بنیانگذار شرکت چرم مشهد در واکنش به خبر یکی از مطبوعات خراسانی در خصوص آلایندگی این شرکت:

پاسخ زحماتم این است؟

۱۳ آذر ۱۳۹۷ کد خبر : 2222
دنیای اقتصاد- در هفته های گذشته، داستان فاضلاب چرمشهر و تصفیه خانه این شهرک صنعتی در مطبوعات محلی منتشر شد. اواخر هفته اخیر هم مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران گفته فاضلاب شهرک صنعتی چرمشهر از حد فاضلاب رد شده و زهرابه است و به دلیل میزان بالای اسید که در آن وجود دارد، حتی بتن را تخریب می‌کند. در این میان، در یکی از رسانه‌ها نام کارخانه چرم مشهد به عنوان یکی از کارخانه‌های آلاینده آورده شد.

موضوع را از رضا حمیدی، بنیان گذار چرم مشهد، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان رضوی و رئیس هیات رئیسه انجمن مدیران صنایع خراسان جویا شدیم.

حمیدی با بیان اینکه «خبری که در خصوص زهرآبه شدن فاضلاب چرمشهر در روزنامه‌ها درباره کارخانه چرم مشهد به چاپ رسید، مغرضانه و غیرواقعی بود»، می‌گوید: این روزنامه به طور شفاهی در خصوص این خبر عذرخواهی کرد. ما دارای مدارکی هستیم که نشان می‌دهد میزان آلودگی فاضلاب شرکت در حد مجاز است زیرا باید میزان فاضلاب خود را تا حدی کاهش دهیم و سپس آن را به تصفیه‌خانه شهرک بفرستیم و برای این مساله هزینه‌ای را به شهرک صنعتی پرداخت می‌کنیم.

وی ادامه می‎دهد: چرم مشهد هیچگونه کوتاهی در کار خود انجام نداده است؛ اگر میزان آلودگی پساب ما بیشتر از حد مشخص شده باشد، جریمه خواهیم شد؛ چرمشهر به صورت ماهانه فاضلاب ما را مورد بررسی قرار می‌دهد و این در حالیست که تاکنون جریمه نشده‌ایم و کار خود را به درستی انجام داده ایم. خبرنگاری که این خبر را در خصوص چرم مشهد منتشر کرده، یا به اشتباه نام این شرکت را ذکر کرده و یا مغرضانه دست به این کار زده است.

رئیس هیات رئییسه انجمن مدیران صنایع استان خاطرنشان می‌کند: البته در خصوص آلودگی سایر واحدهای چرمشهر، سازمان محیط زیست باید تحقیق کند که کدام یک از واحدهای تولیدی و صنعتی چرم شهر دارای آلودگی هستند و این امر کار خبرنگار روزنامه نیست که به اینگونه مسائل بپردازد؛ یعنی باید خبرنگار با سازمان محیط زیست مصاحبه کند و نظر این سازمان را در خبر خود منتشر کند و نباید در خبرش ذکر کند که همه شرکت‌های چرم دارای آلودگی هستند.

وی تاکید می‌کند: در مساله زهرابه شدن فاضلاب چرمشهر، کارخانه چرم مشهد هیچ مشکلی ندارد. من با کارخانه چرم مشهد به این کشور خدمت کرده‌ام اما یک روزنامه اینطور باید پاسخ تلاشهایم را بدهد؟

حمیدی عنوان می‌کند: با این کارخانه باعث شدم، روزی 1000 تا 2000 جلد پوست گوسفند به دست ترک‌ها و ایتالیایی ها نیافتد و این پوست در صنعت خود کشور به مصرف برسد. روزی که بتن ریزی کارخانه چرم مشهد ریخته می‌شد، کسانی نزد من آمدند تا ببینند چه کسی می‌خواهد این کارخانه را ایجاد کند. اعتقاد داشتند این کار دیوانگی است، در حالیکه من به کار خودم ایمان داشتم. چرا باید چرم مرغوب خود را به کشورهای اروپایی صادر کنیم درصورتی که آنها با چرم ما محصولات چرمی ایجاد می‌کنند و چندین برابر به ما به فروش می رسانند.

« منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۱۳ آذر ۱۳۹۷, ۱۰:۱۵


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها