صفحه نخست - گفتگو
  • دنیای اقتصاد - رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی تاکید دارد: توصیه من به فعالان اقتصادی این است که آرامش خود را حفظ کنند و بدانند جنگی در کار نخواهد بود. حتی برخی کشورهای منطقه که با ایران مخالفت دارند، می‌دانند اگر جنگی در بگیرد، آن‌ها هم خسارت خواهند دید.

  • دنیای اقتصاد - امسال بانک‌های خراسان رضوی از رشدی صددرصدی برای اعطای تسهیلات بانکی به بخش‌های مختلف اقتصادی برخوردار شدند و رقم اعطای این تسهیلات در سال 98 به 15 هزار میلیارد تومان رسید. با توجه به اینکه خراسان رضوی طرح‌های زیادی در حوزه‌های صنعتی و معدنی دارد، پیشنهاد شورای عالی بانک‌های خراسان رضوی توجه بیشتر به این بخش‌ها در اعطای تسهیلات است.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری، سعید رضاییان- اواخر اسفندماه پارسال بود که در گزارشی میزان پاسخگویی مدیران دستگاه‌های اقتصادی خراسان رضوی به خبرنگاران را بررسی کردیم و گلایه‌های اهالی رسانه استان از وضعیت نامناسب پاسخگویی مدیران اغلب دستگاهها را منتشر کردیم.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- انتخاب عنوان «رونق تولید» برای شعار سال 98 از سوی رهبری، تاکید چندباره ایشان به حوزه اقتصادی و خصوصا حوزه تولید را نشان میدهد؛ رونق تولید علاوه بر اینکه نیازمند عوامل و مولفه های مختلف است، در صورت نتیجه گرفتن تاثیر به سزایی در اکثر بخشهای جامعه دارد؛ از اقتصاد که مهمترین و مرتبط ترین بخش با وضعیت معیشتی مردم است تا فرهنگ و سیاست و اجتماع و...

  • مرادی: فضای مجازی و مطبوعات را رصد می‌کنیم و تخلفات را به هیات مرکزی ارسال کرده‌ایم دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- شمارش معکوس برای آغاز رقابت در نهمین دوره انتخابات اتاقهای بازرگانی و شروع تبلیغات نامزدهای هیات نمایندگان آغاز شده و در پایان همین هفته آنها می‌توانند به تبلیغات رسمی بپردازند.

  • دنیای اقتصاد، سارا نیکان- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی گفت: میزان سهم تخصیصی از بودجه سال 98 برای بافت فرسوده استان و مشهد برابر با 100 میلیارد تومان است.

  • از آخرین وضعیت کارتن مشهد اطلاعی ندارم دنیای اقتصاد، سارا نیکان- موضوعات بانکی، مالیاتی و تامین اجتماعی مهمترین چالش‌های اساسی فعالان بخش خصوصی خراسان رضوی است؛ درموضوع بانکی، یکی از گلایه‌های بخش خصوصی سهم بخشهای مختلف در توزیع منابع بانکی استان است؛ بانک مرکزی سهم تسهیلات دهی به بخشهای مختلف را ابلاغ کرده و این موضوع یکی از مواردی است که بخش خصوصی دنبال می‌کند؛ طبق آمار، سهم بخشهای کشاورزی و صنعت خراسان رضوی از تسهیلات بانکی کاهش یافته و سهم بخش خدمات افزایش داشته و در این زمینه بخش خصوصی گلایه هایی دارد.

  • دنیای اقتصاد- در هفته های گذشته، داستان فاضلاب چرمشهر و تصفیه خانه این شهرک صنعتی در مطبوعات محلی منتشر شد. اواخر هفته اخیر هم مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران گفته فاضلاب شهرک صنعتی چرمشهر از حد فاضلاب رد شده و زهرابه است و به دلیل میزان بالای اسید که در آن وجود دارد، حتی بتن را تخریب می‌کند. در این میان، در یکی از رسانه‌ها نام کارخانه چرم مشهد به عنوان یکی از کارخانه‌های آلاینده آورده شد.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- ترک پست بازنشستگان و تعیین جانشین برای آنها موضوع داغ این روزهای کشور و به ویژه استان خراسان رضوی و مشهد است؛ خداحافظی علیرضا رشیدیان با صندلی استانداری، خداحافظی احمدعلی موهبتی با صندلی فرمانداری و رفتن به استانداری سیستان و بلوچستان و در نهایت بلاتکلیفی در رفتن یا ماندن قاسم تقی‌زاده خامسی بر مسند شهرداری مشهد در روزهای اخیر حال و هوای خاصی را بر شهر حاکم کرده است.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- شرکت ترافیک هوشمند الیت از آن شرکتهای پرحاشیه زیرمجموعه شهرداری مشهد است که هم در دوره گذشته شورای شهر و هم در دوره فعلی انتقادات زیادی نصیب آن بوده و است.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها