فیاضی پیشنهاد داد؛

تبدیل طرقبه‌و‌شاندیز به فرمانداری مستقل و با مدیریت یكپارچه شهری مشهد

۲۳ دی ۱۳۹۳ کد خبر : 242
عضو شورای شهر مشهد گفت: در طرح جامع مشهد، شهرستان طرقبه و شاندیز همانند شمیرانات در تهران؛ با فرمانداری مستقل اما با مدیریت یكپارچه شهری مشهد تبدیل شوند.

به گزارش  مهر، سید جلال فیاضی صبح سه شنبه در پنجاهمین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر مشهد كه در تالار شورای اسلامی برگزار شد در نطق پیش از دستور خود اظهار كرد: به اعتقاد صاحب نظران علم مدیریت، در یك نظام مدیریتی موفق، مدیران به مثابه دونده های مشعل المپیك هستند كه پی در پی راه نفر قبلی را ادامه می دهند تا سرانجام شعله مشعل كه همان دستیابی به هدف است را روشن كنند. وی افزود: متاسفانه در سال های اخیر یكی از شیوه های ناپسند در نظام مدیریتی ما، نقد و تخریب مدیران سابق و حركت از نقطه آغاز است.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: در حالی كه پس از ۱۷ ماه از آغاز كار شورای چهارم انتظار می رود ما پاسخگوی عملكرد خود باشیم و قضاوت در مورد مدیران قبل را باید به مردم واگذار كنیم.

فیاضی تصریح كرد: مدیران شهری گذشته بر اساس دانش، توانمندی ها و تدبیر خود كارنامه ای را از خود بر جای گذاشتند و ما نیز باید پس از چهار سال با كارنامه ای مسئولیت را ترك كنیم. وی در ارتباط با فساد مالی در سیستم مدیریت شهری مشهد گفت: فساد مالی دغدغه مقام معظم رهبری، مردم و همه ماست. اما فساد مالی در نظام اداری دولتی و عمومی ما ساختاری سیستماتیك است.

فیاضی اضافه كرد: اگر مدعی فساد در مدیریت گذشته هستیم باید رسیدگی آن را به دستگاه های نظارتی و قضائی واگذار كنیم و البته ما همچنان با حساسیت و دقت پیگیری كنیم.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد در ارتباط با وضعیت طرح جامع شهری تاكید كرد: خوشبختانه شورای عالی شهرسازی طرح جامع مشهد را تصویب كرد و امید می رود با تصویب سریع طرح های تفصیلی نقشه راه توسعه و عمران مشهد مشخص شود. وی اظهار كرد: یكی از مصوبه های مهم این شورا حذف تراز فیزیكی و مالی از طرح نوسازی حرم مطهر است كه اینجانب از سالها پیش نسبت به این مانع و معضل بزرگ در این پروژه هشدار داده بودم.

فیاضی با اشاره به وضعیت طرقبه و شاندیز در طرح جامع شهری مشهد بیان كرد: مردم عزیز طرقبه و شاندیز ایجاد شهرستان طرقبه و شاندیز را حق خود می دانند و باید از این حق دفاع كنیم. وی خاطر نشان كرد: در راستای رفع این اختلاف می توانیم الگوی این شهرستان، شمیرانات تهران باشد. شهرستان طرقبه و شاندیز با فرمانداری مستقل اما با مدیریت یكپارچه شهری با مشهد باشد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در ارتباط با حاشیه شهر مشهد عنوان كرد: در شورای چهارم تلاش هایی برای توجه بیشتر به حاشیه شهر مشهد انجام شد و حاشیه را به یك گفتمان شهری تبدیل كرد. وی تصریح كرد: رئیس جمهور محترم و دولت نیز به این موضوع توجه ویژه ای كردند به طوریكه حاشیه شهر مشهد به متن سفر استانی تبدیل شد، اما متاسفانه در بودجه ۹۴ تبلور نیافت.

فیاضی افزود: گفتمان و حرف؛ مشكل حاشیه شهر مشهد را حل نمی كند، انتظار می رود نماینده محترم عالی دولت و نمایندگان محترم مشهد در مجلس موضوع را تا پایدار كردن ردیف بودجه برای حاشیه شهر مشهد به طور جدی پیگیری كنند. وی گفت: همچنین تبدیل حاشیه شهر و توس به یك شهرستان مستقل و با فرمانداری مستقل و با الگوی ری و شمیرانات تهران یعنی مدیریت یكپارچه شهری با مشهد و به عنوان یك یا چند منطقه از شهرداری می تواند یك پیشنهاد ساختاری برای حل معضلات حاشیه شهر باشد.

« منبع خبری : مهر » آخرین ویرایش : ۲۳ دی ۱۳۹۳, ۱۵:۱۹


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها