معاون شرکت برق منطقه ای خراسان:

خراسان رضوی در نصب نیروگاههای خورشیدی رتبه اول کشور را دارد

۱۲ بهمن ۱۳۹۳ کد خبر : 339
معاون برنامه ریزی شرکت برق منطقه ای خراسان گفت: استان خراسان رضوی در نصب نیروگاههای خورشیدی رتبه اول کشور را داراست.

به گزارش ایرنا مهدی رجبی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: هم اکنون صفحات نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 110 کیلو وات در ساختمان مرکزی شرکت برق خراسان رضوی نصب شده است. وی اظهار کرد: نصب نیروگاه های خورشیدی با ظرفیت یکهزار کیلو وات در 44 دستگاه اجرایی استان خراسان رضوی با همکاری استانداری از سال گذشته آغاز شده که اغلب آنها در سال جاری به این سیستم مجهز شده اند.

رجبی گفت: سیستم نیروگاه خورشیدی بر پشت بام ادارات، مساجد و مراکز عمومی و تعدادی از منازل شهروندان نصب شده که وزارت نیرو درصدد است این سیستم را به شکل گسترده از طریق فراخوان در اختیار مشترکین متقاضی قرار دهد.

معاون برنامه ریزی شرکت برق منطقه ای خراسان رضوی افزود: شرکتهای توزیع برق در سراسر استان از طریق جراید و روزنامه ها فراخوان عمومی منتشر می کنند تا دستگاه های اجرایی از طریق شرکت در مناقصه و مشترکین خانگی با ثبت نام انفرادی از مزایای نیروگاه خورشیدی بهره مند شوند.

رجبی اظهار کرد: 50 درصد هزینه نصب نیروگاه خورشیدی حداکثر تا 45 میلیون ریال توسط وزارت نیرو و مابقی توسط مشترکین پرداخت می شود. وی با بیان اینکه تاکنون 200 مشترک خانگی برای بهره مندی از نیروگاه خورشیدی در این استان ثبت نام کرده اند، افزود: هم اکنون نصب نیروگاه خورشیدی 70 متقاضی خانگی انجام شده است.

« منبع خبری : ایرنا » آخرین ویرایش : ۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۳:۰۲


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها