استاندار خراسان رضوی:

درآمد 3000 میلیارد تومانی حضور زائران در خراسان

۷ بهمن ۱۳۹۳ کد خبر : 322
استاندار خراسان رضوی به اشاره به حضور 28 میلیون زائر در استان افزود: این میزان زائر حاکی از درآمد سرانگشتی سه هزار میلیارد تومانی دارد.

به گزارش ایسنا، علیرضا رشیدیان در گردهمایی ائمه جمعه خراسان رضوی اظهار کرد:این امر فرصت‌های خوب شغلی را در اختیار جوانان ما قرار داده است. استان خراسان رضوی مستعد کار است و از طرفی نیروی انسانی و سرمایه لازم را در اختیار دارد. وی افزود: با وجود مشکلات اقتصادی موجود، نرخ بیکاری در کشور 10.5 درصد است در حالیکه در استان این نرخ به 8.3 درصد کاهش یافته است.

رشیدیان تصریح کرد: متاسفانه در سال گذشته قریب به 90 هزار پرونده مربوط به نگهداری و فروش مواد مخدر بود که 16.9 درصد با افزایش روبه‌رو بوده است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به پرونده‌های مربوط به ضرب و جرح عمدی در استان اظهار کرد: 57 هزار و 157 مورد از پرونده‌های ارجاع شده به دفتر قضایی، توهین به اشخاص بوده است.

رشیدیان با ابراز تاسف از رتبه نخست طلاق مشهد در سطح کشور ادامه داد: خیلی بد است که در مشهدالرضا به عنوان پایتخت معنوی کشور، خانواده‌ها تا مرز فروپاشی پیش روند. وی سایر پرونده‌های قضایی را مربوط به مطالبه مهریه، نفقه، طلاق توافقی و الزام به تمکین دانست و گفت: همچنین طلاق عاطفی در خانواده رواج بسیار یافته که باید از این امر جلوگیری شود.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه 69 درصد بودجه سال جاری محقق شده است و این در حالی است که بودجه سال گذشته 33 درصد محقق شده بود، افزود: بودجه سال جاری بالغ بر یک هزار و 156 میلیارد تومان است که 344 میلیارد تومان صرف امور جاری شده و بودجه عمرانی با مبلغ 722 میلیارد تومان با 62 درصد رشد روبه‌رو بوده است.

رشیدیان با بیان اینکه در حالی که کشور 16.8 درصد تورم را تجربه می‌کند، تورم در خراسان رضوی 13.2 درصد است، افزود: توسعه متوازن از جمله برنامه‌های در دستور کار است. ما باید با توسعه روستایی جلوی مهاجرت و حاشیه‌نشینی‌ها را بگیریم که خوشبختانه این امر در 29 نقطه دنبال شده است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به بحران آب در استان، تصریح کرد: در سال جاری با بیش از 20 میلی‌متر افزایش بارندگی در استان 116 درصد افزایش بارندگی داشتیم اما این مساله جبران کسری و کمبود آب را نمی‌کند. وی در خصوص مسائل حاشیه شرکت پدیده عنوان کرد: مسائل مربوط به صندوق میزان و شرکت پدیده دو مساله متفاوت و مجزا هستند که نباید این دو را کنار یکدیگر قرار داد.

رشیدیان افزود: ما به دنبال تعطیلی و اضمحلال پدیده نیستیم بلکه به دنبال اقدامات غیر قانونی پدیده همچون ساخت و ساز بدون پروانه، عدم پرداخت عوارض و جمع‌آوری پول مردم به صورت غیر قانونی هستیم که این شرکت با استفاده از خلاء قانونی چنین اقداماتی را مرتکب شده است. وی ادامه داد: سهام شرکت پدیده واقعی نبود و از شرکت‌ سهامی به مردم واگذار می‌شد که این شرکت هیچ مایملکی نداشت .

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: هیات مدیره این شرکت نباید تابع امیال غیر قانونی قرار گیرد بلکه این شرکت باید از قانون تمکین کند.

« منبع خبری : ایسنا » آخرین ویرایش : ۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۴۴


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها