کمک شورا آمدند فضای شهر را دو، سه ماه درگیر این کردند که اختلافات شدید بین استانداری و شورای شهر وجود دارد و واقعا اینطور نبود هر 25 عضو شورای شهر مشهد از طیف اصول‌گرایان هستند، اختلاف‌نظر عمیقی بین آن‌ها نیست و جناح‌بندی خاصی همانند آنچه در شورای تهران دیده می‌شود در شورای شهر مشهد وجود ندارد دنیای اقتصاد،گروه شهری- در عصر یکی از نخستین روزهای پاییز با محمد کمال سروی‌ها، نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در تحریریه روزنامه دنیای اقتصاد در فضایی صمیمانه‌تر از آخرین دیدارمان در ساختمان شورای شهر مشهد در بهمن ماه 92، زمانی‌که او ریاست شورا را برعهده داشت به گفت‌وگو نشستیم

  • 34 سال پیش در چنین ایامی، جنگی نابرابر از سوی ارتش و حزب حاکم بعث عراق بر کشور عزیزمان ایران تحمیل شد. در طول هشت سال دفاع از ایران و انقلاب نوپای اسلامی ، به گواهی تاریخ، مردان و زنان دلیر این مرز و بوم شجاعانه از بزرگترین دستاورد انقلاب 1357 یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی با جان و مال خویش دفاع کردند. پنجم مهرماه مصادف با شکسته شدن حصر آبادان با دلاوری لشگر 77 پیروز خراسان نیز می‌باشد. این پیروزی درخشان نقطه عطفی در جنگ تحمیلی بود و موجب بازگشت روحیه و اعتماد به نفس در بین رزمندگان گردید. در این فرصت برای ارزیابی «فرهنگ دفاع مقدس» و انتقال آن به نسل جوان که دوران جنگ را تنها از دریچه سخنرانی‌ها، نوشته‌ها و ... شنیده اند،می‌توان به یک منشور چهار وجهی از آن دوران خاطره انگیز و درس آموز دست یافت.

  • دنیای اقتصاد،گروه گردشگری- اینکه چمدانی به کدام مقصد بسته می‌شود، مهم نیست. سفر باید «نیت» باشد. البته آن‌هایی که چرخ اموراتشان از بسته‌شدن این چمدان‌ها می‌چرخد، دیگر نمی‌توانند به «نیت»ها فکر کنند و «مقصد» برایشان حرف اول را می‌زند.

  • ا تنش‌زدایی، دولت‌هایی را که در زمان جنگ همراه صدام با ایران می‌جنگیدند، به میز مذاکره آوردیم دنیای اقتصاد- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدارصنعت‌گران و فعالان اقتصادی خراسان رضوی گفت: می‌توان این فرهنگ را در جامعه فراگیر کرد که کارآفرینی نه تنها ضد ارزش نیست، بلکه به خاطر ایجاد اشتغال و جلوگیری از بیکاری‌ها، یکی از بهترین کارهای فرهنگی است که جلوی خیلی از ضد فرهنگی‌ها را می‌گیرد.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها