رئیس اداره بازرگانی خارجی خراسان جنوبی :

ثبت نام کارت الکترونیکی مرزنشینان خراسان جنوبی آغاز شد

۲۲ دی ۱۳۹۳ کد خبر : 236
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: ثبت نام مرزنشینانی که تاکنون موفق به دریافت کارت الکترونیک مرزنشینان نشده اند از اول دی ماه آغاز و تا پایان بهمن ماه امسال ادامه دارد.

به گزارش ایرنا،زهرا رئوفی فرد اظهار کرد: بر اساس ماده دو تبصره یک آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی مبادلات مرزی ثبت نام مرزنشینان برای دریافت کارت مبادلات مرزی و استفاده از سهمیه ارزی سالانه در دفاتر پیشخوان خدمات دولت در سطح چهار شهرستان سربیشه، نهبندان، زیرکوه و درمیان آغاز شد و تا 30 بهمن ماه سال جاری به مدت دو ماه ادامه دارد.

رئوفی فرد ادامه داد: ساکنان مناطق چهار شهرستان ذکر شده می توانند با مراجعه تدریجی به دفاتر پیشخوان محل سکونت خود با در دست داشتن مدارک لازم نسبت به ثبت نام اقدام کنند. وی خاطر نشان کرد: آن دسته از ساکنان شهرستان های مرزی استان که کارت خویش را دریافت کرده و بر اثر وقایع چهارگانه تولد، فوت، ازدواج و طلاق نیاز به تغییرات احتمالی در تعداد افراد خانوار به واسطه کاهش، افزایش، تفکیک و یا اعلام مفقودی کارت دارند می توانند از دهه سوم دی ماه به تدریج به دفاتر پیشخوان محل سکونت خود مراجعه کنند.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد: سهمیه ارزی مرزنشینان در سال جاری بصورت قطعی برای هر نفر 160 دلار بوده که به ازای صادرات انجام شده از این سهمیه برای واردات کالاهای مشمول مرزنشینان می توانند از معافیت در نظر گرفته در قانون برخوردار شوند.

« منبع خبری : ایرنا » آخرین ویرایش : ۲۳ دی ۱۳۹۳, ۱۰:۱۲


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها