انتقاد رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر؛

سیاست‌های جذب سرمایه‌گذار در مشهد مشکل دارد/بی‌رغبتی سرمایه‌گذاران

۸ بهمن ۱۳۹۳ کد خبر : 324
رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد ضمن انتقاد از روند جذب سرمایه‌گذار در شهر گفت: در سیاست‌گذاری برای جذب سرمایه‌گذار مشکل داریم.

به گزارش ایسنا سید عبدالکریم جوادی، در واکنش به اظهارات معاون اقتصادی شهر مشهد مبنی بر اینکه «مشکلی در خصوص سرمایه‌گذار نداریم»، با بیان اینکه نگاه من به روند کنونی سرمایه‌گذاری در مشهد منفی است، اظهار کرد: بعد از گذشت 36 سال از انقلاب اکنون دیگر فرصتی برای آزمون و خطا نداریم. وی ادامه داد: دولت در وضعیت کنونی به دنبال مهار تورم و خروج از رکود اقتصادی است و ما باید برای تحقق این مساله با دولت همراه شویم.

جوادی با بیان اینکه عمده سرمایه‌گذاری‌ها در مشهد در زمینه ساخت و ساز صورت می‌گیرد، به مصوبه شورای شهر در زمینه افزایش تعرفه‌ها و جریمه‌های ساخت و ساز اشاره و تصریح کرد: در شرایطی که کشورهای همسایه با تبلیغات بسیار زیاد بخش مسکن را هدف خود قرار داده‌اند و از این طریق سرمایه‌گذار جذب می‌کنند، ما نباید هزینه‌های ساخت و ساز را در  مشهد بالا ببریم زیرا این امر باعث خروج سرمایه‌گذاران از مشهد و حتی از کشور خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد با تأکید بر اینکه صنعت ساختمان در کشور ما روند خوب و تأثیرگذاری در توسعه اقتصادی داشته است، عنوان کرد: این صنعت در مشهد نیز می‌تواند هم برای مدیریت شهری و هم برای توسعه اشتغال مؤثر باشد و با توجه به این مسائل بالا بردن هزینه‌های جاری ساختمان‌سازی باعث بی‌رغبتی سرمایه‌گذاران خواهد شد و متأسفانه اکنون این اتفاق افتاده است و در صورت عدم اصلاح وضع موجود مشکلات بسیاری خواهیم داشت.

انتظارات از معاونت اقتصادی بیشتر است

جوادی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در معاونت اقتصادی انجام شده است، افزود: با این حال با توجه به اینکه بسترهای بسیاری برای سرمایه‌گذاری فراهم است، انتظارات ما و مردم بیشتر از این است. وی در خصوص آخرین وضعیت پروژه مجد و اختلافات شهرداری با سرمایه‌گذار این پروژه نیز اظهار کرد: قرار شده یک مؤسسه حسابرسی با عنوان «راهور» که به عنوان حکم مورد قبول سرمایه‌گذار مجد و مدیران شهری است، ظرف مدت دو ماه حسابرسی این پروژه را انجام دهد و گزارش خود را ارائه کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه پروژه بافت فرسوده مجد در مقایسه با سایر بافت‌های فرسوده سطح شهر مشهد عملکرد مثبت و بسیار خوبی داشته است، گفت: ما به دنبال واقعیت و حق بیت‌المال هستیم و در صورتی که گزارش حسابرسی پروژه مجد نشان دهد در حق شهر مشهد اجحافی صورت گرفته است، باید سرمایه‌گذار مجد جبران کند.

« منبع خبری : ایسنا » آخرین ویرایش : ۸ بهمن ۱۳۹۳, ۱۳:۲۵


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها