.

استانداری خراسان شمالی یک میلیارد ریال به رسانه‌ها کمک می‌کند

۲۳ دی ۱۳۹۳ کد خبر : 238
استاندار خراسان شمالی گفت: استانداری امسال یک میلیارد ریال برای کمک مالی به رسانه‌های استان خراسان شمالی در نظر گرفته است.

به گزارش تسنیم ، سید علی‌اکبر پرویزی در جشن انتشار هزارمین شماره روزنامه اتفاقیه، اظهار کرد: به مدیران دستگاه‌ها توصیه می‌کنم رسانه‌ها را همراهی کنید و نگذارید تیتر و مطالب انتقادی روزنامه‌ها شما را از کوره در نیاورد.
پرویزی گفت: مردم نیز جز این انتظاری از مدیران و دستگاه‌های اجرایی ندارند و از مدیران بومی و یا غیربومی چیزی جز خدمت صادقانه نمی‌خواهند.
پرویزی نظارت بر دستگاه‌های اجرایی و جامعه را از رسالت‌های رسانه‌ها عنوان کرد و گفت: هرچند دستگاه‌های مختلف ازجمله سازمان بازرسی، دیوان محاسبات حراست‌ها و سایر دستگاه‌های نظارتی فعالیت دارند اما اگر مردم و رسانه‌ها بر عملکرد دستگاه‌ها نظارت نداشته باشند نمی‌توان به‌طور کامل جلوی تخلفات را گرفت. وی بابیان اینکه هیچ مدیری نمی‌تواند ادعا داشته باشد انحراف ندارد گفت: ادعای داشتن انحراف و مشکل در انجام کار نشانه بی‌عقلی فرد است.
استاندار خراسان شمالی گفت: مدیران باید شهامت داشته باشند و انتقادها و مشکلات طرح‌شده در رسانه‌ها را پیگیری کنند و مردم نیز بدشان نمی‌آید ببینند مدیری باشهامت در تلاش است تا مشکلی را اصلاح کند.
پرویزی افزود: در این صورت تحمل اشتباهات ما برای مردم آسان‌تر می‌شود. وی بیان کرد: من نیز به‌یقین اشتباه دارم و رسانه‌ها باید برای رفع این مشکلات کمک‌کار ما باشند.

استاندار خراسان شمالی همچنین داشتن صبر و حوصله را لازمه کار در رسانه‌ها عنوان کرد و گفت: حوزه فرهنگ حوزه ظریف و پیچیده‌ای است و این امر کار در این حوزه را سخت می‌کند بنابراین پیش بردن کار در این حوزه جز با عشق و علاقه میسر نیست.
پرویزی گفت: بر مدیران نیز تأکید شده تا با رسانه‌ها همکاری داشته باشند و اگر نمی‌توانند کمک‌کار رسانه‌ها باشند، مانعی برای آن نباشند.
استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: مدیران مکلف‌اند تا اطلاعات را در حد امکان در اختیار رسانه‌ها قرار دهند.
وی گفت: دولت یازدهم دستگاه‌های اجرایی را از شکایت از رسانه‌ها منع کرده و بر این اساس شکایات موجود نیز توسط دستگاه‌ها پس گرفته می‌شود.
استاندار خراسان شمالی گفت: استانداری امسال یک میلیارد ریال برای کمک مالی به رسانه‌های استان در نظر گرفته است. وی افزود: البته مرحله دیگری از کمک مالی نیز تا پایان امسال در حال پی‌جویی است.
پرویزی تصریح کرد: علاوه بر آن برای حمایت بیشتر از رسانه‌ها، مقررشده تا دستگاه‌های اجرایی با انعقاد قراردادهایی با نشریات، برای انتشار عملکرد و نیز انتشار نکات آموزشی از طریق رسانه‌ها اقدام کنند. وی افزود: باید تلاش کنیم تا یکی دو نشریه بومی استان حمایت شوند و باروی پا ایستادن این نشریات، تعداد بیشتری از نشریات در استان شکل گیرد.
پرویزی گفت: رسانه‌ها هرچقدر بتوانند روی پای خود بایستند، شهامت انتقاد بیشتری به دست می‌آورند.

« منبع خبری : تسنیم » آخرین ویرایش : ۲۳ دی ۱۳۹۳, ۱۵:۱۱


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها