نماینده مردم زابل:

طرح های عمرانی و توسعه ای سیستان روند کندی دارد

۲۲ دی ۱۳۹۳ کد خبر : 222
نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح های توسعه ای و عمرانی مهم و بزرگ در سیستان با روند کندی روبرو است.

به گزارش مهر، سیدباقرحسینی، گفت: پروژه احداث بزرگراه زابل- زاهدان یکی از طرح هایی است که با وجود اینکه بیش از ۸ سال از آغاز عملیات اجرایی آن می گذرد اما هنوز یک سوم طول این راه نیز به اتمام نرسیده و اعتبار تخصیص یافته به آن و سایر راه های استان با بی مهری همراه بوده است.

حسینی ادامه داد: معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در سفری که سال گذشته به منطقه سیستان داشتند قول دادند تا مطالبات پیمانکار فاز نخست بزرگراه زاهدان- زابل را پرداخت کنند که تاکنون در این رابطه نیز اقدامی رابطه انجام نشده است.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه ۸ سال است که این پروژه آغاز شده اما پیشرفت قابل توجهی نداشته است. وی ارائه طرح مناطق جدید آزاد تجاری سیستان و بلوچستان به شورای عالی مناطق آزاد را از دیگر طرح هایی عنوان کرد که تاکنون اقدامی برای آن انجام نشده است.

حسینی اظهار کرد: به دلیل اینکه اقتصاد بیشتر مردمان این منطقه با هامون گره خورده است و در حال حاضر به  دلیل خشکیدگی هامون اقتصاد مردم نیز متزلزل شده است لذا طرح ایجاد مناطق آزاد تجاری در استان باید هرچه سریعتر به شورای عالی مناطق آزاد ارائه شود. وی یادآور شد: از زمان دستور رئیس جمهور درخصوص تهیه طرح منطقه آزاد تجاری سیستان ۱۰ ماه گذشته است اما متاسفانه تا کنون هیچ اقدام جدی در این راستا صورت نگرفته و لذا خواستار ارائه این طرح به شورای عالی مناطق آزاد هستیم.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از حضور وزیر بهداست در منطقه سیستان به منظور کمک به مردم محروم این منطقه بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان تاکنون از نعمت گاز محروم بوده اند و لذا نیاز است به منظور برخورداری ساکنان این استان از این نعمت در روند لوله گذاری در طول مسیر اقدام شود.

« منبع خبری : مهر » آخرین ویرایش : ۲۲ دی ۱۳۹۳, ۱۱:۵۱


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها