صفحه نخست - اخبار
  • مدیرکل سابق پست خراسان جنوبی از افزایش ۶۹ درصدی خرید و فروش اینترنتی در استان در ۱۰ ماه گذشته خبر داد و گفت: طی این مدت مبلغ ۱۱ میلیارد و ۶۹۵ میلیون ریال کالا اینترنتی خرید و فروش شده است.

  • رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی، گفت: مرحله مقدماتی نهمین المپیاد علمی فرش دستباف ایران در خراسان جنوبی به منظور راهیابی شرکت‌کنندگان استان به مرحله نهایی این المپیاد در 2 سطح دانش‌آموزی و دانشجویی برگزار شده است.

  • مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: یکی از مشکلات ما برای توسعه باغ‌های گل محمدی نبود واحد صنعتی فراوری برای گیاهان دارویی است.

  • مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی گفت: فرودگاه بین المللی مشهد از جمله فرودگاههای سودآور در کشور است که سالانه از بخشهای هوانوردی، تجاری و غرفه های آن هزار و 500 میلیارد ریال درآمد حاصل می شود.

  • در حالی که برخی از کارشناسان در حوزه شهری بر این باورند که ۲۰ هزار سرمایه گذار صنعت ساختمان سرمایه خود را از شهر مشهد خارج کرده اند اما شهردار این موضوع را فضاسازی می داند.

  • دنیای اقتصاد- عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به سفر به آفریقای جنوبی گفت: زمینه خواهرخواندگی مشهد و شهر کیپ تاون آفریقای‌جنوبی بررسی می‌شود.

  • هادی پژوهش با مرگ مشیرالدوله سپهسالار اعظم در سال 1298 ه.ق رکن‌الدوله مجددا به‌عنوان استاندار خراسان و تولیت آستان قدس رضوی منصوب گردید. وی تا سال 1300 ه.ق در این منصب بود و در این سال ناصرالدین شاه برای بار دوم به خراسان و مشهد سفر کرد.

  • عماد نصرآبادی سینما به پنجره‌ای می‌ماند؛ باید به سمت آن بروی و با دلی بزرگ آن را باز کنی تا جهان بیرون ملموس شود، اما گاهی لمس این جهان خطرناک است و وجودت را طلب می‌کند. سینما دو دست دارد که با هرکدام از آن چشم‌اندازی جلوی دیدگانمان می سازد تا دوردست‌ها را بهتر و عمیق‌تر ببینیم که این خود خاصیت تصویر است؛ چشم‌ها را نوازش می‌کند و ذهن را آگاه تا در مقابل هیچی و پوچی این دنیا کمتر لطمه ببینیم و بیشتر لذت ببریم؛ دیدن و دیده شدن اساسا جزء لاینفک سینما هستند که مخاطب در هربار روبه‌رو شدن با آن ناخودآگاه از آن لذت می‌برد.

  • دنیای اقتصاد، گروه تجارت - رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور دلایل عدم‌توسعه‌یافتگی بازارچه مرزی دوغارون را تشریح کرد. غلامعباس ارباب خالص که در نشست با خبرنگاران رسانه‌های گروهی در مشهد صحبت می‌کرد، در پاسخ به سوال خبرنگار دنیای اقتصاد در خصوص دلیل فعالیت یک‌طرفه و صرفا صادرات ایران به افغانستان در بازارچه مرزی دوغارون، گفت: چون تردد زیادی در بازارچه مرزی دوغارون انجام می‌شود، روزانه حدود هزار کامیون در حال رفت‌وآمد هستند وحتی گردشگران به صورت‌های مختلف تردد دارند.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه رافع- رئیس حوزه شهردار مشهد با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مبنی بر تخصیص 30 میلیارد تومان برای ساماندهی حاشیه شهر گفت: مساله مناطق کم برخوردار مشهد با این مقدار اعتبار حل نمی شود.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها