صفحه نخست - گزارش
 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- خبر تجمع سهامداران پدیده در مقابل استانداری خراسان رضوی در ابتدای این هفته پس از خبرهای خوشی که از سوی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مدیرعامل شرکت پدیده در اواخر هفته گذشته در خصوص این مجموعه به گوش رسید، تعجب برانگیز بود.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- سخت‌گیری‌های سیستم بانکی در خراسان رضوی داد بسیاری از تولیدکنندگان و صنعتگران را درآورده و مقایسه میزان پرداخت تسهیلات بانکی نسبت به سپرده‌ها در این استان، گویای وجود مشکلاتی در این سیستم برای متقاضیان تسهیلات است.

 • در سال 90 که تورم کشور 40 درصد و افزایش نرخ دلار 90 درصد بوده، صادرات خراسان رضوی تنها 7.5 درصد رشد داشته است

 • دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- طی سه گزارشی که در ماههای اخیر در خصوص استارتاپ‌ها منتشر کردیم، به تفصیل دربارة این کسب‌وکار نوین و اهمیت توجه به آن در شرایط فعلی اقتصاد کشور نوشتیم.

 • طلسم توس

  ۴ تیر ۱۳۹۷

  دنیای اقتصاد،ضحی زردکانلو- سال 1375رهبری در بازدید از آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی، بر ضرورت احیای مجموعه فرهنگی تاریخی توس با مشارکت سرمایه‌های بخش خصوصی تأکید کردند و به همین منظور در سال 78 شورای احیای مجموعه فرهنگی تاریخی توس تشکیل شد.‌ بررسی و تعیین سیاستهای کلی در زمینه احیای توس و آرامگاه فردوسی، بررسی، تصویب و تعیین اولویت‌ها و پیشنهادهای ارائه شده از سوی ستاد برنامه‌ریزی و هماهنگی این مجموعه و نظارت بر حسن اجرای برنامه‌های مصوب از وظایف این شورای هفت نفره است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رئیس شورا، رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر مسکن و شهرسازی، استاندار خراسان رضوی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، نماینده مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به‌عنوان دبیرشورا، موظف به پیگیری دستورات رهبری در خصوص احیا و رسیدگی به وضعیت توس هستند. با این حال پس از گذشت 19 سال، توس به‌عنوان مهمترین ظرفیت گردشگری غیرمذهبی مشهد همچنان وضعیت درخور و مناسبی ندارد.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- از روزگاران قدیم تحفه آوردن بخش جدایی‌ناپذیر سفر ایرانیان بوده و هست و مسافران سهم عمده‌ای از هزینه‌های سفر خود را به این بخش اختصاص می‌دهند؛ امروز سوغات نقش مهمی در اقتصاد گردشگری شهرها به ویژه شهر مسافرپذیر و زائرپذیر مشهد ایفا می‌کند اما ورود کالاهای خارجی به ویژه چینی در سبد سوغات این شهر نشان‌دهنده این است که آنطور که باید از ظرفیتهای این نوع درآمدزایی استفاده نمی‌شود.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- پنجاه و دومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی با بررسی مشکلات بانکی فعالان اقتصادی استان و تصویب 7 پیشنهاد در خصوص رفع این مشکلات برگزار شد.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- امروز درآمدزایی از محیط زیست در اکثر کشورهایی که دارای اقلیم و تنوع خوبی از گونه‌های جانوری و گیاهی هستند، به خوبی جا افتاده و گردشگری محیط زیست نقش مهمی در اقتصاد جهان ایفا می‌کند.

 • دنیای اقتصاد- هفته گذشته خبرهایی مبنی بر حضور شکارچیان آمریکایی در منطقه حفاظت شده نیشابور و شکار دو راس قوچ اوریال توسط آنها روی خروجی برخی از خبرگزاریها با عنوان «تفریح شیک دو آمریکایی» قرار گرفت. اما به گفته مدیرکل سابق حفاظت محیط زیست خراسان رضوی حضور این شکارچیان در منطقه کاملا قانونی بوده است.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- شاید برای خیلی‌ها سوال باشد که بخشنامه ارزی دولت در صادرات به کشورهای آسیای میانه که دلار در مراودات تجاری با آنها نقشی نداشته و اغلب به صورت ریالی صورت می‌گیرد، چه تاثیری داشته و این بخشنامه موجب کاهش میزان صادرات در این مدت شده و یا اثر چندانی نداشته است؟

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها