صفحه نخست - اخبار
  • دنیای اقتصاد- محمد بحرینیان پژوهشگر و فعال اقتصادی میگوید: ساختار فعلی حاکم بر اقتصاد کشور مشوق فعالیت‌های نامولد، دلالی، سوداگری، واردات و رانت‌بازی و سرکوبگر فعالیت‌های مولد و تولیدی است.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- بیست و هشتم آذرماه امسال روز مهمی برای فعالان حوزه حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خراسان رضوی خواهد بود چرا که اولین همایش ملی ترانزیت و حمل و نقل عمومی در مسیر توسعه اقتصادی در مشهد برگزار خواهد شد.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- سومین نشست کمیسیون کشاورزی و آب اتاق بازرگانی خراسان رضوی به بررسی محصولات استراتژیک استان و بحث و تبادل نظر درباره زنجیره ارزش محصولات صادراتی خراسان گذشت.

  • دنیای اقتصاد- نشست بررسی مسائل و مشکلات شرکتهای دانش بنیان نوپا و استارت‌آپ‌ها ی مشهد با حضور نمایندگان این شرکتها، امیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مشهد در مجلس، مسئولان پارک علم و فناوری و اعضای انجمن شرکتهای دانش بنیان خراسان رضوی در اتاق مشهد برگزار شد؛ نشستی که برای اولین بار با حضور قاضی زاده برگزار شد و با کنایه یکی از حاضران در جلسه همراه بود؛ یکی از فعالان استارتاپی مشهد به این اشاره کرد که کاش برگزاری چنین جلساتی با نماینده ها هر چهار سال یک بار و در آستانه انتخابات نباشد.

  • دنیای اقتصاد، افسانه آشفته- جلسه هم اندیشی مدیران انجمن‌های ساختمانی مشهد با موضوع لایحه افزایش عوارض پروانه‌های ساختمانی شورای شهر برگزار شد اما علیرغم دعوت از مسئولان استانی و شهری، مسئولی در این برنامه حضور نداشت.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- تشکیل اتاق بازرگانی اوراسیا و لزوم استفاده خراسانیها از این فرصت برای مبادلات تجاری با کشورهای آن منطقه و برگزاری نخستین همایش ملی حمل و نقل و ترانزیت در مشهد، مهمترین اخباری بود که در نخستین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترانزیت اتاق بازرگانی خراسان رضوی مطرح شد.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: هم اکنون 4508 شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت دارند و این درحالیست که طی ارزیابی سه ساله، 1300 شرکت به دلیل رد شدن در فرایندهای ارزیابی، از جمع دانش بنیانها خارج شده اند.

  • دنیای اقتصاد؛ سعید کریم‌پور - امروز یکی از مشکلات اصلی ایران تحریم‌ها و مسائل مرتبط با تامین بودجه برای فعالیت‌های کشور است. یکی از راه‌کارهای اصلی استفاده از دیگر درآمدهاست؛ در این میان مالیات یکی از مواردی است که روی آن تاکید زیادی می‌شود. با این حال نهادینه شدن فرهنگ مالیاتی یکی از مسائلی است که هنوز که هنوز است در کشور ما به درستی شکل نگرفته و مشکلات زیادی بر سر این راه قرار دارد.

  • دنیای اقتصاد- درست پس از برگزاری نشست خبری سید حسین احمدی در روز سه شنبه گذشته، خبر جایگزینی او با کسری غفوری منتشر شد و اهالی اقتصاد و رسانه خراسان را متعجب کرد چرا که علاوه بر کارنامه مدیریتی برجسته احمدی، برگزاری نشست خبری نشان از تداوم مدیریت او داشت. بعدا اما مشخص شد این تغییر قبل از برگزاری نشست با پذیرفتن درخواست بازنشستگی احمدی قطعی شده اما بنا بر ملاحظات ایمیدرو اطلاع رسانی نشده بود.

  • قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بالغ بر 5000 سرای دانشجویی در کشور نیاز است که هم اکنون کمبود حدود ۲۵۰۰ سرا را داریم.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها