رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی:

از یک سال پیش به پرونده پدیده شاندیز ورود کردیم

۲۳ دی ۱۳۹۳ کد خبر : 239
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده پدیده شاندیز اظهار کرد: قریب به یک سال است که به موضوع پرونده پدیده شاندیز وارد شده و آن را از نزدیک بررسی می‌کنیم؛ حتی خودمان رفتیم و بازدید هم کردیم.

به گزارش ایسنا، محمد علی پورمختار درحاشیه همایش روسای ادارات مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان‌های سراسر کشوربه خبرنگاران گفت: آنچه که در رابطه با پدیده مطرح است دو موضوع فروش سهام و نحوه تطبیق اوراق سهام با دارایی‌ها و اموال این شرکت است.

پورمختار ادامه داد: اصل فروش سهام به این شکل دارای ایرادات قانونی است و شرکت کارکرد سهامی عام پیدا کرده بود که این موضوع ایراد دارد، نکته دوم نیز به بحث مجوزها و تغییرکاربری‌ها بر می‌گردد که در این خصوص نیز با حضور دستگاه‌ها جلساتی برگزار شده و در حال بررسی است.

مدیرعامل پدیده از کشور خارج نشده است

رئیس کمیسیون اصل 90 در پاسخ به سوال دیگر ایسنا درباره خروج مدیرعامل پدیده شاندیز از کشور گفت: بعید می‌دانم مدیرعامل از کشور خارج شده باشد و چنین چیزی به گوش من نرسیده است.

پورمختار درباره رقم سرمایه این شرکت که گفته می‌شود 94 هزار میلیاردی است، گفت: این رقم درست نیست، اما نیاز است که کارشناسان آن را ارزیابی کنند و ما خودمان نیز درخواست کارشناس کردیم که میزان نهایی این رقم‌ها و ارقام در حال بررسی است.

« منبع خبری : ایسنا » آخرین ویرایش : ۲۳ دی ۱۳۹۳, ۱۵:۱۳


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها