صفحه نخست - اخبار
  • دنیای اقتصاد- «تِد اکس اميد» جمعه 27 بهمن ماه سال جاری در تالار شهر مشهد برگزار شد.

  • دنیای اقتصاد- شناسایی قوانین و مقررات مخل کسب و کار در حوزه بانکی، محور بحث در چهلمین جلسه دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی بود. در این نشست، موضوع بدهی‌های معوق بانکی واحدهای تولیدی و صنعتی به ویژه کسب و کارهای کوچک و متوسط مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پیشنهاداتی ارائه شد تا با مشارکت نظام بانکی و بدنه دولتی، روند موجود تسهیل شده و گره از مشکلات بخش خصوصی گشوده شود و بدهی‌های انباشت شده این حوزه تسویه شود.

  • اقتصاد شرق- یک مجموعه خدماتی وابسته به «انجمن حمایت از زندانیان نیشابور» به همت «مجتمع فولاد خراسان» و در راستای ایفای مسئولیتها و تعهدات اجتماعی این مجموعه بزرگ صنعتی در نیشابور آغاز به کار کرد.

  • اقتصاد شرق- مدیرعامل سازمان اتکا گفت: مردم تنها 10 درصد نیاز خود را از فروشگاه‌های زنجیره ای تامین می‌کنند و این درحالیست که این رقم در کشورهای توسعه یافته بیش از 80 درصد است.

  • رئیس دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی از اصلاح مفهوم و تعریف «سرمایه در گردش» و افزایش مدت زمان بازپرداخت سود این نوع از تسهیلات به بانکها به عنوان یکی از پیشنهادات و مصوبات سی و نهمین جلسه این دبیرخانه خبر داد.

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه برخی بعد از انتخابات و تمام شدن آن و تعيین رئيس جمهور همچنان فكر می كردند رقابت انتخاباتي ادامه دارد و تخريب و سياه نمایی را ادامه می دادند گفت: اکنون تورم و افزایش قیمتها با سالهای ۸۹ تا ۹۲ قابل قیاس نیست.

  • اقتصاد شرق- در آستانه راه‌اندازی کارخانه گندله‌سازی مجتمع فولاد خراسان و آغاز رسمی تولید گُندله سنگ آهن در این مجتمع صنعتی، اولین قطار حامل کنسانتره که از معادن چادرملو به مقصد فولاد خراسان بارگیری شده بود، وارد این مجتمع شد و در محل انبار کنسانتره شرکت تخلیه شد.

  • دنیای اقتصاد- به جرات می‌توان گفت آرامگاه فردوسی در توس بعد از حرم مطهر رضوی مهمترین جاذبه گردشگری مشهد است که داشتن زیرساختهای مناسب، امکانات مطلوب و توجه برای رونق بخشیدن به فضای این مکان توریستی، برای جذب بیشتر مسافران در بازدید از این مکان و افزایش مدت زمان ماندگاری گردشگران در مشهد امری لازم و ضروری است.

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- روز گذشته نخستین نشست خبری معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد پس از گذشت 20 روز از آغاز کار وی در تالار شهدای شهرداری مشهد برگزار شد. محمدرضا کلایی در طول این جلسه که به پاسخگویی به سوالات خبرنگاران پرداخت رقابت با کلانشهرها و ایجاد شهری منظم و پر رونق را از مهمترین اهداف مدیریتی خود دانست.

  • دنیای اقتصاد- رئیس اتاق بازرگانی ایران عدم رعایت تناسب بین بودجه جاری و عمرانی را یکی از اشکالات اساسی در نظام بودجه‌ریزی کشور دانست.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها