صفحه نخست - اخبار
  • رئیس کانون کارآفرینان خراسان رضوی گفت: جیب کارآفرین را می شمارند بدون این که بگویند این کارآفرین چه راه دشواری را آمده و چه دشواری هایی را پیش رو دارد. بدون این که بدانند اینگونه برخورد کردن چه عواقب منفی برای جامعه دارد.

  • مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: از مجموع مالیاتی که در این ۱۱ سال به حساب شهرداریها واریز کردیم، ۱۴۶۰ میلیارد تومان مربوط به شهرداری مشهد بوده و پارسال ۲۵۰ میلیارد تومان در قالب عوارض برای این نهاد واریز شده است.

  • دنیای اقتصاد- قطعه «نگاه» تازه ترین اثر کیوان ساکت با تهیه کنندگی و نوازندگی خود او و صدای سالار عقیلی با مشارکت نوین زعفران تولید شد.

  • دنیای اقتصاد- صبح یکشنبه بعد از چند ماه انتظار انتخابات هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران برگزار شد و غلامحسین شافعی باردیگر با رای اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران به ریاست مهمترین تشکل بخش خصوصی کشور انتخاب شد.

  • دنیای اقتصاد: خیلی وقتها وقتی از مسئولان صنعت درباره عملکردشان سوال پرسیده می شود، به ارائه آمار درباره مجوزهای صنعتی صادر شده می پردازند، حتی این موضوع در شروع سال نیز دیده می شود و شاید مسئولان با آمارها قصد دارند اعلام کنند حوزه کاری آنها بدون هیچ مشکلی پیش رفته است. اما اینکه این مجوزها تا چه مرحله ای پیش رفته و به اجرا شدن و عملیات تولید رسیده یا نه، موضوع مهمی است. از طرفی بسیاری از فعالان اقتصادی معتقدند صدور مجوزها خیلی وقتها بدون نیازسنجی صنعتی صورت می گیرد. اما با توجه به مجوزهای صادر شده در شهرک های صنعتی، توسعه صنعت می تواند به نقطه اشباع برسد یا خیر؟ آمایش های سرزمینی و مزیت ها و چالش های منطقه ای نظیر مشکلات محیط زیستی و آب چه تاثیری بر روند صدور مجوزها داشته است و دارد؟

  • دنیای اقتصاد- ملاک اصلی برقراری حمایت‌های قانونی از بیمه‌شدگان بیکار، غیر ارادی بودن بیکاری است. بنابراین کارگری که به میل خود ترک کار کرده باشد، از شمول حمایت این قانون خارج است. تشخیص ارادی و غیر ارادی بودن بیکاری بیمه شدگان بر عهده کمیته‌ای متشکل از نمایندگان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی است و شعب تامین اجتماعی بر اساس معرفی ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در خصوص برقراری مقرری بیمه بیکاری برای بیمه شدگان اقدام می کنند.

  • دنیای اقتصاد- رئیس کمیسیون کشاورزی و آب اتاق بازرگانی خراسان رضوی در واکنش به مطرح شدن موضوع انتقال آب از دریای عمان برای رونق کشت زعفران گفت: بازار زعفران هنوز به بلوغ و تکامل خود نرسیده است. اگر چه رشد کمی و کیفی داشته ولی از نظر ارزآوری و کشت اصولی در مرحله تکمیل است. اگر در کنار این طرح ملی، در جهت سرمایه‌گذاری اصولی در کشاورزی و توسعه بازار زعفران حرکت شود، قاعدتا چنین طرح‌هایی به نفع بازار خواهد بود.

  • دنیای اقتصاد- نشست تخصصی تنوع زیستی با حضور اساتید، دانشجویان، کارشناسان و مسئولان محیط زیست خراسان رضوی در دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد؛ نشستی با محوریت موضوعاتی چون تنوع زیستی جانوری، تنوع زیستی گیاهی، حقوق حیوانات، دامپزشکی حیات وحش و تجارت حیات وحش.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- 25 اردیبهشت ماه سالروز بزرگداشت فردوسی است و امسال برنامه‌های میراث فرهنگی و شهرداری مشهد برای این روز بزرگ، حسابی پر و پیمان است؛ از همایش بین‌المللی «شاهنامه در گذرگاه جاده ابریشم» گرفته تا سر و سامان گرفتن آرامگاه حکیم توس بعد از سالها و بهره‌برداری از فاز اول جلوخان این مجموعه و چندین و چند برنامه جانبی دیگر.

  • شریعتی‌مقدم: اتاق بازرگانی خلاءهای اقتصاد دولتی آسیب دیده را برای فعالان اقتصادی پُر می‌کند دنیای اقتصاد- دومین جلسه از سلسله نشست های «ارزش آفرینان»( گفتگو با فعالان اقتصادی حوزه کسب و کار با رویکرد انتقال تجربیات موفق این افراد) با حضور علی محمد شریعتی مقدم عضو هیات نمایندگان اتاق خراسان رضوی و مدیرعامل شرکت بین المللی نوین زعفران، در مرکز آموزش اتاق مشهد برگزار شد و این چهره فعال اقتصادی از تجارب خود و مسیری که در رسیدن به موفقیت طی کرده، برای نسل های جوان تر سخن گفت.

نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها