صفحه نخست - گزارش
 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- اختلاف تامین اجتماعی با شهرداری مشهد و انجمن کارفرمایان ساختمان درباره بیمه کارگران ساختمانی، موضوعی بود که در نشست اردیبهشت ماه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی بررسی شد و با دستور استاندار و اتمام حجتش برای تامین اجتماعی همراه بود.

 • ورود پول سمی به اقتصاد کشور با انتشار اوراق قرضه از سوی دولت دنیای اقتصاد، سعید رضاییان- سید محمد بحرینیان، مدیر دفتر پژوهش های اقتصاد و توسعه اتاق بازرگانی خراسان رضوی با حضور در جمع دانشجویان گروه اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد در نشستی با عنوان «اقتصاد ایران و در خودماندگی: چه شد که دیگران تاختند و ما جا ماندیم» در دانشکده علوم اداری و اقتصادی دانشگاه فردوسی مشهد شرکت کرد و به بیان نتایج تحقیقات اش درباره اقتصاد ایران پرداخت. او که در ماه های گذشته مشغول تهیه گزارش های تفصیلی درباره چالش های اقتصاد کشور بوده است با تاکید بر وجود اهلیت سیاسی و امنیتی در کشور و فقدان اهلیت حرفه ای زبان به انتقاد از نظام تصمیم گیری در کشور گشاد و گفت: نظام تصمیم‌گیری کشور کم‌دانش و ناتوان است؛ این سه قوه با این ترتیب تصمیم‌گیری ناکارآمد هستند چون آقایان به خاطر غروری که دارند، متوجه نیستند که سواد کار را ندارند.

 • چه بر سر کاغذ آمد؟

  ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

  دنیای اقتصاد، سعید رضاییان- انتهای فروردین ماه امسال بود که صحبت از دو نرخی شدن کاغذ به میان آمد؛ مساله‌ای که تشنج بسیاری در بازار کاغذ ایجاد کرد. کار به جایی رسید که مقام معظم رهبری در بازدیدی که از نمایشگاه کتاب تهران داشتند تاکید کردند «صورت وضعیت نشان‌دهنده این است که مردم هنوز کتاب می‌خرند. باید مساله‌ی کاغذ را حل کرد».

 • دنیای اقتصاد، افسانه آشفته- در شماره‌های پیشین گزارشهایی در خصوص رویکرد نهادهای دولتی و بخش خصوصی خراسان رضوی به شعار سال، مهمترین چالشهای پیش پای رونق تولید و بسته پیشنهادی بانکهای استان برای تسهیلات دهی در راستای تحقق شعار سال را بررسی و منتشر کردیم.

 • دنیای اقتصاد، افسانه آشفته- در ماه‌های اخیر وضعیت مرغداران و تولیدکنندگان مرغ تخم‌گذار و تخم‌مرغ وخیم شده و هر روز با ضررهای بسیاری محصول خود را به فروش می‌رسانند. در حالیکه صادرات تخم‌مرغ از ابتدای سال ۹۷ از سوی وزارت صنعت، معدن وتجارت ممنوع شده بود و پس از تمام مشکلاتی که این تصمیم به همراه داشت، ابتدای امسال صادرات این محصول از سر گرفته شد و امید به مرغداری‌ها بازگشت.

 • دنیای اقتصاد، سعید رضاییان- کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی بسته پیشنهادی اعطای تسهیلات جدید رونق تولید را تهیه و پیشنهاد کرده است. براساس بسته پیشنهادی جدید بخش‌های صنعت و کشاورزی در اولویت افزایش و اعطای تسهیلات قرار گرفته اند به طوریکه سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانکی نسبت به پارسال 8 درصد و سهم بخش کشاورزی 4 درصد رشد خواهد داشت .

 • دنیای اقتصاد، سعید رضاییان- ایران بین کشورهای دنیا، یکی از رکوردداران تعداد همسایگان است؛ مرزهای آبی و خاکی ایران را کشورهای زیادی در بر می‌گیرد که هر کدام می‌تواند فرصتی برای اقتصاد کشورمان باشد و طی 40 سال اخیر، تجارت با برخی کشورهای همسایه بیش از سایران بوده است اما یکی از کشورهایی که کمتر مورد توجه ایرانی‌ها قرار گرفته پاکستان است. پاکستان که در جنوب شرقی ایران واقع شده جمعیت زیادی دارد و با توجه به مشترکات فرهنگی، مذهبی و قومی، این کشور می‌تواند بهترین بازارها را برای ما فراهم کند.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- فعالان اقتصادی نامی ایران در نشست صنعت پسته که به میزبانی اتاق بازرگانی مشهد برگزار شد؛ از ضرباتی که سیاست‌های غلط اقتصادی و به ویژه ارزی بر بخش صادرات وارد کرد، گفتند و با گلایه از سودآوری فعالیت‌های دلالی و واسطه‌گری نسبت به بخش تولید، خطاب به باغداران و صادرکنندگان پسته توصیه‌هایی مطرح کردند.

 • غول بزرگ نقدینگی

  ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

  دنیای اقتصاد، افسانه آشفته- بسیاری از کارشناسان معتقدند برای دستیابی به رونق تولید باید به دنبال توسعه کارآفرینی باشیم زیرا هر کشوری که بیشترین کارآفرینان را داشته باشد، موفقیت بیشتری در اقتصاد دارد. بنابراین، روند حمایتها باید به گونه ای باشد که تمام مسیرهای درآمدزایی از مسیر تولید عبور کند.

 • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- نشست خبری سه ساعته رئیس شورای شهر مشهد که به مناسبت روز شوراها و با حضور بیش از 40 خبرنگار و عکاس رسانه‌های استانی و ملی برگزار شد، با حواشی جالب توجهی همراه بود؛ از بحث خبرنگاران درباره جایگاه تعبیه شده برای طرح سوالتشان و مخالفت برخی و موافقت برخی دیگر با این موضوع تا حضور خبرنگارانی از پایتخت با سوالات چالشی‌شان درباره موسیقی و سیاست شورا و نمایندگان لیست امید و انتخابات 1400 شورای شهر...

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها