صفحه نخست - گفتگو
  • دنیای اقتصاد، سارا نیکان- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی گفت: میزان سهم تخصیصی از بودجه سال 98 برای بافت فرسوده استان و مشهد برابر با 100 میلیارد تومان است.

  • از آخرین وضعیت کارتن مشهد اطلاعی ندارم دنیای اقتصاد، سارا نیکان- موضوعات بانکی، مالیاتی و تامین اجتماعی مهمترین چالش‌های اساسی فعالان بخش خصوصی خراسان رضوی است؛ درموضوع بانکی، یکی از گلایه‌های بخش خصوصی سهم بخشهای مختلف در توزیع منابع بانکی استان است؛ بانک مرکزی سهم تسهیلات دهی به بخشهای مختلف را ابلاغ کرده و این موضوع یکی از مواردی است که بخش خصوصی دنبال می‌کند؛ طبق آمار، سهم بخشهای کشاورزی و صنعت خراسان رضوی از تسهیلات بانکی کاهش یافته و سهم بخش خدمات افزایش داشته و در این زمینه بخش خصوصی گلایه هایی دارد.

  • دنیای اقتصاد- در هفته های گذشته، داستان فاضلاب چرمشهر و تصفیه خانه این شهرک صنعتی در مطبوعات محلی منتشر شد. اواخر هفته اخیر هم مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران گفته فاضلاب شهرک صنعتی چرمشهر از حد فاضلاب رد شده و زهرابه است و به دلیل میزان بالای اسید که در آن وجود دارد، حتی بتن را تخریب می‌کند. در این میان، در یکی از رسانه‌ها نام کارخانه چرم مشهد به عنوان یکی از کارخانه‌های آلاینده آورده شد.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- ترک پست بازنشستگان و تعیین جانشین برای آنها موضوع داغ این روزهای کشور و به ویژه استان خراسان رضوی و مشهد است؛ خداحافظی علیرضا رشیدیان با صندلی استانداری، خداحافظی احمدعلی موهبتی با صندلی فرمانداری و رفتن به استانداری سیستان و بلوچستان و در نهایت بلاتکلیفی در رفتن یا ماندن قاسم تقی‌زاده خامسی بر مسند شهرداری مشهد در روزهای اخیر حال و هوای خاصی را بر شهر حاکم کرده است.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- شرکت ترافیک هوشمند الیت از آن شرکتهای پرحاشیه زیرمجموعه شهرداری مشهد است که هم در دوره گذشته شورای شهر و هم در دوره فعلی انتقادات زیادی نصیب آن بوده و است.

  • دنیای اقتصاد- رئیس دبیرخانه شواری گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی گفت: باید برای تمامی صنایع محور غرب که دارای مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه‌ها هستند، پایان کار صنعتی صادر شود.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- از اواخر هفته گذشته و با ابلاغیه بانک مرکزی، بانک‌های خراسان رضوی که دارای شعب ارزی فعال هستند، خرید ارز را شروع کرده و دلار و یورو با نرخی که روزانه توسط بانک مرکزی اعلام می‌شود، از سوی بانک‌ها خریداری می‌شود.

  • دنیای اقتصاد، فاطمه آستانی- اواخر هفته گذشته، اتاق بازرگانی مشهد میزبان همایشی بود که عنوان آن در این روزهای پُرالتهاب اقتصاد و بازی ارز و طلا، قابل تامل به نظر می رسید: «در خودماندگی اقتصاد ایران، علت ها و راهکارها»

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- شناخت بازار و گام برداشتن صحیح در مسیر صادرات و یافتن بازارهای جدید هدف در اقتصاد رقابتی امروز کشورها، موضوعات بسیار حساسی است که اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست و شاید به همین دلیل است که دو سال پیش، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران دستور ایجاد بخشی با عنوان دفتر تحقیقات بازار و مشاوره تجاری را در اتاق بازرگانی خراسان رضوی را به عنوان یکی از معدود دفاتر فعال این موضوع در بخش خصوصی کشور صادر کرد.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- در دنیای امروز، آموزش حرف نخست را در بهبود کیفیت عملکرد افراد و توانمندسازی در حوزه‌های مختلف می‌زند و این آموزش شامل مباحث تئوری، عملی، مهارتی و یا انتقال تجربه می‌شود. در موضوع اقتصاد هم که امروز یکی از پایه‌های اصلی با نقشی بسیار حیاتی در جامعه است، موضوع آموزش تاثیر بسیار مهمی دارد؛ البته منظور آموزش مفید و اثربخش است؛ آموزشی که در نهایت به معنای واقعی منجر به توانمندسازی فعالان اقتصادی شود.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها