معاون برنامه ریزی و توسعه استانداری خراسان رضوی :

حجم صادرات کالا از خراسان رضوی پنج برابر واردات است

۱۱ بهمن ۱۳۹۳ کد خبر : 331
معاون برنامه ریزی و توسعه استانداری خراسان رضوی گفت: حجم صادرات کالا از این استان پنج برابر واردات آن است لذا تراز بازرگانی خراسان رضوی در شرایط نسبتا مطلوبی قرار دارد.

به گزارش ایرنا رضا جمشیدی در جمع خبرنگاران افزود: طی 10 ماه گذشته امسال یک میلیارد و 502 میلیون دلار کالا از خراسان رضوی صادر شد. وی گفت: این میزان از نظر ارزشی نسبت به همین مدت در سال قبل هشت درصد و از نظر وزنی 12 درصد رشد دارد.

معاون استاندار خراسان رضوی افزود: افزایش صادرات استان نشان می دهد وضعیت خراسان رضوی در این زمینه بطور نسبی از متوسط کشوری مطلوبتر است. وی همچنین گفت: 80 درصد صادرات خراسان رضوی شامل کالاهای تولیدی همین استان در بخشهای صنعت، کشاورزی و فنی مهندسی است.

جمشیدی افزود: طی 10 ماه گذشته امسال میزان مصرف واحدهای صنعتی در زمینه برق و گاز نیز افزایش یافته که به مفهوم افزایش تولید، اشتغال و سرمایه گذاری در واحدهای صنعتی خراسان رضوی است. وی در ادامه اظهارداشت: مجموع واردات خراسان رضوی با احتساب گندم و نهاده های دامی نیز طی این مدت به 808 هزار تن رسید که ارزش آن 467 میلیون دلار بود.

معاون برنامه ریزی و توسعه استانداری خراسان رضوی گفت: حجم واردات که بطور عمده شامل گندم و نهاده های دامی است نسبت به همین زمان در سال قبل از نظر وزنی 142 درصد و از نظر ارزش 59 درصد افزایش نشان می دهد. وی افزود: رشد واردات خراسان رضوی ناشی از تغییر برنامه حمل کالاهای اساسی مورد نیاز استان همچون گندم و نهاده ها از بندرعباس به مرز سرخس بوده است.

جمشیدی گفت: بخش عمده این دو محصول امسال به جای حمل از بندرعباس، از طریق قزاقستان و با صرف هزینه کمتری به خراسان رضوی وارد شده است.

« منبع خبری : ایرنا » آخرین ویرایش : ۱۱ بهمن ۱۳۹۳, ۱۴:۵۵


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها