مدیرکل شهری استانداری خراسان رضوی :

۵۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی خراسان‌رضوی فرسوده است

۱۳ بهمن ۱۳۹۳ کد خبر : 344
مدیرکل شهری استانداری خراسان رضوی گفت: ۵۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی خراسان رضوی فرسوده است.

 به گزارش تسنیم سید مجتبی علوی‌مقدم، اظهار کرد: موضوع حمل و نقل در مدیریت شهری جدید به مانند شریان‌های خونی در بدن است که با گرفتگی آن مشکلات جدی برای جامعه پیش خواهد امد لذا باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
علوی‌مقدم تصریح کرد: این نشست با هدف شفافیت و بررسی مشکلات موجود وضعیت کنونی سازمان‌های اتوبوسرانی و تدوین راهکارها و راهبردها در یک نگاه و خرد جمعی برای تغییر وضعیت موجود و تدوین برنامه‌های آتی سازمان‌های اتوبوسرانی خراسان‌های رضوی شمالی و جنوبی در شهرستان قوچان برگزار است.
مدیرکل شهری استانداری خراسان رضوی با اشاره به اهمیت حمل و نقل عمومی در شهرها و کسب درآمدهای پایدار در سازمان‌های اتوبوسرانی تاکید کرد: اگر سازمان‌های اتوبوسرانی به منابع پایدار درآمدی و استقلال مالی دست نیابند در آینده‌ای نزدیک با فرسودگی منابع نیروی انسانی و هزینه‌های سنگین ناوگان اتوبوسرانی روبه‌رو می‌شوند.

علوی‌مقدم تصریح کرد: توسعه بخش حمل نقل شهری با اعتبارات دولتی اجرایی نمی‌شود و باید با حمایت‌های لازم زمینه‌های حضور بخش خصوصی را در این بخش فراهم ساخت. وی افزود: درحال حاضر حدود 50درصد از ناوگان اتوبوسرانی استان به سمت فرسودگی می‌‌رود که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل شهری استانداری خراسان رضوی به یارانه اعتبارات دولتی اختصاص یافته به سازمان‌های اتوبوسرانی استان اشاره کرد و اظهار داشت: تاکنون حدود 16 میلیارد تومان یارانه دولتی به این بخش تخصیص یافته لیکن براساس تجربیات موجود سیاست کاری برون سپاری و ورود بخش خصوصی در این زمینه است.

« منبع خبری : تسنیم » آخرین ویرایش : ۱۳ بهمن ۱۳۹۳, ۱۳:۲۴


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها