صفحه نخست - اخبار
  • دنیای اقتصاد،گروه سیاسی- دومین نشست استاندار خراسان رضوی با رسانه‌ها برگزار شد و علیرضا رشیدیان که به اتفاق معاونانش در این جلسه حضور یافته بود به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

  • معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در حاشیه نشست خبری استاندار پیرامون انتصابات فرمانداران استان خراسان رضوی اظهار کرد: این انتصابات به زمان بسیار زیادی نیاز دارد و این موضوع در دولت‌های قبلی نیز معمول بوده است

  • دنیای اقتصاد،نجمه موسوی زاده- خراسان رضوی یکی از استان‌های شرقی کشور است که به دلیل نزدیکی و مراودات فرهنگی و تاریخی با کشورهای حوزه CIS، می‌تواند نقش مؤثری در صادرات به این کشورها داشته باشد و از سوی دیگر هم‌جواري این استان و جايگاه آن به عنوان کانال ارتباطي با کشورهاي آسياي مرکزي، سبب شده سهم صادرات فعالان اقتصادي استان به اين کشورها نسبت به استان‌هاي ديگر بسيار چشم‌گير باشد.

  • ایسنا-رئیس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد گفت: پیش‌بینی می‌کنم با سرمایه‌گذار پروژه مشارکتی بازسازی بافت فرسوده مجد به توافق برسیم.

  • همزمان با ايام ماه محرم الحرام دو بانوي سوئدي و آلمانی در حرم ثامن الحجج(ع) به دين مبين اسلام و مذهب شيعه تشرف يافتند.

  • دنیای اقتصاد، مسعود زارع،سپهر استیری-چندی پیش بانک جهانی شاخص کسب و کار کشورهای مختلف را اعلام کرد که ایران با دو پله صعود نسبت به گزارش سال گذشته، رتبه 130 جهان را به خود اختصاص داد. این گزارش بهانه‌ای شد تا به سراغ دکتر علی چشمی، اقتصاددان و عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد برویم. وی که در رابطه با محیط کسب و کار مشهد پژوهش‌هایی انجام داده، معتقد است شواهدی مبنی بر بهبود فضای کسب و کار مشهد وجود ندارد و فعالیت‌های نهادهای مختلف پاسخگوی نیازهای کسب وکارها در مشهد نیست، آنچه در ادامه می‌خوانید مشروح گفت‌وگو با علی چشمی درباره این موضوع است.

  • دنیای اقتصاد،مهرداد امیرکلالی- صبح سومین روز آبان ماه 1393 با مهدی ذاکرالحسینی، رئیس کمیسیون امور فنی، عمران و طرح‌ریزی شهری شورای شهر مشهد در تحریریه روزنامه دنیای اقتصاد و در فضایی صمیمانه به گفت‌وگو نشستیم. او که سابقه معاونت وزارت مسکن و شهرسازی، مدیرکلی بنیاد مسکن استان خراسان و معاونت عمرانی استانداری قم را در کارنامه اجرایی و مدیریتی خود دارد، مانند دیگر اعضای شورای شهر در پاسخ به این سوال که شورای شهر چهارم چه اقداماتی در حوزه سرمایه‌گذاری انجام داده است، به طرح بسته‌های مشارکتی اشاره و اظهار می‌کند که ساختار این نوع بسته‌ها، چارچوب و شفافیت دارد.

  • گزارش تصویری از ورود گردشگران اروپایی به مشهد

  • به مجموعه تمام واحدهایی که در تولید، توزیع یا مصرف یک محصول یا یک دسته از محصولات مشابه فعالیت می‌کنند، صنعت گفته می‌شود و اگر تمام فعالیت‌های اقتصادی را که با تولید کالا و خدمات با استفاده از ماشین‌آلات و تجهیزات ساخته دست بشر سر و کار دارد به عنوان یک کل تصور کنیم، هر صنعت زیرمجموعه‌ای از این کل به شمار می رود. هم اکنون واحدهای صنعتی در کشور نقش مهمی در تولید بازی می کنند، اما متاسفانه با وجود تحولات اقتصادی زیادی که در چند سال اخیر در کشور اتفاق افتاده است، برخی از این واحدها تعطیل و یا نیمه‌تعطیل هستند و هنوز هم با مشکلات بسیاری مواجه‌اند. برای بررسی آخرین تحولات صنعت استان با امیرمهدی مرادی، دبیر انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی گفت‌وگو کردیم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید. لطفا در مورد فعالیت واحدهای صنعتی خراسان رضوی و سیر تحولات این واحدها در سال‌های اخیر توضیح دهید.

  • ـهـدی ذاکـرالـحـسـیـنـی که در حاشیه همایش «استراتژی‌های سرمایه‌گذاری در بازار مسکن» سخن می‌گفت، در خصوص تاثیر فعالیت‌های مدیریت شهری بر بازار مسکن عنوان کرد: در حال حاضر یکی از منابع اصلی مورد نیاز شهر ساخت و سازهای شهری است، به همین دلیل رونق این بخش می‌تواند به منابع شهری کمک موثری بکند. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بخش عمده‌ای از تامین منابع شهری یعنی حدود 80 درصد آن، مربوط به ساخت و ساز است، گفت: هر چه ساخت و ساز رونق پیدا کند به افزایش درآمدهای شهری کمک می‌کند.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها