مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی:

حقوق معلمان بر اساس صلاحیت علمی افزایش می یابد

۱۲ بهمن ۱۳۹۳ کد خبر : 338
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در چارچوب لایحه نظام رتبه بندی معلمان که تقدیم مجلس شورای اسلامی شده حقوق فرهنگیان با توجه به صلاحیتهای علمی افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا جواد حسینی در جمع فرهنگیان شهرستان بردسکن گزارش داد: با افزایش حقوق نمی توان منزلت و جایگاه معلمان را بالا برد بلکه معلم باید با کسب صلاحیتهای علمی و افزایش انگیزه جایگاه و شان خود را بالا ببرد. وی همچنین از پرداخت مطالبات فرهنگیان خراسان رضوی طرف دو هفته آینده خبر و ادامه داد: تا پایان بهمن ماه تمام مطالبات فرهنگیان این استان پرداخت می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی همچنین با انتقاد از استخدام 160 هزار معلم در دولت قبل گفت: ورود این همه نیرو در دولت به حقوق دیگر معلمان لطمه زد. وی افزود: بطوری که 99 درصد بودجه آموزش و پرورش به عنوان حقوق کارکنان پرداخت می شود و فقط یک درصد بودجه به کیفیت بخشی در مدارس اختصاص می یابد.

حسینی همچنین اظهار کرد: با تحول ساختار نظام آموزشی مصمم هستیم از مجموعه نیروهای فعلی استفاده بهینه داشته باشیم. وی گفت: امسال دو هزار و 800 نفر از فرهنگیان در خراسان رضوی بازنشسته شده اند اما حتی یک نفر استخدام نداشته ایم و با صرفه جویی در نیروی انسانی هیچگونه خللی نیز در اداره کلاسهای درسی ایجاد نشده است.

همچنین در این نشست نماینده مدیران و معلمان آموزش و پرورش بردسکن خواستار مستقل شدن نمایندگی آموزش و پرورش شهر انابد و اعطای نمایندگی به بخش شهر آباد شهرستان بردسکن شدند.

سیداحمد شبانی تاسیس بانک فرهنگیان، استخدام فرزندان فرهنگیان، توجه به افزایش حقوق معلمان و اختصاص اعتبار برای برگزاری کلاسهای کنکور را از دیگر خواسته های دیگر فرهنگیان شهرستان بردسکن عنوان کرد.

12 هزار و 380 دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در شهرستان بردسکن مشغول تحصیل هستند. 35 درصد از مجموع 167 مدرسه این شهرستان دچار فرسودگی بوده لذا تخریبی و غیرقابل استفاده می باشند. 

مرکز شهرستان 76 هزار نفری بردسکن در 273 کیلومتری جنوب غرب مشهد واقع است.

« منبع خبری : ایرنا » آخرین ویرایش : ۱۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۳:۰۱


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها