صفحه نخست - گزارش
  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- شاید کمتر کسی در مشهد باشد که علاقمند به آثار تاریخی بوده و نام «کمرمقبولا»به گوشش نخورده باشد؛ منطقه‌ای با وسعت حدود پنج کیلومتر مملو از تخته سنگ های آتش فشانی بکر، آثار سنگی، سنگ نوشته ها و نگاره های باستانی ارزشمند. اما آنچه بر شهرت این منطقه می افزاید اختلافات بین دوستداران آثار تاریخی و معدن کاران در آن منطقه بوده که بیش از دو سال است هر از گاهی نقل محافل خبری میشود.

  • رئیس اتحادیه مبلمان مشهد: واردات مبل با توجه به افزایش نرخ ارز توجیه اقتصادی ندارد دنیای اقتصاد، مریم نخعی سعدآباد- افزایش نرخ مواد اولیه مبل سبب بالا رفتن قیمت این کالا در مشهد و دیگر شهرهای تولیدکننده مبل در کشور شده است؛ اما در مشهد به دلیل افزایش قابل توجه تعداد واحدهای تولیدکننده مبل و اصناف فعال در این حوزه، میزان عرضه بیش از تقاضاست و همین امر موجب نابسامانی و رکود در بازار مبل مشهد شده است.

  • دنیای اقتصاد- «همواره یکی از ادعاهای مهم کشورهای توسعه‌نیافته، نبود منابع برای سرمایه‌گذاری است که آن را در بوق و کرنا می‌کنند. از زوایای مختلف، منابع متعددی همچون تشکیل پس انداز و سرمایه، منابع طبیعی، درآمدهای ارزی حاصل از صادرات و... می‌تواند برای منابع سرمایه‌گذاری مطرح شود. کشور ما در هر زمینه‌ای، شاخص‌های قابل مقایسه با جهان را دارا بوده و هیچ عذری نمی‌توانست و نمی‌تواند در این خصوص وجود داشته باشد...»

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- شصتمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی مصادف شد با نخستین حضور علیرضا رزم حسینی استاندار جدید، به عنوان رئیس این شورا.

  • دنیای اقتصاد- ۱۱ اسفندماه امسال نهمین دوره انتخابات اتاقهای بازرگانی برگزار می‌شود و فعالان اقتصادی دارای کارت بازرگانی و واجد شرایط رای‌دهی در خراسان رضوی همچون سایر استانها، منتخبان خود را برای عضویت در هیات نمایندگان اتاق تعیین می‌کنند.

  • دنیای اقتصاد- دلالی امروز به یکی از بزرگترین معضلات اقتصاد ایران تبدیل شده؛ فعالیتی غیرمولد که به قول تولیدکنندگان، هم سودآوری بیشتری نسبت به بخش تولید دارد و هم با فرار مالیاتی، بهای استفاده خود از امکانات و زیرساختهای کشور را نمی‌پردازد.

  • ارائه تسهیلات به صادرکنندگان برای خرید واگن راهکار حل مشکل تامین واگن است دنیای اقتصاد، مریم نخعی سعدآباد- 50 درصد صادرات خراسان رضوی توسط حمل و نقل ریلی صورت می گیرد، اما با وجود اهمیت بسیار زیاد صادرات ریلی، مساله کمبود واگن ها سالهاست که بر روی شانه استان سنگینی می کند.

  • دنیای اقتصاد- اقتصاد از آن حوزه هایی است که برای نقش آفرینی بهتر در آن باید اخبار و اطلاعات را به طور لحظه‌ای و دقیقه‌ای دنبال کرد تا به قول معروف از قافله عقب نمانی؛ عصر، عصر ارتباطات است و نقش اطلاع رسانی برای پیشرفت در هر حوزه ای، انکارناپذیر است.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- «نیاز کشورهای منطقه به بخش معدن در آینده به سرعت افزایش خواهد یافت و بدین ترتیب، ایران شاید یکی از بهترین گزینه‌ها برای تامین زیرساخت های صنعتی کشورهای حاشیه خلیج فارس باشد»؛ این بخشی از سخنان غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در جلسه کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق مشهد بود.

  • دنیای اقتصاد، مریم نخعی سعدآباد- شورای شهر مشهد روز دوشنبه 26 آذرماه در چهل و پنجمین جلسه علنی خود، لایحه مدیریت مصرف آب و بازچرخانی فاضلاب در ساختمان‌ها را به تصویب رساند، بر‌اساس این لایحه، شهرداری مشهد در تعامل با شرکت‌های آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای، طرحی را کلید زده که با اجرای آن، علاوه‌بر مدیریت مصرف آب با مشارکت شهروندان، فاضلاب خانگی یا به‌اصطلاح آب خاکستری ساختمان‌های گروه «د» (ساختمان‌های بالای ۵ هزار مترمربع و بیشتر از ١٠ طبقه)، هتل‌ها و مراکز تجاری، بازچرخانی و صرف آبیاری فضای سبز معابر فرعی شهر می شود.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها