معاون اقتصادی شهردار مشهد خبر داد:

راه‌اندازی مجدد 16 پروژه شهری به ارزش 2700 میلیارد تومان

۶ آذر ۱۳۹۷ کد خبر : 2219
دنیای اقتصاد- معاون اقتصادی شهردار مشهد گفت: ۱۶پروژه بر زمین مانده شهرداری به دلیل اختلاف در موضوعات مختلف راه اندازی مجدد شد؛ ارزش سرمایه گذاری این پروژه‌ها 2700 میلیارد تومان است.

رضا خواجه نائینی در نشست خبری خود که پس از بازدید از پروژه مشارکتی یاس مشهد برگزار شد، با اشاره به بلاتکلیفی بسیاری از پروژه‌ها در دوره قبلی شهرداری تصریح کرد: این بلاتکلیفی به علت اختلاف نظر میان سرمایه‌گذاران، حوزه فنی و شهرسازی و... بود که در نهایت در دوره جدید به تفاهمات خوبی رسیدیم. پروژه‌های بلاتکلیف به نوعی سرمایه شهر است که می‌تواند به گردش مالی شهر کمک کند. در مجموع، ۱۶پروژه با مجموع سرمایه گذاری 2700 میلیارد تومان با اختلاف در موضوعات مختلف بر زمین مانده بود، که تلاش کردیم و حل اختلاف و راه اندازی مجدد شد.

وی از تامین مالی تمام پروژه‌های بالای ۱۰ میلیارد تومان شهرداری در حوزه معاونت اقتصادی خبر داد و گفت: ارزش قراردادهای کلان پروژه‌های شهری در معاونت اقتصادی طی یکسال گذشته ۲۱۰۰ میلیارد تومان است که حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان نیز توسط منطقه ثامن ایجاد شد؛ این پروژه ها در حوزه معاونت اقتصادی شهرداری شامل مسکن ارزان قیمت علویه، مسکن ارزان قیمت پروژه زندگی با میزان سرمایه‌گذاری ۵۵۰ میلیارد تومان، پارکینگ آزادی و مجد، بوستان مینیاتور و سه پروژه در طرق است.

معاون اقتصادی شهردار مشهد خاطرنشان کرد: بدهی شهرداری به بانکها بابت اوراق مشارکت تا دو هفته قبل تعیین تکلیف شده و در حال حاضر در این حوزه هیچ بدهی نداریم. در بحث شفاف سازی نیز  فراخوان را جدی گرفتیم و هیچگونه قراردادی بدون ارائه فراخوان صورت نگرفته است.

وی خاطرنشان کرد: قراردادهای معاونت اقتصادی شهرداری در بخش ساختمانی به صورت مشارکتی بوده و قراردادها در بخش B.O.T بیشتر در حوزه سرمایه‌گذاری نوین است.

خواجه نائینی با اشاره به مدیریت برنامه‌ریزی مطالعات اقتصادی به عنوان یکی از حوزه های فعالیت معاونت اقتصادی شهرداری مشهد اظهار کرد: با شناسایی فرصت‌ها به دنبال تامین مالی پایدار برای شهرداری هستیم. در این راستا بسته‌های سرمایه‌گذار تعریف و بودجه حوزه اقتصادی را تدوین می‌کنیم و رقم‌های دقیق هر یک از بودجه‌های پروژه‌ها مشخص می‌شود.

وی بودجه کنونی شهرداری مشهد را حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان خواند و افزود: این درحالیست که تنها ۵۰۰۰ میلیارد تومان از این بودجه متعلق به معاونت اقتصادی است.

پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی در پروژه مشارکتی یاس

رئیس اداره فنی و اجرایی مدیریت سرمایه‌گذاری و مشارکتهای معاونت اقتصادی شهرداری مشهد نیز از پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه ۱۳۱۲ واحدی یاس در بولوار توس مشهد خبر داد.

امیر دانش با بیان اینکه ارزش کل پروژه۱۳۰ میلیارد تومان است، افزود: در این پروژه ۱۰۰ میلیارد تومان سهم سرمایه‌گذار و ۳۰ میلیارد تومان سهم شهرداری است. وی گفت: در این پروژه همه نوع امکانات شامل پارکینگ، مسجد و واحدهای خدماتی و درمانی و... درنظر گرفته شده است.

دانش ادامه داد: در این پروژه ۱۳۱۲ واحد مسکونی در قالب۱۶ برج با متوسط ۸۲ واحد در هر برج وجود دارد.

اقتصاد شرق آخرین ویرایش : ۶ آذر ۱۳۹۷, ۱۲:۵۹


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها