پرونده اولین نمایشگاه فرصتهای سرمایه گذاری و اقتصاد شهری در مشهد بسته شد

سودآوری متفاوت‌ در مشهد

۱۹ آذر ۱۳۹۸ کد خبر : 2466
دنیای اقتصاد- نخستین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصاد شهری مشهد در حالی شنبه شب پس از پنج روز فعالیت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد به کار خود پایان داد که میزبان بیش از ۳۰ سفیر ایران در کشورهای خارجی و سفرای خارجی در کشورمان بود و طبق اعلام برگزارکنندگان ۸۶۷۰ میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری با شهرداری مشهد شامل بازسازی بافت اطراف حرم مطهر رضوی، توسعه خطوط ٢و ٣ قطار شهری و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی مشهد به امضا رسید.

محمدرضا کلایی شهردار مشهد با مهم شمردن نقش سرمایه‌گذاران صنعت ساختمان در این کلان‌شهر مذهبی معتقد است مشهد قطعا می‌تواند در حوزه‌های ساختمان و خدمات رتبه بالایی داشته باشد و نقش پیشران را برای این مساله در حوزه سرمایه‌گذاری ایفا کند. محمدرضا کلایی می‌گوید: مهم‌ترین چالش سرمایه‌گذاری در مشهد، شناخت تمایز بین سطح سودآوری در این شهر و سایر کلان شهرها و باور به این تفاوت چشمگیر است.

محمدرضا حیدری رئیس شورای شهر مشهد هم با تاکید بر لزوم تشویق سرمایه گذاران خارجی میگوید: اگر فردی ۵۰۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری کند می‌تواند از ظرفیت اقامت در شهر استفاده کند. اما در مجموع موانع آن باید برطرف شود و باید از ظرفیتی که در جوار ما و با توجه به پیوندی که از نظر زبان، دین و فرهنگ میان‌مان وجود دارد استفاده کرد و امیدوارم این موانع برطرف شود تا بتوانیم از فرصت سرمایه‌گذاران خارجی بهره‌مند شویم.

محمدرضا حسین نژاد معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد هم با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری در ساخت و ساز شهری اظهار میکند: صنعت ساختمان یکی از منابع ایجاد اشتغال است، به واسطه اینکه برای اجرای هر پروژه ساختمانی چندین نفر مشغول به کار می شوند و در پروژه های مشارکتی نیز ساخت و ساز وجود دارد که رونق را در بخش های اشتغال و اقتصاد ایجاد می کند.

وی می افزاید: وجود بارگاه امام رضا(ع) به عنوان مرجعی که سالانه حدود 30 میلیون نفر زائر را جذب مشهد می کند، باعث به وجود آمدن رونق اقتصادی در شهر می شود و این همدلی بین مسئولان، بزرگترین بستر سرمایه گذاری اقتصادی در بخش های مختلف و حرکت به سمت شهر هوشمند است.

اقتصاد شرق آخرین ویرایش : ۱۹ آذر ۱۳۹۸, ۱۰:۴۴


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها