رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی:

فعالان اقتصادی در شرایط فعلی آرامش خود را حفظ کنند

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ کد خبر : 2310
دنیای اقتصاد - رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی تاکید دارد: توصیه من به فعالان اقتصادی این است که آرامش خود را حفظ کنند و بدانند جنگی در کار نخواهد بود. حتی برخی کشورهای منطقه که با ایران مخالفت دارند، می‌دانند اگر جنگی در بگیرد، آن‌ها هم خسارت خواهند دید.

محمدحسین روشنک در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص ارزیابی خود از شرایط کنونی و خصومت امریکایی‌ها با ایران اظهار می‌کند: در شرایط فعلی بایستی مردم، رسانه‌ها و فعالان سیاسی و اقتصادی با دقت و وسواس سخن بگویند. شرایط امروز، شرایطی نیست که به راحتی بتوان هر سخنی را بر زبان آورد. همین سخنی که معاون وزیر امور خارجه اخیرا فرمود، شاید یک سیاست مذاکراتی در برخورد با اروپا باشد ولی لزومی به بیان این سخنان در عرصه عمومی نیست. همچنین برخی مواضع تندی که در برخی تریبون‌ها بیان می‌شود، ضرورتی ندارد.

وی ادامه می‌دهد: دولت‌ها در برخورد با یکدیگر دو راه بیشتر ندارند؛ یا جنگ یا گفت‌وگو. البته گفت‌وگو به معنای پذیرش نظر طرف مقابل نیست. در حال حاضر شرایط به گونه‌ای نیست که با سخنان احساسی طرف مقابل را تحریک کنیم.

روشنک خاطرنشان می‌کند: مردم هم نگران نباشند چون جنگ آغاز نمی‌شود؛ امریکا بیش از ایران از جنگ می‌ترسد چون هنوز نتوانسته از شر پیشینی که برای خود ایجاد کرده، نجات یابد. ایران هم دنبال چنین مساله‌ای نیست. البته امریکا قلدری و زورگویی می‌کند ولی رئیس‌جمهور کنونی امریکا اهل جنگ نیست.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی اضافه می‌کند: سیاست‌گذاران نظام بایستی در خصوص مسائل تصمیم بگیرند نه اینکه هر کس هر سخنی را بخواهد، بتواند بیان کند. ما اعتقاد داریم وضعیت امروز، شرایطی نیست که هر کس پیرامون آن تصمیم به اظهار نظر بگیرد. هر سیاستی باید توسط مقامات عالی و شورای عالی امنیت ملی بیان شود.

 

اقتصاد شرق آخرین ویرایش : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۱۹:۴۰


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها