غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران ماند

رای اعتماد سوم به رئیس خراسانی

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ کد خبر : 2331
دنیای اقتصاد- صبح یکشنبه بعد از چند ماه انتظار انتخابات هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران برگزار شد و غلامحسین شافعی باردیگر با رای اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران به ریاست مهمترین تشکل بخش خصوصی کشور انتخاب شد.

شافعی در رقابت با یونس ژائله رئیس اتاق بازرگانی تبریز با ۳۰۲ رای مقابل ۱۴۰ رای از مجموع ۴۴۸ رای رئیس پارلمان بخش خصوصی شد و در ادامه جلسه هم اعضای اتاق برای انتخاب نواب رئیس وارد مرحله رأی‌گیری شدند که پس از چند انصراف سرانجام هفت نفر برای رسیدن به چهار کرسی نایب رئیسی اتاق، رقابت خود را آغاز کردند و در نهایت حسین سلاح ورزی رئیس اتاق لرستان به عنوان نایب رئیس اول، مسعود خوانساری رئیس اتاق تهران به عنوان نایب رئیس دوم، محمدرضا انصاری و محمد امیرزاده از اعضای هیات نمایندگان اتاق تهران به عنوان نواب رئیس سوم و چهارم انتخاب شدند. غلامحسین جمیلی هم در رقابت با حسین پیرموذن به عنوان خزانه دار و کیوان کاشفی هم بدون رقیب در سمت منشی ابقاء شد.

شافعی پیش از این و در اسفندماه ۱۳۹۷ توانسته بود با رای قاطع به عنوان نفر اول انتخابات اتاق بازرگانی خراسان رضوی و سپس ریاست این تشکل انتخاب شود و حالا باید منتظر ماند و دید آیا همچنان به صورت همزمان بر هر دو کرسی تکیه می زند یا نه.

او متولد ۱۳۳۰ در شهرستان قائن در خراسان جنوبی و تحصیل کرده دانشگاه تهران است و در دوره یکبار از ۱۰ آذر ۱۳۹۲ و در پی استعفای محمد نهاوندیان به ریاست اتاق بازرگانی ایران برگزیده شد و این سمت را تا خرداد ۹۴ به عهده داشت و بار دیگر از  ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ با رای اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران عهده دار این سمت بوده است.

پاسداشت اخلاق در دوره نهم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق ایران، رئیس پارلمان بخش خصوصی در ابتدای این جلسه گفت: نمایندگی از اعضای هیات رئیسه ماموریت دارم که از اعضای هیات نمایندگان تشکر کنم. مخصوصا کسانی که در 4 سال گذشته فعالیت کردند و در این دوره حضور ندارند. شافعی در ادامه گفت: من در سی و چند سال گذشته در انتخابات اتاق حضور داشته ام اما در هیچ دوره ای به اندازه این دوره آرامش را در فضای انتخابات ندیدم که نشات گرفته از اخلاق کاندیداها بود. این فضای مثبت را باید پاس بداریم و در جهت تعالی آن گام برداریم.

علاالدین میرمحمد صادقی رئیس سنی جلسه هم در ابتدای صحبت هایش گفت: در طول 40 سال گذشته که در اتاق بوده ام، دوره های مختلفی را دیده ام و تجربه حضور در هیات رئیسه را داشته ام اما هیچ گاه اتاق را به اندازه امروز شکوفا ندیده ام.

وی ادامه داد: زمانی روسای جمهور به معاونان خود می گفتند با اتاق تماس نگیرید چراکه این ها افرادی سرمایه دار و فئودال هستند که ممکن است روی شما تاثیر منفی بگذارند اما رفته رفته اتاق اعتبار خود را به دست آورد تا جایی که مقام معظم رهبری به مسئولان اعلام کرده اند که سخنان اعضای اتاق بازرگانی را بشنوید و به آن عمل کنید. باید از این موقعیت استفاده کرد و اثرگذاری بیشتری در اقتصاد داشت.

اقتصاد شرق آخرین ویرایش : ۲۷ خرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۳۵


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها