مدیرعامل سازمان پارک‌های شهرداری مشهد:

پروژه باغ مینیاتوری مشهد مقدس سال ۹۴ افتتاح می‌شود

۱۲ بهمن ۱۳۹۳ کد خبر : 340
مدیرعامل سازمان پارک‌های شهرداری مشهد مقدس گفت: پروژه باغ مینیاتوری مشهد مقدس سال ۹۴ افتتاح می‌شود.

به گزارش  تسنیم، محمدرضا سلامی در حاشیه بازدید خبرنگاران از پروژه باغ مینیاتوری مشهد مقدس اظهار کرد: هدف اصلی از احداث این پروژه ایجاد و به نمایش گذاشتن 58 ماکت از بناهای تاریخی کشور است.
سلامی با اشاره به زیبایی‌های منحصر به فرد باغ مینیاتوری گفت: در این باغ دو راه جدا برای بازدید احداث شده ‌که می‌توان به راه پیاده رو و به قطار که سرتاسر پارک را طی می‌کند اشاره کرد. وی با بیان اینکه دیدنی‌های فراوان در این باغ با طراحی‌های منحصر به فردی احداث شده است، گفت: در این باغ ما شاهد یک دریاچه مصنوعی با مساحت 2200 هزار متر مربع و به عمق 105 متر خواهیم بود.
سلامی با بیان اینکه تمامی تلاش‌ها در راستای ایجاد حس امنیت و راحتی برای بازدید کنندگان بوده است گفت: یکی از ویژگی‌های این باغ احداث 5300 متر مربع پارکینگ برای بازدید کنندگان است.
مدیرعامل سازمان پارکهای شهرداری مشهد با اشاره به ایجاد مسیر ریلی در سرتاسر باغ گفت: بازدید کنندگان می‌توانند با استفاده از مسیر ریلی و قطار از تمامی باغ دیدن کنند.
مدیرعامل سازمان پارک‌های شهرداری مشهد مقدس با بیان اینکه تاکنون تعدادی از 58 ماکت مورد نظر ساخته شده است بیان کرد: قرار است تا ماکت بناهایی همچون تخت جمشید، مقبره عطار نیشابوری، پل خواجو و سد کارون در این باغ ساخته و در معرض نمایش گذاشته شود.
سلامی اظهار کرد: پارک مینیاتوری مشهد با اعتباری بالغ بر 24.5 میلیارد تومان تیر ماه سال آینده افتتاح می‌شود. وی بیان کرد: مساحت کل این پروژه 8 هکتار است که از این مقدار 4.4 هکتار را فضای سبز و باقی را معابر، ساختمان‌ها و دریاچه مصنوعی تشکیل می‌دهند.
سلامی با بیان اینکه این پارک در راستای پارک‌های موضوعی احداث شده است گفت: قرار است در این پارک المان‌های ملی، مذهبی و اسطوره‌ای به نمایش در بیایند.
 

« منبع خبری : تسنیم » آخرین ویرایش : ۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۳:۰۴


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها