معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری خراسان رضوی :

۱۰۰ درصد تعهدات سفر ریاست جمهوری به خراسان رضوی تحقق یافت

۲۳ دی ۱۳۹۳ کد خبر : 240
معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری خراسان رضوی گفت: تعهدات سفر شهریور ماه گذشته رییس جمهوری و اعضای هیات دولت به این استان در قالب تفاهمنامه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری بطور 100 درصد محقق شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، رضا جمشیدی افزود: این تفاهمنامه در دو بخش تنظیم و تاکید شد اعتبارات پروژه های ملی و نیز ملی استانی شده که در قانون بودجه امسال ردیف داشت 100 درصد تخصیص یابد. وی ادامه داد: بر این مبنا تاکنون 100 درصد اعتبارات سفر رییس جمهوری به خراسان رضوی ابلاغ شده و تخصیص این ارقام هم بیش از 80 درصد است.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: 300 میلیارد ریال اعتبار ماده 10 قانون تنظیم و نیز ماده 12 قانون مدیریت بحران نیز طی همین مدت به استان ابلاغ و در سطح شهرستان ها توزیع شد. وی افزود: همچنین 100 میلیارد ریال اعتبارات توازن منطقه ای بطور کامل ابلاغ و در شورای استانی برنامه ریزی و توسعه مصوب و توزیع شد.

جمشیدی همچنین گفت: طبق وعده معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری در سفر شهریور ماه گذشته هیات دولت به خراسان رضوی 120 میلیارد ریال از بودجه زیارت نیز به این استان ابلاغ شد. وی تاکید کرد: بر این اساس در مجموع 100 درصد تعهدات سفر ریاست جمهوری و اعضای هیات دولت به خراسان رضوی در قالب تفاهم‌نامه محقق شده است.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری خراسان رضوی افزود: علاوه بر مباحث مربوط به این تفاهمنامه موضوعات دیگری نیز در نشست هیات دولت در مشهد مصوب شده بود.

جمشیدی ادامه داد: از آن جمله 100 میلیارد ریال اعتبار برای کمربند سبز مشهد بود که بر اساس اعلام معاونت برنامه ریزی نهاد ریاست جمهوری از طریق ماده 10 قانون تنظیم و ماده 12 قانون مدیریت بحران به دولت پیشنهاد شده و امیدواریم پس از تصویب در هیات دولت در اختیار خراسان رضوی قرار گیرد.

جمشیدی در مورد اعتبار هزار و 600 میلیارد ریالی 'ساماندهی کشف رود' که مقرر شده از سال 1394 به مدت سه سال در لوایح بودجه پیش بینی شود نیز گفت: این موضوع در قالب اعتبارات سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نیرو در سال 94 لحاظ شده تا از این محل تامین اعتبار طرح انجام شود. وی در خصوص تامین حدود 200 دستگاه اتوبوس و نیز تعدادی تاکسی برای مشهد هم اظهارداشت: اتوبوس ها تامین شده لذا مشکلی در این زمینه وجود ندارد و هم اینک هماهنگی‌ها بین وزارتخانه های ذیربط در این حوزه در حال انجام است.

معاون استاندار خراسان رضوی افزود: در مورد حاشیه شهر مشهد هم بر اساس اعلام معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی نهاد ریاست جمهوری برای بخشی از بسته پیشنهادی استان که طرحها و پروژه های قابل دفاع دارد منابع لازم پیش بینی شده و در سال آتی تامین و تخصیص می یابد. وی گفت: در عین حال به منظور تعیین ردیف بودجه ای، مقرر شد مطالعه جامعی توسط استانداری خراسان رضوی با مشارکت بخشهای مربوطه از حاشیه شهر مشهد انجام و منابع مالی مورد نظر و نحوه هزینه کرد آن انجام و مشخص شود.

جمشیدی افزود: بر این مبنا علاوه بر سال آتی، برای سالهای 1395 و 1396 نیز بر اساس مطالعه جامع شامل همه پهنه های حاشیه ای مشهد، در حد توان دولت اعتبارات لازم تخصیص خواهد یافت.

مجموع پروژه های مصوب و تعهد شده خراسان رضوی در جریان سفر شهریور ماه گذشته ریس جمهوری و اعضا هیات به این استان برای سال جاری و سال آینده  131مورد است. از این تعداد 108 طرح مربوط به سال 1393 و 23 طرح دیگر برای شش ماهه نخست سال 1394 پیش بینی شده است.

« منبع خبری : ایسنا » آخرین ویرایش : ۲۳ دی ۱۳۹۳, ۱۵:۱۴


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها