صفحه نخست - گفتگو
  • دنیای اقتصاد- رئیس دبیرخانه شواری گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی گفت: باید برای تمامی صنایع محور غرب که دارای مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه‌ها هستند، پایان کار صنعتی صادر شود.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- از اواخر هفته گذشته و با ابلاغیه بانک مرکزی، بانک‌های خراسان رضوی که دارای شعب ارزی فعال هستند، خرید ارز را شروع کرده و دلار و یورو با نرخی که روزانه توسط بانک مرکزی اعلام می‌شود، از سوی بانک‌ها خریداری می‌شود.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه آستانی- اواخر هفته گذشته، اتاق بازرگانی مشهد میزبان همایشی بود که عنوان آن در این روزهای پُرالتهاب اقتصاد و بازی ارز و طلا، قابل تامل به نظر می رسید: «در خودماندگی اقتصاد ایران، علت ها و راهکارها»

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- شناخت بازار و گام برداشتن صحیح در مسیر صادرات و یافتن بازارهای جدید هدف در اقتصاد رقابتی امروز کشورها، موضوعات بسیار حساسی است که اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست و شاید به همین دلیل است که دو سال پیش، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران دستور ایجاد بخشی با عنوان دفتر تحقیقات بازار و مشاوره تجاری را در اتاق بازرگانی خراسان رضوی را به عنوان یکی از معدود دفاتر فعال این موضوع در بخش خصوصی کشور صادر کرد.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- در دنیای امروز، آموزش حرف نخست را در بهبود کیفیت عملکرد افراد و توانمندسازی در حوزه‌های مختلف می‌زند و این آموزش شامل مباحث تئوری، عملی، مهارتی و یا انتقال تجربه می‌شود. در موضوع اقتصاد هم که امروز یکی از پایه‌های اصلی با نقشی بسیار حیاتی در جامعه است، موضوع آموزش تاثیر بسیار مهمی دارد؛ البته منظور آموزش مفید و اثربخش است؛ آموزشی که در نهایت به معنای واقعی منجر به توانمندسازی فعالان اقتصادی شود.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- شرکت ترافیک هوشمند الیت با هدف اجرای طرح‌های کلان سرمایه‌گذاری در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات به ویژه سیستم‌های هوشمند حمل‌ونقل تشکیل شده است. اما در مشهد اغلب مردم، الیت را با نام پارکینگهای هوشمند شهرداری می‌شناسند. طرحی که در سالهای اخیر حرف و حدیث زیادی در خصوص عدم موفقیت و ورشکستگی آن شنیده می‌شد.

  • دنیای اقتصاد- مدیر شتابدهنده فردوسی، که استارتا‌پهای شرق کشور و کشورهای فارسی زبان را مورد حمایت خود قرار می‌دهد در گفت‌وگو با دنیای اقتصاد دربارة ویژگی‌های یک استارتاپ، گردش مالی آنها و تهدیدهای پیش‌روی این کسب‌وکار نوین و اینکه چگونه یک استارتاپ می‌تواند رونق اقتصادی ایجاد کند، سخن می‌گوید.

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- «ما نگفته‌ایم 3هزار میلیارد تومان از دولت طلبکاریم و نمی‌دانیم این عدد از کجا آمده است؟ و اگر هم چنین مبلغی را گفته‌اند، ما هنوز به این عدد نرسیده‌ایم.» این عبارت بخشی از توضیحات شهردار مشهد به دنیای اقتصاد درباره جزئیات بدهی معروف 3هزارمیلیاردی دولت به شهرداری مشهد است.

  • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در گفتگو با دنیای اقتصاد درخصوص اوراق مشارکت شهرداری مشهد که برای اولین بار در سال 97 منتشر شده است گفت: این اوراق با سود 20درصد، معاف از مالیات و قابل خرید و فروش در بورس، مربوط به خط دو وسه قطار شهری مشهد است.

  • یک تولیدکننده زعفران ارگانیک گفت: زعفران در صورت گسترش سرمایه گذاری و حمایت های مناسب برای توسعه زیرساخت های لازم در حوزه تولید، فرآوری، بسته بندی، بازاریابی و صادرات می تواند جایگزین مناسبی برای نفت در کشور باشد.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها