درآمد خراسان شمالی هشت درصد از برنامه جلو زد

۸ بهمن ۱۳۹۳ کد خبر : 327
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی گفت: درآمدهای این استان در سال جاری نسبت به برنامه پیش بینی شده حدود هشت درصد رشد داشته است.

به گزارش ایرنا رضا بهمن پور اظهار کرد: در 9 ماه سال جاری میزان درآمد این استان به یک هزار و 595 میلیارد و 882 میلیون ریال رسیده است. وی اضافه کرد: یک هزار و 366 میلیارد و 708 میلیون ریال از درآمدهای استان در حوزه مالیاتی و مابقی که حدود 229 میلیارد و 174 میلیون ریال بوده از سایر بخش های درآمدی استان وصول شده است.

به گفته بهمن پور 86 درصد از درآمدهای استان ناشی از درآمدهای مالیاتی است که در بخش درآمدهای مستقیم در 9 ماهه سال جاری 98 درصد برنامه یک ساله محقق شده است. وی درآمدهای مالیات مستقیم استان را در این مدت یک هزار و 225 میلیارد و 488 میلیون ریال و درآمدهای مالیاتی بر تولید کالا و خدمات را 341 میلیارد و 220 میلیون ریال اعلام کرد.

بهمن پور گفت: امسال میزان درآمدهای مالیاتی بر تولید کالا و خدمات در این استان به نسبت برنامه 58.5 درصد رشد داشته است.

دبیر ستاد سرمایه گذاری خراسان شمالی درآمدهای پیش بینی شده برای این استان در سال جاری را حدود یک هزار و 970 میلیارد ریال اعلام کرد.

بهمن پور میزان درآمدهای ناشی از جرایم رانندگی در این استان در سال جاری را افزون بر 144 میلیارد ریال اعلام کرد که به نسبت سهمیه تعیین شده 9 ماهه حدود 3.8 درصد رشد داشته است.

براساس گزارش فرمانده انتظامی خراسان شمالی امسال 586 هزار دستگاه خودرو در این استان به دلیل تخلفات رانندگی جریمه شدند که میانگین جریمه هر خودرو طبق درآمدهای کسب شده، حدود 300 هزار ریال بوده است.

« منبع خبری : ایرنا » آخرین ویرایش : ۸ بهمن ۱۳۹۳, ۱۳:۲۸


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها