صفحه نخست - اخبار
  • دنیای اقتصاد، لیلا نیکذات- همزمان با سالروز درگذشت میرمصطفی عالی نسب به عنوان سکاندار سیاستهای اقتصادی ایران به ویژه در دهه اول انقلاب اسلامی، موسسه دین و اقتصاد، نشستی در فضای مجازی تحت عنوان «تولید توسعه گرا، اسم رمز عبور از بحران» با حضور فرشاد مومنی استاد اقتصاد دانشگاه تهران و سیدمحمد بحرینیان مدیر دفتر پژوهش‌های اقتصاد و توسعه اتاق بازرگانی خراسان رضوی برگزار کرد. نشستی که در آن به برخی اقدامات و افتخارات عالی نسب اشاره و اقتصاد ایران در دوران گذشته واکاوی شد.

  • دنیای اقتصاد- رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای شهر مشهد گفت: افزایش نرخ پروانه های ساختمانی شهر نسبت به قیمت ساختمان قابل توجه نیست.

  • موضوع مزیت های چندجانبه گردشگری شهرستان کوهسرخ و مزیت های منطقه توسط معین اقتصادی آن در جلسه اخیر کمیسیون گردشگری و کسب وکارهای وابسته اتاق بازرگانی ایران طرح شد و از اعضاء برای مطالعه سرمایه گذاری و توسعه کسب وکار و تورهای مشترک با بومگردی منطقه دعوت به عمل آمد.

  • دنیای اقتصاد- محمد بحرینیان پژوهشگر و فعال اقتصادی میگوید: ساختار فعلی حاکم بر اقتصاد کشور مشوق فعالیت‌های نامولد، دلالی، سوداگری، واردات و رانت‌بازی و سرکوبگر فعالیت‌های مولد و تولیدی است.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- بیست و هشتم آذرماه امسال روز مهمی برای فعالان حوزه حمل و نقل بین المللی و ترانزیت خراسان رضوی خواهد بود چرا که اولین همایش ملی ترانزیت و حمل و نقل عمومی در مسیر توسعه اقتصادی در مشهد برگزار خواهد شد.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- سومین نشست کمیسیون کشاورزی و آب اتاق بازرگانی خراسان رضوی به بررسی محصولات استراتژیک استان و بحث و تبادل نظر درباره زنجیره ارزش محصولات صادراتی خراسان گذشت.

  • دنیای اقتصاد- نشست بررسی مسائل و مشکلات شرکتهای دانش بنیان نوپا و استارت‌آپ‌ها ی مشهد با حضور نمایندگان این شرکتها، امیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مشهد در مجلس، مسئولان پارک علم و فناوری و اعضای انجمن شرکتهای دانش بنیان خراسان رضوی در اتاق مشهد برگزار شد؛ نشستی که برای اولین بار با حضور قاضی زاده برگزار شد و با کنایه یکی از حاضران در جلسه همراه بود؛ یکی از فعالان استارتاپی مشهد به این اشاره کرد که کاش برگزاری چنین جلساتی با نماینده ها هر چهار سال یک بار و در آستانه انتخابات نباشد.

  • دنیای اقتصاد، افسانه آشفته- جلسه هم اندیشی مدیران انجمن‌های ساختمانی مشهد با موضوع لایحه افزایش عوارض پروانه‌های ساختمانی شورای شهر برگزار شد اما علیرغم دعوت از مسئولان استانی و شهری، مسئولی در این برنامه حضور نداشت.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- تشکیل اتاق بازرگانی اوراسیا و لزوم استفاده خراسانیها از این فرصت برای مبادلات تجاری با کشورهای آن منطقه و برگزاری نخستین همایش ملی حمل و نقل و ترانزیت در مشهد، مهمترین اخباری بود که در نخستین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترانزیت اتاق بازرگانی خراسان رضوی مطرح شد.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: هم اکنون 4508 شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت دارند و این درحالیست که طی ارزیابی سه ساله، 1300 شرکت به دلیل رد شدن در فرایندهای ارزیابی، از جمع دانش بنیانها خارج شده اند.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها