صفحه نخست - یادداشت ها
 • شبکه برندها

  ۳۰ مرداد ۱۳۹۶

  علی چشمی* برند، فراتر از نشان تجاری است. نشان تجاری فقط می‌تواند شرکتهای برتر در تولید کالاها و خدمات را نشان دهد. اما برند، هر نمادی است که توانسته است در عرصه عمومی در اوج قرار گیرد. بنابراین، نشان تجاری فقط در اقتصاد و تولید کالاهای صنعتی و خدمات و بازرگانی مفهوم دارد در حالی که برند می‌تواند هم دامنه اقتصادی و هم دامنه فرهنگی و سیاسی داشته باشد.

 • دکتر حسین ثنایی نژاد* بالاخره ماراتن سنگین انتخاب شهردار مشهد به پایان رسید و اقای مهندس تقی زاده با رای شورا بر این مسند مهم خواهند نشست.

 • ✍️حسین ثنایی‌نژاد* شورای شهر یکی از دستاوردهای مهم مردم سالاری است. نهادی که به وسیله شهروندان انتخاب می شود تا شهرشان را اداره کند. مهمترین کار این شورا انتخاب یک شهردار شایسته برای اداره شهر است. البته در برخی کشورها انتخاب شهردار با رای مستقیم مردم انجام می شود.

 • * حمیدرضا موحدی زاده /پرداختن به ضرورت و نیاز جامعه ایرانی – اسلامی ما به " انسجام و همگرایی اجتماعی و مدیریتی "، یک رسالت انسانی، مردمی و اصلاح طلبانه است.

 • *سعید مهرپویا. خبر هدررفت آب زیرزمینی در یکی از پروژه‌های میدان شهدا، موضوع مهمی است که باید بدون نگاه تقلیلی و احساسی به آن پرداخت

 • شهناز رمارم* نقش صنعت در اشتغالزایی و ایجاد رونق اقتصادی در شهر بر کسی پوشیده نیست. اما متاسفانه این روزها شرایط حاکم بر صنایع استان و شهر مشهد چندان مطلوب نیست و پیکره پویای دیروز صنایع، امروز به اندامی نحیف با نفس های به شماره افتاده تبدیل شده است.

 • مهدی نجف‌‎زاده* من زاده خراسانم و همیشه به آن افتخار کرده‌ام. با این وجود در من همیشه کشاکشی میان تبار باستانی ایرانی‌ام با واقعیت امروزین زنگ‌خورده و نابسامان خراسان کنونی وجود داشته است. از زمانی که آگاهی تاریخی خود را بازشناختم حسی ناشناخته مرا به تحسین زادگاه جغرافیایی‌ام وامی‌‎داشت. درک من این است که با بخش عمده‌ای از کسانی که تبار خراسانی دارند در این حس شریکم. با این وجود وقتی به قفا می‌نگرم و شیوه زیست فرهنگی خود و همسالانم را در طی چند دهه اخیر مرور می‌کنم احساس می‌کنم همه ما به نوعی اسکیزوفرنی فرهنگی دچار شده‌ایم.

 • ژیلاحصاری* یکی از مهمترین عوامل در مسیر توسعه پایدار و دستیابی به منابعی برای تأمین هزینه‌های جاری و عمرانی در شهرها دستیابی به الگوی پایدار منابع مالی و فراهم شدن امکان سرمایه‌گذاری درنظام زیرساختهای توسعه‎ای شهری است.

 • حسین ثنایی‌نژاد* از حدود دهه هشتاد میلادی دانشمندان هواشناسی و علوم محیطی به این نتیجه رسیدند که انتشار گازهاي گلخانه‌اي مانند دی اکسید کربن ناشي از سوخت هایی فسیلی مانند نفت و زغال سنگ آب و هواي جهان را می تواند تغییر دهد. بر این اساس تصمیم گرفته شد تا با انجام اقدامات بین المللی جلو رشد فزاینده انتشار این گارها در جو گرفته شود. به همین دلیل مجمع عمومی سازمان ملل «مجمع بین‌المللی تغییرات آب‌وهوایی» را در سال 1988 به تصویب رساند. در سال ۱۹۹۰ مجمع عمومي سازمان ملل كميته مذاكرات بين الدول را جهت تدوين كنوانسيون تغيير آب و هوا تشكيل داد. اين كنوانسيون در ژوئن ۱۹۹۲ در اجلاس زمين ريودوژانيرو (برزيل) توسط سران كشورها و مقامات ارشد ۱۵۴ كشور به امضاء رسید که باید از سال ۱۹۹۴ اجرا می شد.

 • *روح‌اله اسلامی اغلب انسانها در شرایطی زندگی می‌کنند که بسته به نوع اعتقادات، جهان زیست، پایگاه اجتماعی و طبقاتی و میزان منفعتی که به دست می‏آورند دست به انتخاب می‏زنند.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها